Детето не иска да се подстригва

  • 1 653
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 558
Сигурна ли си, че сама би се справила?
След едно мое подстригване на бретона бях докарала детето с прическа " паничка".
Като не ще, остави я да расте- ще почне да му пречи бретона и сам ще поиска.
Пак казвам- не се вторачвай толкова в тая коса и недей да му дуднеш.

# 16
  • Мнения: 46 434
Когато бях малка ме подстригваха, както на тях им харесва - все ходех късо остригана. Обещах си, че никога няма да насилвам детето си.
На 7 г. е достатъчно голямо, за да реши. Не виждам проблем и не бих настоявала.

# 17
  • Мнения: 61
Незнам мисля че взехме много да се филмираме че ще ,,травмираме” децата. Като бяхме на тяхната възраст да не би някой  да ни е питал дали искаме да се подстригваме? Момчета остригани,а момичетата с коса най много до ушите. Никой не пита искаш или не. Аз дори и да го постресна ще намеря начин да се подстриже ако ще и на сила. Като се дърпа единия път и види че стане грозен на следващия път ще стои. Още малко ще пробвам с добрите ако не на сила ще го закарам и както му се заканих този път ще й дам с бръсначката да го оголи хубаво.  А и до няколко години ще го израсте. На приятелката ми момчето е тинейджър и на всеки 2-3 седмици ходи на бръснар и си прави все модерни прически.

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пипи на, не знам ти на каква възраст си, ама на тази възраст си спомнях, че всички трябваше да сме равни и ако може да изглеждаме еднакво...
Колко тормозеха момчетата да са къса коса...
И за какво?!
Все едно това е най-важното на света. 🤨

На мен ми е абсолютно все тая дали мислят сина ми за момиче, важно ми е детето да има емоционална сигурност в мое лице.
Също ми е важно онова под косата да е на ниво 😏

# 19
  • Мнения: 61
Пипи на, не знам ти на каква възраст си, ама на тази възраст си спомнях, че всички трябваше да сме равни и ако може да изглеждаме еднакво...
Колко тормозеха момчетата да са къса коса...
И за какво?!
Все едно това е най-важното на света. 🤨

На мен ми е абсолютно все тая дали мислят сина ми за момиче, важно ми е детето да има емоционална сигурност в мое лице.
Също ми е важно онова под косата да е на ниво 😏
Разбира се по важно е под косата но не ми е все тая че ще му се смеят. Децата обаче понякога са ужасни в държанието по между си. Ако сега му се подиграват и не отшуми може да си го наричат момиче или нещо подобно с години. После ще се вайка ех защо не ме постригвахте.

# 20
  • Мнения: 382
На мои познати детето по същия начин не искаше да се подстриже. Баща му успя да го накара, като му обеща, че ще направят прическата като на някакъв футболист, който харесва. Заедно гледали снимки на въпросния футболист, детето си избрало коя точно прическа и показало снимката на фризьорката.
Може и вие да пробвате така, с любим спортист, певец, актьор и т.н.

# 21
  • Мнения: 46 434
Незнам мисля че взехме много да се филмираме че ще ,,травмираме” децата. Като бяхме на тяхната възраст да не би някой  да ни е питал дали искаме да се подстригваме? Момчета остригани,а момичетата с коса най много до ушите. Никой не пита искаш или не...
Именно. Не е нужно да повтаряме грешките на родителите си. Аз се чувствах наистина травмирана, нямах самочувствие, не успявах да се адаптирам в градината, защото ме беше срам от вида ми и т.н.
Години по-късно, когато родителите ми започнаха да мислят и действат по различен начин и имах право да вземам елементарни решения, животът ми се промени изцяло.

В живота има неща, които са наша отговорност като родители, сигурността им, възпитанието и т.н., но за другите оствете децата си. Не знам откъде са тези предразсъдъци за косата. Да не говорим, че верооятно скоро ще започне да му пречи и сам ще поиска.

Най-лесното е "смажеш" 7-годишно и да стане, както ти го искащ, но ако няма причина, минусите са повече от плюсовете.

