Ранна фетална морфология

  • 9 211
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте на всички! В понеделник ми предстои първата ФМ, която ще е в София. До сега на прегледите, на които съм била, с изключение на последният, в който регистрирахме бременността, мъжа ми е влизал с мен в кабинетите, та исках да ви попитам има ли някакъв шанс и въобще практика ли е на ФМ мъжа да влиза или ще си ме изчака отвън? Глуповат ми е въпроса, но до сега бременността ми беше проблемна, с отлепване на плодния сак и обилно кървене и той просто ми е адски голяма психическа подкрепа. Опитвам се да не мисля, че нещо може да не е наред, но просто не знам ако лекарката ми каже нещо лошо как ще имам сили сама да му го съобщя Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 28 122
Мъжът ми също влизаше с мен, едва ли ще ти направят проблем Simple Smile


Стискам палци всичко да е наред Simple Smile

# 2
  • Мнения: 46 438
Няма причина да не го пуснат.
Дано всичко е наред!

# 3
  • Мнения: 4 321
При мен не само го пуснаха, ами и направо го извикаха Simple Smile Той се притесняваше да влезе първия път.

# 4
  • Anywhere
  • Мнения: 1 085
Разбира се,че ще влезе с Вас! За него ще е приятно да види бебчето по-подробно! Успех и не се тревожете, всичко ще е наред!

# 5
  • Мнения: 140
Благодаря за отговорите! Надявам се наистина да го пуснат и в понеделник да сме най-щастливите бъдещи родители Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 716
Моя мъж не пропусна нито един преглед през цялата бременност.Няма причина да не го пуснат.

# 7
  • Мнения: 1 885
Къде правихте първата фетална морфология? Колко струваше и колко време преди прегледа запазихте часа ?
Благодаря предварително!

# 8
  • Мнения: 140
В МЦ Фемина в София, при д-р Славкова. Цената беше 140лв, в което се включват ехографският преглед, вземане на кръв и обяснение от генетик на получените резултати. Д-р Славкова позволи без проблем мъжа ми да влезе с мен, имаше много добро отношение и към нас, и към бебчо. Прегледът беше около 25 минути, огледахме бебчо отвсякъде, за сега поне тя не видя никакви притеснителни неща, по-късно и от кръвните изследвания излезе, че нещата се развиват добре. Записах часа за 20.01 на 10.01. Клиниката определено е добра и с прекрасна според мен апаратура, поне сравнено с малкият град, в който живея. Към ехографският протокол ми прикрепи и 2 4д снимки на бебчо. И казвам бебчо, защото тя категорично каза, че ще е момче. И последно, бях 13с и 1ден Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 321
И двете ми бяха в Майчин дом. Първата - 45 лв., то се води биохимичен скринин - огледаха подробно с ехограф и после дадох кръв. Втората - 120 лв., при доц. Карагьозова, записаха ме на регистратурата няколко дни предварително. Мисля, че има някаква разлика в цената на втората в зависимост от това каква е научната степен на лекаря - при обикновен, при доцент, професор и т.н. Беше много дълъг и подробен преглед и тя обясняваше много добре.

# 10
  • :)
  • Мнения: 337
Здравейте, правих пренатест, но УЗИ беше около 5-10мин максимум, лекарката каза, че доколкото вижда всичко е наред, но понеже е рано, аз съм 12г.с., разчита на резултата от пренатест за аномалии. Чета, че първата фетална морфология трае около 30-40минути и се притеснявам дали мога да разчитам само на резултата от пренатест. Според вас да отида ли при друг специалист? Благодаря!

# 11
  • Anywhere
  • Мнения: 1 085
По-скоро бих се доверила на пренатест, отколкото на фетална морфология в 12 седмица! За ваше спокойствие може да отидете на втората фетална към 20 седмица, когато е по- оформено бебето!

# 12
  • :)
  • Мнения: 337
Благодаря!

# 13
  • Мнения: 12
Добър вечер. Бременна съм в 7 г.с + 2 дни , след ин витро в МЦ Афродита .В понеделник бях на преглед при следящия ми  АГ др. Станулов. Първа бременност и не съм на ясно с  процедури цени и т.н. Предстоят ми изследвания в 11 г.с +6 - 13 г.с : Скрининг за хромозомни аномалии. Ранна фатална морфология. Ранен биохимичен скрининг и Измерване на нахална транслуценция. Разбрах, че моя АГ не прави въпросните изследвания, моля за съвет, тези мами който са ходили да си правят изследванията да споделят при кой лекар са били и като цена колко им е струвало. Тук в Благоевград не ми вдъхват доверие  лекарите 😒 и за това мисля в София да ги направя. Искам да съм подготвена!

Благодаря Предварително 🙏 ❤️

# 14
  • Мнения: 36
Добър вечер. Бременна съм в 7 г.с + 2 дни , след ин витро в МЦ Афродита .В понеделник бях на преглед при следящия ми  АГ др. Станулов. Първа бременност и не съм на ясно с  процедури цени и т.н. Предстоят ми изследвания в 11 г.с +6 - 13 г.с : Скрининг за хромозомни аномалии. Ранна фатална морфология. Ранен биохимичен скрининг и Измерване на нахална транслуценция. Разбрах, че моя АГ не прави въпросните изследвания, моля за съвет, тези мами който са ходили да си правят изследванията да споделят при кой лекар са били и като цена колко им е струвало. Тук в Благоевград не ми вдъхват доверие  лекарите 😒 и за това мисля в София да ги направя. Искам да съм подготвена!

Благодаря Предварително 🙏 ❤️
Здравейте, препоръчвам ви д-р Милена Цолова, която скоро откри нов кабинет в Неоклиник. Тя проследи и двете ми бременности - първата през 2017 и втората през 2020. Изключително компетентна е, като е специалист по фетална морфология. За мен най-важното е, че е много мила и внимателна, обяснява всичко детайлно, не се притесняваш, ако имаш въпроси, отделя страхотно внимание при прегледите. По време на феталните морфологии обстойно разглежда бебчето, прави снимки и видеа, които после ти дава на флашка. Доколкото разбрах в новия ѝ кабинет и апаратурата е чисто нова, което още един плюс. Няма да останете разочарована. Относно цени се обадете там, защото не съм на ясно в Неоклиник какви са цените, но като цяло първата фетална е около 120 и после са около 100лв.

Общи условия

Активация на акаунт