Случи ми се нещо странно XXII

  • 84 358
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 477
Радвам се,че съм Ви помогнала .

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 647
Много сте права! Искрено благодаря за отговора! Да си призная изпитвах голям страх от пободни случки, поради факта, че в тази къща е починал човек.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 26 187
Осветена ли е ,поп идвал ли е ?

# 33
  • Мнения: 541
Осветена ли е ,поп идвал ли е ?
Както писах по-горе, не е осветена все още, тъй като нямаме нищо завършено. Ако всъщност има значение дали си завършил ремонта или не.

# 34
  • Мнения: 293
Чувала съм, че огледалата трябва да стоят покрити известно време след смъртта на някого в къщата.
Аз пък съм някаква наопаки, не ме е страх от това, че някой бил починал, случвало ми се е подобно нещо в чужда къща, точно така ми се привидя образа на жената, починала наскоро /затова и бях в къщата, да не е сама приятелка/, но си казах: "дошла е да си види къщата милата баба", наистина не се стреснах. Имаше красиво огледало, в интересна форма с рамка, оглеждах се и в един момент зад мен, в дълбочина, назад някъде, ми се привидя лицето. Не помня мислила ли съм нещо в тоя момент, какво е било. Обърнах се, нищо нямаше, разбира се. Преди два месеца си отиде четириногото ми приятелче, ако знаете как само искам някак да го видя, да ми се привиди или да си дойде като такъв образ, ама........не се получава.

# 35
  • Мнения: 22 867
Чувала съм, че огледалата трябва да стоят покрити известно време след смъртта на някого в къщата.
Цитат
Скрит текст:
author=labrex link=topic=1172420.msg40032168#msg40032168 date=1579431542]
Аз пък съм някаква наопаки, не ме е страх от това, че някой бил починал, случвало ми се е подобно нещо в чужда къща, точно така ми се привидя образа на жената, починала наскоро /затова и бях в къщата, да не е сама приятелка/, но си казах: "дошла е да си види къщата милата баба", наистина не се стреснах. Имаше красиво огледало, в интересна форма с рамка, оглеждах се и в един момент зад мен, в дълбочина, назад някъде, ми се привидя лицето. Не помня мислила ли съм нещо в тоя момент, какво е било. Обърнах се, нищо нямаше, разбира се. Преди два месеца си отиде четириногото ми приятелче, ако знаете как само искам някак да го видя, да ми се привиди или да си дойде като такъв образ, ама........не се получава.
[/spoiler]

nadeto0o91, и аз съм го чувала, не съм сигурна кога, най-вероятно след случая, за който писах. Но не си спомням ни вкъщи, ни на друго място да съм виждала покрити огледала. А за бабата на приятелката изобщо не сме знаели най-вероятно, интересно, че и никой не ни е казал или да го е направил. А какъв е смисълът на това поверие?

# 36
  • Мнения: 10 251
За огледалата една съседка ме подлуди, когато почина баща ми. Не съм знаела, не съм ги покрила. А и толкова бях изтормозена, че не ми е било до огледала. Направо се срутих и заспах. А и съм сигурна, че близките ми няма да ме подлудят по този начин.

# 37
  • Мнения: 2 154
Чувала съм, че огледалата трябва да стоят покрити известно време след смъртта на някого в къщата.
Цитат
Скрит текст:
author=labrex link=topic=1172420.msg40032168#msg40032168 date=1579431542]
Аз пък съм някаква наопаки, не ме е страх от това, че някой бил починал, случвало ми се е подобно нещо в чужда къща, точно така ми се привидя образа на жената, починала наскоро /затова и бях в къщата, да не е сама приятелка/, но си казах: "дошла е да си види къщата милата баба", наистина не се стреснах. Имаше красиво огледало, в интересна форма с рамка, оглеждах се и в един момент зад мен, в дълбочина, назад някъде, ми се привидя лицето. Не помня мислила ли съм нещо в тоя момент, какво е било. Обърнах се, нищо нямаше, разбира се. Преди два месеца си отиде четириногото ми приятелче, ако знаете как само искам някак да го видя, да ми се привиди или да си дойде като такъв образ, ама........не се получава.
[/spoiler]

nadeto0o91, и аз съм го чувала, не съм сигурна кога, най-вероятно след случая, за който писах. Но не си спомням ни вкъщи, ни на друго място да съм виждала покрити огледала. А за бабата на приятелката изобщо не сме знаели най-вероятно, интересно, че и никой не ни е казал или да го е направил. А какъв е смисълът на това поверие?
Поверието е, че душата на починалия не напуска до 40-тия ден къщата, като бди над близките си. Същевременно душата е объркана, тя не осъзнава, че физическото тяло е мъртво и съществува опасност, ако има огледало наоколо и се "огледа" да не види отражението си, да разбере какво всъщност се е случило, както и че мъката на близките й е "заради" нея.
Поне това зная аз. 🙂

# 38
  • Мнения: 5 846
Аз това с огледалото го знам, че душата, вече извън тялото, може да премине през огледалото и да се озове в друг свят, който не е нейният, и да не може никога да го напусне. Нямам спомен кой ми го е обяснил по този начин навремето.

# 39
  • Мнения: 22 867
Потърсих в нета, на тая информация попаднах. Нямам спомен от такъв обичай вкъщи, а имам починали родственици - баби, дядовци, татко. Просто не е ставало на въпрос да се покриват огледалата. Явно на различни места е различно.

# 40
  • Мнения: 2 154
HumbleDrumble, и тази теория съм чувала... че душата един вид се "заключва" в огледалото. Сега ще прочета и статията от labrex.

Преди месеци се бях зачела в една статия за астралните пътувания и там беше упомената важната подробност, ако човек успее осъзнато да се "отдели" от тялото си, да не се оглежда в огледало поне докато "не е готов". Ние сме свикнали да се възприемаме с физическите си тела, но истинската ни същност - душата, няма нищо общо със земното ни въплъщение. Един вид - готов ли си да се видиш в цялата си прелест?. 🤔 През годините тук са се споделяли истории за такива проекции, искало ми се е да попитам има ли нещо вярно в това, но ми се е струвало твърде лично и някакси.. нередно.

# 41
  • В.Търново
  • Мнения: 6 662
Потърсих в нета, на тая информация попаднах. Нямам спомен от такъв обичай вкъщи, а имам починали родственици - баби, дядовци, татко. Просто не е ставало на въпрос да се покриват огледалата. Явно на различни места е различно.
Навсякъде в България се практикува.Аз знам, че се покриват огледалата в къщата,където е живял и починал човека.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 5 497
При нас в Русе се покриват огледалата. Точно това за оглеждането на душата ми е казвала баба. Покривах ги и когато те двамата с дядо починаха и майка като почина.

# 43
  • софия
  • Мнения: 773
Аз нямам спомени дали на село - в къщата на баба ми тя е покривала огледалата ,когато баща ми почина,  но вкъщи не съм ги покривала със сигурност. Имам някакви спомени и че се метеше дома и после се изхвърля метлата , някоя роднина ми го беше казала. 
Вчера сестра ми ми каза че според свещеник (тя живее с такъв ) на 40-ят ден се освещал дома в който е починал човек, за да се изгони уж смъртта. Това също не направихме, не сме го знаели тогава.

# 44
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
И от тогава все гледам към вратата от страх.
Сложи си огледало, в което да виждаш вратата, когато си с гръб към нея, ще си по-спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт