Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 40

  • 37 458
  • 740
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 62
Здравейте момичета, абсолютел лаик съм в имотите и моля за мнение.
Притежавам апартамент във Варна, около Техникумите и Grand Mall, старо стройтелство 70-та година, панел. На 4-ти от 5 етажа.
Основно ремонтиран (всички инсталации са сменени, дограма, настилки, баня, кухня и т.н.), правели сме си го като за нас общо взето. Блокът е саниран. Квадратурата е 60 квадрата по НА, което включва отделна кухня (на север), баня с WC, спалня (на запад), хол (на юг), килер.
Въпросът ми е какво можем да търсим като цена с включено цялото обзавеждане и ел. уреди? Също така, удачен момент ли е да продаваме в момента или по-скоро да се пусне под наем и да се чака по -подходящ момент?
Не ни е спешно, просто се притеснявам от факта, че апартамента е панел и времето си минава. От друга страна, предвид цялостния ремонт и хубавото и модерно обзавеждане, потенциални наематели биха разбили всичко за отрицателно време, а апартамента има сантиментална стойност за нас.

Хубаво си го написала, ама защо трябва да има й в строителство?

Защото го пиша докато друсам бебе на ръце Grinning
Не, това не е оправдание, естествено.
А по темата мнение?

# 256
  • Мнения: 969
Да се похваля, успешна продажба ...
Утре ще дам повече подробности.
Парите в джоба ли са, ако да...страхотно! Чакаме подробности, ако още не са...изчакай.
Бяха ... вчера бяха в джоба, днес заминаха. Вчера финализирах продажбата. Днес приключих покупките ...

Купих двустаен преди време, който след ремонт продадох.
С парите и малка добавка взех две маломерки Smile (гарсониери) до метро. Мислех да ги пускам под наем, но сега ми минава през главата да задържа само едната, другата да я пусна за продажба. Но все още не е сигурно, обмислям...
Едната е в Надежда 1, до училището, 300 метра от входа на метрото. Другата в Люлин 9, 350 метра от метрото. Но входът в Надежда е изключително поддържан, изобщо не е за продаване такова жилище. Това в Люлин нещо не че кефи много. Ще видя като се разчистят мебелите дали няма да си променя мнението. Иначе и то е на 350 м от метрото (мерил съм пътя по карта, с начертана ходова линия в Аутокад, затова така категорично пиша разстоянията).
Колко мога да взема от гарсониера на среден етаж и добро изложение, с тераса в Люлин 9? Без да бързам имам предвид. През някой да е минавала подобна сделка скоро? Състоянието на апартамента е майка плаче  Simple Smile

# 257
  • Мнения: 25 675

Колко мога да взема от гарсониера на среден етаж и добро изложение, с тераса в Люлин 9? Без да бързам имам предвид. През някой да е минавала подобна сделка скоро? Състоянието на апартамента е майка плаче  Simple Smile
55к
Обаче ако го оправиш, да не плаче майка, може и 60+.
Честито за сделката!

# 258
  • София
  • Мнения: 14 512

Колко мога да взема от гарсониера на среден етаж и добро изложение, с тераса в Люлин 9? Без да бързам имам предвид. През някой да е минавала подобна сделка скоро? Състоянието на апартамента е майка плаче  Simple Smile
55к
Обаче ако го оправиш, да не плаче майка, може и 60+.
Честито за сделката!
Евро ли? Майко мила, какви цени. Ние имаме част от тристаен там, на хубаво място, може би трябва да се разбързаме да го продадем докато са такива цените. Но, предизвикателството едновременно с продажбата да купим и нещо малко за свекървата ни плаши всички и така се точат годините.

# 259
  • Мнения: 5 623
Тази оценка не вярна. Все още.

# 260
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 705
Да се похваля, успешна продажба ...
Утре ще дам повече подробности.
Парите в джоба ли са, ако да...страхотно! Чакаме подробности, ако още не са...изчакай.
Бяха ... вчера бяха в джоба, днес заминаха. Вчера финализирах продажбата. Днес приключих покупките ...

Купих двустаен преди време, който след ремонт продадох.
С парите и малка добавка взех две маломерки Smile (гарсониери) до метро. Мислех да ги пускам под наем, но сега ми минава през главата да задържа само едната, другата да я пусна за продажба. Но все още не е сигурно, обмислям...
Едната е в Надежда 1, до училището, 300 метра от входа на метрото. Другата в Люлин 9, 350 метра от метрото. Но входът в Надежда е изключително поддържан, изобщо не е за продаване такова жилище. Това в Люлин нещо не че кефи много. Ще видя като се разчистят мебелите дали няма да си променя мнението. Иначе и то е на 350 м от метрото (мерил съм пътя по карта, с начертана ходова линия в Аутокад, затова така категорично пиша разстоянията).
Колко мога да взема от гарсониера на среден етаж и добро изложение, с тераса в Люлин 9? Без да бързам имам предвид. През някой да е минавала подобна сделка скоро? Състоянието на апартамента е майка плаче  Simple Smile

Ай, честито... колко ще излезе едно спретнато ремонтче на гарсониерката. И сметни, ако я направиш на 2-ст, знаеш кухнята на спалня и т.н. Такива варианти най се търсят. Тогава влизаш и в полето на тези, които им трябва 2-ст , но нямат пари за нормален такъв.

# 261
  • София
  • Мнения: 878
... С оглед на последните събития около Васил Божков, сега какво ли следва за комплекса в квартал Славия????

# 262
  • Мнения: 1 047
Може би не е съвсем по темата, но да  знаете как седи въпроса за покупката на имоти от чуждени? Имали ги? Няма ли ги?
Четох, че мораториумът за продажба на земя на чужди граждани отпада този месец.

# 263
  • София
  • Мнения: 4 192
Чужденци си купуват имоти без проблем. А и земи презь фирми. Wink

Един бърз въпрос към любознателните. Къде се намира тази сграда в прикачените файлове?
Цитат
стaрaта чaст на квaртал. 'Овчa Купeл ,Нeпoсредствено до дeтска грaдина и яслa, сaмостоятелен вхoд, стaрата чaст на Овчa Купeл в близoст до бoлницa, гимнaзия, пaрк, HБУ



# 264
  • Мнения: 35
Здравейте, може ли да кажете мнение за фирмата "Партньор 2000" ЕООД, защото сме решили да купуваме апартамент от тях.
Благодаря.

# 265
# 266
  • София
  • Мнения: 4 192
Ами статията пропуска спекулативната цел на покупките в столицата. Повече от половината в момента са с цел рентиерстване. А това след време ще окаже влияние и на двете сфери - и цена и наеми в София.

# 267
  • Мнения: 25 675
Момента не е никак добър за покупка с цел рентиерстване. С тези нива на цените, на добрите тухли. Няма избиване.

# 268
  • Мнения: 3 267
Според някои ще става все по-скъпо, ясно е, че така се иска на много хора, но само с искане не става.
Не е за сефте, нито се случва само у нас тоя филм, още малко остава, пък нека си пеят заучените песни.

# 269
  • София
  • Мнения: 4 192
Момента не е никак добър за покупка с цел рентиерстване. С тези нива на цените, на добрите тухли. Няма избиване.
Абсолютно е така. Обаче загледай дори непредставителната извадка от форума - една камара народ изкупува на залено, за да рентиерства. В съседната тема една западна дупка в студентски за 45к евро 20м2 й се радват. Няма как да издържи такъв пазар при моментното строителство в София и предстояшото изсипване на готови апартаменти. Този филм сме го гледали на малко по-бърз каданс, обаче сега ниските лихви много замъгляват ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт