Апарат за начинаещи

  • 3 755
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, разгледах отворените теми и никоя не съвпада с моя въпрос. Кой фотоапарат бихте ми препоръчали. Аз съм начинаеща и това е първият ми фотоапарат. Бюджета ми до 800 лева. Ще снимам портретни и пейзажни снимки. И обектив към него. Къде мога да намеря апарат по-евтино и къде да отида да говоря със специалисти. Апаратът да е със сменяем обектив. Аз съм от шумен.

# 1
  • Мнения: 983
Здравейте, разгледах отворените теми и никоя не съвпада с моя въпрос. Кой фотоапарат бихте ми препоръчали. Аз съм начинаеща и това е първият ми фотоапарат. Бюджета ми до 800 лева. Ще снимам портретни и пейзажни снимки. И обектив към него.
Аз имам нужда от същият съвет.😀Искам да си купя фотоапарат за любителски снимки,но идея си нямам коя марка да е с какви обективи и всичко останало...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 903
Здравейте, разгледах отворените теми и никоя не съвпада с моя въпрос. Кой фотоапарат бихте ми препоръчали. Аз съм начинаеща и това е първият ми фотоапарат. Бюджета ми до 800 лева. Ще снимам портретни и пейзажни снимки. И обектив към него. Къде мога да намеря апарат по-евтино и къде да отида да говоря със специалисти. Апаратът да е със сменяем обектив. Аз съм от шумен.

Ако аз трябва да избирам сега, щях веднага да почна с безогледален фотоапарат от марка и модел, за които ми стигнат парите. Не купувайте голям, черен и доста тежък огледално-рефлексен фотоапарат от нисък клас (за по-хубав парите Х2). По-евтин апарат може да вземете от чужбина, но след излизането на Англия от евросъюза и това става проблематично поне за мен. Най-близките до Шумен, истински магазини за фототехника, са във Варна - Фотопавилион и Фотосинтезис. Ако продавачите са в час, би трябвало да ви насочат към подходящата техника.

# 3
  • Мнения: 107
Здравейте, разгледах отворените теми и никоя не съвпада с моя въпрос. Кой фотоапарат бихте ми препоръчали. Аз съм начинаеща и това е първият ми фотоапарат. Бюджета ми до 800 лева. Ще снимам портретни и пейзажни снимки. И обектив към него. Къде мога да намеря апарат по-евтино и къде да отида да говоря със специалисти. Апаратът да е със сменяем обектив. Аз съм от шумен.


Здрасти и поздрави за хобито. Вземи си под ръка някой който е по-навътре и обиколете магазините. Като за начало ти препоръчвам Canon 550 D /600 D (заклет канонаджия съм и има защо). Моят го купих за към ... Колко беше... Към 400 лв. втора употреба. Търсиш от фотограф. Те знаяй да пазят и имат софтуер за кадрите, който показва на колко кадъра е фотоапарата. Обикновено са комплекти с батерия, китов обектив или карта памет с много пространство. И още нещо. Ако искаш да се научиш забравяш за автоматиката. И никакъв смартфон. Той НЕ Е фотоапарат. Пълни ръчни настройки (на розетката М), където имаш контрол нат всичко. И щракане, щракане и пак щракане. Хубавите снимки са по-малко от 10 % от сниманите в картата. За портери обективите са едни, за пейзажи са други. За портрет ти трябва поне 80мм обектив. За пейзаж под 38мм. Някъде ще прочетеш под 50, но тези апарати имат кроп фактор  - съотношението между диагонала на сензора с диагонала на лентов кадър - 35 мм. Трябва да проучиш коя марка какъв кроп фактор има. Приомерно имаш Канон с 50 мм обектив. Умножаваш 50 х 1,6  и получаваш релните мм на кадъра. Затова при пейзажните снимки вземаш една идея по-малко мм.  Ако не ти се занимава със смяна на обективи си вземи т. нар супер зум апарати, които имат вграден обектив, с който можеш да снимаш и пейзажи, и портрети, та чак и небесни тела. Те имат много голям диапазон на обектива. Но гледай да има ръчни настройки.
Това са моите 5 ст. Дерзай!

# 4
  • Мнения: 1 842
Здравейте, разгледах отворените теми и никоя не съвпада с моя въпрос. Кой фотоапарат бихте ми препоръчали. Аз съм начинаеща и това е първият ми фотоапарат. Бюджета ми до 800 лева. Ще снимам портретни и пейзажни снимки. И обектив към него.
Аз имам нужда от същият съвет.😀Искам да си купя фотоапарат за любителски снимки,но идея си нямам коя марка да е с какви обективи и всичко останало...
Имам сапунерка върши страхотна работа за любителски снимки, много съм доволна. Heart

Общи условия

Активация на акаунт