# 22
  • Мнения: 61
На мои познати детето по същия начин не искаше да се подстриже. Баща му успя да го накара, като му обеща, че ще направят прическата като на някакъв футболист, който харесва. Заедно гледали снимки на въпросния футболист, детето си избрало коя точно прическа и показало снимката на фризьорката.
Може и вие да пробвате така, с любим спортист, певец, актьор и т.н.
Ще опитам. За това не се бях сещала,но предния път като беше остриган му показах известни мъже с голи глави но и това не го трогна. Все пак ще опитам.

# 23
  • Мнения: 2 721
В първия момент реших, че става дума за малко детенце. Вече е на възраст в която е просто инат. Моят син е на 3 и половина, първата подстрижка беше при фризьор и може би и фризьорката дълго я е помнила, такива писъци и ревове бяха, че бързо приклпчихме. Вече 2 години и половина го подстригвам сама, давам му нещо да гризка или да гледа и поплаква първите няколко минути. После разбира от обясненията ми , че не е нищо лошо. Ако вие не се наложите като “шефа” в тази ситуация няма как да стане. Колкото и да не харесвам този вариант, защо не му предложите , че ще му вземете нещо което иска или, че ще го заведете където поиска ако позволи да го подстрижат?

# 24
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Сега е модерно момчетата да носят дълги коси. Не мисля,че някой ще му се подиграва. Не бих му се налагала за външния вид на тази възраст. Е може би само да е с чисти и здрави дрехи. Моя син е на 8. Избира си сам вече как да ходи. Прическата също. Ако реши да не се подстригва, няма да го насилвам.

# 25
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Детето е имало травмиращо преживяване при фризьорката. Може да не е искал да е толкова късо подстриган... Може да го е заболяло от подстригването с машинката-ако не е била съвсем в ред или фризьорката да е работила по-грубо, това се случи с моите момчета, когато ги водих това лято на фризьорка, бяхме си в България. Дотогава този проблем не бяхме го имали, големият плака и заяви, че повече на фризьор в България нямало да стъпи. Rolling Eyes

Защо не пробвате  с мъж фризьор, както и с баща му да отидат заедно по мъжки да се подстрижат. Може да си избере прическа и да е без машинка на първо време, докато забрави неприятното изживяване.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 00:08 от Бибит

# 26
  • София
  • Мнения: 38 201
Моят син като се видя без коса /първи номер/ също се разплака. Никога повече не съм го постригвала така.
В момента също е обрасъл, но не му давам зор.
Пробвайте друг възрастен да го заведе при друг фризьор.

# 27
  • Мнения: 12 626
Аз познавам една майка на три момчета, всяко с различна прическа, едноото с дълга коса, едното с пънкарска и  третото с тая модерната, дето е избръсната косата в долната част. Сами са си решили кой как иска. Питах - ама как така, може ли те сами да решават чак пък толкоз. А тя ми каза нещо много умно: че трябва да избира какви битки да води и точно това не е нейната битка.

Остави го детето, нека само реши. На седем е голям човек,всичко ще помни и после цял живот ще ти напомня и на теб как си постъпила с него.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 201
Ама Пипина, ти искаш ПАК да го постижеш гола глава, така ли?
Това ли ти е целта?
Защото го казваш във всеки пост - машинката, гола глава и т.н.
Разликата между гола глава и "като момиче" е огромна! Между тези две странни представи в твоята глава има още 999 хубави момчешки прически.

# 29
  • Мнения: 61
Ама Пипина, ти искаш ПАК да го постижеш гола глава, така ли?
Това ли ти е целта?
Защото го казваш във всеки пост - машинката, гола глава и т.н.
Разликата между гола глава и "като момиче" е огромна! Между тези две странни представи в твоята глава има още 999 хубави момчешки прически.
Не разбира се неискам. Аз ако това ми беше целта все някак щях да намеря начин.  Но аз затова питам защото той не иска да стои и като не стои мирно каква друга прическа може да се направи освен остриган като магаре?!Сега ако чичо му успее да го накара следобяда по мъжки да отидат се надявам че ще стои

Общи условия

Активация на акаунт