Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 40

  • 37 545
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 751
Това с паркоместата явно е мътна територия. Предстои да видим как ще я уредят - логично или в нечия полза.

# 46
  • Мнения: X
Има такса смет

# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Все повече се купува, явно цените няма да паднат скоро. А да се купи жилище без място за паркиране е неразумно.

# 48
  • Мнения: 30
Как проучвате инвеститора при покупка на зелено, дали има разрешително за строеж, притежание на земя и т.н.? Услугите на брокер ли използвате или адвокат?

# 49
  • Мнения: 2 248
Най - лесно и ефективно е просто да го попитате и да поискате да ви покаже интересуващите ви документи. Разбира се адвокат не е излишен, но брокер при покупка на зелено си е съвсем излишен според мен.

# 50
  • Мнения: 30
Нямам предишен опит и не съм убедена дали съм наясно с всички документи, които е добре да се проверят и като цяло с целия процес. Благодаря за съвета.

# 51
  • Мнения: 4 578
Според вас добре ли е да се купи на акт 15 или е добре да се чака акт 16?
Ако цената на зелено е примерно 50 Евро кв. м. Как да преценя колко ще се оскъпи? Жилища на зелено как ги издават само на замазка ли?

# 52
  • Мнения: 2 037
Според вас добре ли е да се купи на акт 15 или е добре да се чака акт 16?
Ако цената на зелено е примерно 50 Евро кв. м. Как да преценя колко ще се оскъпи? Жилища на зелено как ги издават само на замазка ли?
Обикновено на акт 16 остават само много големи или скъпи жилища, партер или други не атрактивни апартаменти.

# 53
  • Мнения: 25 729
Издават ги на БДС, или така нареченото шпакловка и замазка. Малко строители се ангажират със завършване до ключ, и цената там е  друга.

# 54
  • Мнения: 2 102
А интериорни врати поставят ли строителите ? Как е обичайно?

# 55
  • Мнения: 40 691
А интериорни врати поставят ли строителите ? Как е обичайно?

По-скоро не. В моя апартамент интериорните врати бяха включени в цената, но ако се сложат предварително (още на Ш и З) после има проблеми с настилките и облицовките.  Освен това не всеки иска еднакви врати - един иска боядисани в свят, друг бели, трети дървесни (от масив или ламинат) в различен нюанс... Затова моят строител ги беше включил в цената, но имаше възможност за избор и доплащане за по-висок клас, а също така монтажът ставаше при поискване. И накрая строителят каза, че повече не се хваща на това хоро, защото хората довършват и се влачат години след акт 16, той вече е забравил за строежа, а още му се обаждат за врати. Фирмата за врати също се сърди, защото е дала цена на едро, ама поръчките и идват една по една.  Та той каза, че вече оферира без врати и предполагам повечето строители също правят така. А и аз предпочитам вместо да ми монтират нехаресвани от мен врати преди настилки и мазилки, просто да не  ми ги включват в цената. Може да ми предложат да си купя с отстъпка от техен партньор, това е ОК (на нас ни дадоха списък с фирми за какво ли не, от които ако кажем, че сме клиенти на този и този ще имаме отстъпка).

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
А интериорни врати поставят ли строителите ? Как е обичайно?
"На тапа" включва входна врата само.

# 57
  • Мнения: 9 751
Аз да попитам пишещите с реален опит - колко време отнема сделка с кредит от банка за безпроблемен апартамент (2 собственика, без тежести)? Имам предвид от предварителния договор до изповядването. Много време ли се мотат от банките?

# 58
  • Мнения: 2 102
Зависи от банката; При някой 10 дни, при други 2 месеца;

# 59
  • Мнения: 3 889
Края на м. март харесахме апартамент и дадохме стоп капаро, на 5 май изповядахме сделката. За 10 дни ми се струва нереално при ипотечен кредит, да не кажа невъзможно. А по това работех в банката и всичко се движеше много по-бързо от при останалите, защото реално си го движех аз.

Общи условия

Активация на акаунт