Случи ми се нещо странно XXII

  • 84 628
  • 739
  •   1
Отговори
# 150
  • Там където
  • Мнения: 792
Много често при неизправна ръчна спирачка, тя изпуска макар да е вдигната и колата тръгва. Няма нищо паранормално- по-скоро да се "натяга" ръчната периодично... Но пък е чудесно за дами и господа, които обикновнео потеглят на ръчна Simple Smile Аз го мога......

# 151
  • Мнения: 12
Здравейте, много интересна тема. Аз много обичам такива "паранормални" неща. Винаги съм гледала само такива филми и съм чела толкова много за това. Преди години когато баба почина се случи нещо подобно и с мен. Аз съм била на 10 някъде. Не помня много баба ми, но тази случка я помня всякаш беше вчера.
Та баба почина от рак, беше на легло много време. Още не бяха минали 40 дни от смъртта и нали казват, че душата още витаела в къщата. Бяхме си легнали с мама и сестра ми, те спяха заедно, а аз на отделно легло. Както си спя по едно време усетих ужасна хладнина и си отворих очите. Аз спях точно под прозореца, а когато си лягахме той беше затворен. Та отворих си аз очите и видях прозореца широко отворен, а баба колиничила на моето легло и се вглеждаше в тъмнината навън. Зверски се уплаших и се завих през глава. Щипах се мислейки, че това е сън и ще се събудя, но не беше. След около 2 3 минути се отвих и прозореца вече беше затворен, а следа от баба нямаше. Много се уплаших. Имам още една такава история, но се е случила със стринка ми( жената на чичо). Когато нейния баща починал тя също не била много голяма. До ден днешен твърди, че преди 40тия ден го е видяла на любимия му люлеещ стол пиейки любимия си чай и пушейки лула.
Извинявам се за романа, имам още неща за споделяне, но наистина ще стане прекалено дълго. 😀

# 152
  • Мнения: 222
Здравейте, много интересна тема. Аз много обичам такива "паранормални" неща. Винаги съм гледала само такива филми и съм чела толкова много за това. Преди години когато баба почина се случи нещо подобно и с мен. Аз съм била на 10 някъде. Не помня много баба ми, но тази случка я помня всякаш беше вчера.
Та баба почина от рак, беше на легло много време. Още не бяха минали 40 дни от смъртта и нали казват, че душата още витаела в къщата. Бяхме си легнали с мама и сестра ми, те спяха заедно, а аз на отделно легло. Както си спя по едно време усетих ужасна хладнина и си отворих очите. Аз спях точно под прозореца, а когато си лягахме той беше затворен. Та отворих си аз очите и видях прозореца широко отворен, а баба колиничила на моето легло и се вглеждаше в тъмнината навън. Зверски се уплаших и се завих през глава. Щипах се мислейки, че това е сън и ще се събудя, но не беше. След около 2 3 минути се отвих и прозореца вече беше затворен, а следа от баба нямаше. Много се уплаших. Имам още една такава история, но се е случила със стринка ми( жената на чичо). Когато нейния баща починал тя също не била много голяма. До ден днешен твърди, че преди 40тия ден го е видяла на любимия му люлеещ стол пиейки любимия си чай и пушейки лула.
Извинявам се за романа, имам още неща за споделяне, но наистина ще стане прекалено дълго. 😀

Приятеля на майка ми беше видял и описал духа на баба ми без никога да я е виждал даже на снимка. Спяли с майка и той нещо се разбудил и тя седяла и го гледала втренчено до леглото. Изкарал си акъла.
После се бях разровила из интернет и от там знам че когато видиш дух на някой от семейството той е там за да те предпази от нещо или някой но никога не би ти направил зло.Много е малка възможността да е дух от семейството и да е дошъл с лошо но не помня вече каква беше причината да са зли. А факта че е гледала втренчено приятеля на майка ме навежда на мисълта че той е имал недобри мисли и тя го е наблюдавала. Ако видиш чужд дух в къщата си значи е демон и надали има добри мисли.

# 153
  • пак там
  • Мнения: 2 885
И след 40 дни се случва. И преди, мисля, съм писала за това.

Преди години, доста вече станаха, бях млада и зелена. Беше минало време след смъртта на баба. Много - две-три години. Бях клекнала на балкона, избирах картофи от един чувал. А балконът - с дървена дограма, вече поизвехтяла. И както си клеча, с периферното зрение виждам до себе си баба. Докато се обърна, тя посегна и силно ме бутна, та чак паднах настрани. И в този момент цялото крило на прозореца се стовари върху мястото, където бях до преди секунда. И баба я нямаше.

Така че да, пазят ни отгоре любимите хора, колкото и да не вярваме.

# 154
  • Мнения: 2 872
И аз имам много за разказване с починали роднини, но е толкова много, особено напоследък, покрай наскоро починалия ми дядо, че няма да ми стигне времето да изпиша.

Последната случка, в която съм сигурна, че той ме спаси беше в петък. Пътувах към родния си град по магистралата, когато изведнъж, буквално на 5 метра пред мен на пътя виждам голямо бяло куче, което нещо ядеше или душеше на пътя, беше спряло (след това се сетих за една история от тази тема за бели кучета по пътя, които не се знае истински ли са или не Simple Smile ) Както си карах със 100, виждам кучето буквално пред мен и сякаш някаква сила, точно преди да го ударя завъртя волана или по-скоро накара ръцете ми да го завъртят и то с такава маневра, която не е присъща за мен. Реално аз видях кучето и забих от уплах и не можах да реагирам, а в същото време завъртях волана и даже почти не влязох в съседната лента, нито колата ми поднесе. Това ми се случва за трети път - почти да катастрофирам много лошо и сякаш някой ми завърта волана, докато аз съм забила и парализирана. А това куче какво правеше там, не знам...

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
И аз смятам,че близките ни починали ни пазят,имала съм много случки,споделяла съм ги в темата.

# 156
  • Мнения: 1 795
В крайна сметка е било 'истинско' куче така ли? Ужас! Горкото, на магистралата не ми се мисли какъв ще му е края. Не се ли съобщава някъде? Може да стане някоя голяма беля. Примерно при нас винаги някой съобщава и по радиото казват да се кара внимателно в района. Често има сърни/ диви животни.
Скрит текст:
  това ме подсеща за началото когато не знаех толкова немски.  По радиото казват 'моля внимавайте на АМ някоя си, има Geisterfahrer 😐😐😐, не изпреварвайте и карайте в дясно' Всичко разбрах ама това 'Geisterfahrer' от къде да знам, че е шофьор в насрещното. Бях в града, не съм използвала магистралата, ама се зачудих. Звъннах на мм да го питам и едва успя да ми обясни какво е от смях. Вика добре че не си била там, че като го чуеш и си помислиш че има дух ще направиш някоя катастрофа 😂😂😂

# 157
  • Мнения: 2 872
Ами бях с една приятелка и тя го видя. Обаче ние и двете си падаме малко "чалнати" и все ни се случват паранормални неща, та не знам. Беше едно такова замъглено самото куче и чисто бяло. Вероятно е било истинско, но моя мозък веднага си прави проекции. Но беше много странно - все едно ядеше нещо от пътя или си душеше и си стоеше съвсем спокойно. Може да е било отровено, но те тогава се мятат, а то си седеше спокойно. Аз исках да сляза да го отместя, но нямаше къде да спра на магистралата. Но в България никой няма да съобщи, че има куче на магистралата или пък да дойде да го отмести, особено в 22 часа. Дано никой не го е блъснал.

# 158
  • Там където
  • Мнения: 792
Историята с бялото куче е моя (аз я видях в един сайт за поправка на коли) - то е между Пловдив и Пазарджик. Лошото с истинските животни е че те често се заслепяват от фаровете  на колите и реагират точно по този глупав начин- не мърдат, а се закотят на едно място.Това го правят и дивите животни като зайци, лисици, язовци и затова е пълно с трупчета по пътищата... Много ми е жал за тях.

За да не спамя - аз слава богу никога не съм виждала духове на починали роднини, но майка ми (а тя е върл реалист и консервативна) се кълне и до ден днешен, че е видяла силуета на баща ми 2- 3 дни след като почина да се каява по стълбите, да поглежда в хола (там спеше сина ми като ете) и а слиза обратно. Той го обожаваше, беше му единствен внук.

Иначе братовчед ми видя духа на починалата ни баба и здраво се изплаши. беше студент и в деня на погребението имаше важен изпит. Не искаше да идва на погребение заради изпита. Та става той след алармата на телефона, протяга се (светло е - някъде между 8-9 сутринта) и поглежда през отворената врата на стаята си към хола- а там наша Баба Яна се усмихва и седи на фотьойла Simple Smile Дойде с 200 на погребението и не проговори цял ден. Чак след време ми каза за тази случка

# 159
  • Мнения: 1 795
И аз бях писала за "срещата" на сестра ми с бяло куче ✌

# 160
  • Мнения: 768
Искам да попитам тези, които са виждали духове и чиито познати са виждали - смятате ли, че духовете се явяват на вярващите в тези неща хора, или точно обратното?

# 161
  • Мнения: 5 846
Искам да попитам тези, които са виждали духове и чиито познати са виждали - смятате ли, че духовете се явяват на вярващите в тези неща хора, или точно обратното?
Вярвам в духове, но никога не съм виждала.

# 162
  • Мнения: 1 795
И аз вярвам и за това ме е страх. Иначе не съм виждала, надявам се и да не видя 🙏 щото няма да успея да ви се похваля 😂
Имам близка баба, която лее куршуми. Преди 3г ми ля и паническия ми ужас от тъмно изчезна. Обаче сега пак почна да се връща. Вчера се качвах до тавана (ползваме го за килер), вечерта, не е осветен, сърцето ми щеше да се пръсне само докато оставя един куфар до вратата... А си светих и с телефона 😑

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 23:14 от Kaya

# 163
  • Мнения: 5 846
Спя на тъмно и сама само, ако всички котки са върху мен на леглото. 😁

# 164
  • Мнения: 222
Спя на тъмно и сама само, ако всички котки са върху мен на леглото. 😁
И аз така. Едната вечер в старата ни квартира се бях наплашила нещо и взимах котката с мен до тоалетната да не светвам лампата да събудя мъжа. А тя горката сънена какво ли си мисли😂😂 Ама то си беше от самата квартира..там винаги имах някакво странно чувство даже и през деня.

Общи условия

Активация на акаунт