Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 40

  • 37 558
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40 744
И аз за пръв път чувам това. И според мен е нередно - един никога няма да иска кола и не иска излишно място, а друг ще иска две места и за него няма да има? Тъпо е. 

# 16
  • Мнения: 9 853
Е, все пак получаваш идеална част от земята, защо да доплащаш? Защо друг да получи две идеални части?
Може после да видя датата, може да е било само предложение.

# 17
  • Мнения: 9 754
Въпреки изискването колкото апартаменти-толкова паркоместа и гаражи, като гледам обяви за нови сгради бройката все не съответства. Явно има някаква врътка, от която се възползват при одобряването на проекта.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 192
Идеалните части от земята към апартамента, нямат общо с паркоместата.
А иначе врътки за гаражи - много. След като затвориха ателиетата преди две години, сега е модерно да се правят двойни гаражи - две коли една зад друга(виждала съм и три...), или една над друга. Наема се машина за повдигане, колкото да мине комисията и после се праща на следвашия обект. Абе мизерия до дупка... Trollface

# 19
  • Мнения: 40 744
Е, все пак получаваш идеална част от земята, защо да доплащаш? Защо друг да получи две идеални части?
Може после да видя датата, може да е било само предложение.

А защо са ти тези идеални части, ако нямаш кола? Да си ги биеш в главата и да им плащаш данък?
Ако са подземни не се отразяват на частта от земята. А ако са в двора някой купува повече идеални части, друг по-малко. Не може да ме карат като си купувам салам да си купя и дъска за рязане Simple Smile

# 20
  • Мнения: 9 754
Ами аз съм гледала с единични гаражи и паркоместа, освен ако не са двойни вертикално, няма как да се съберат 2 коли. Естествено част от гаражите са по-големи - вероятно за джиБове, но не и чак двойни на по-малките.

Румка, идеалните части на апартамента са си към него, общите части се ползват от всички съобразно предназначението им.  Паркоместата би трябвало да са извадени от тези общи части. Това по логика, в реалността и по закон не мога дори да предполагам какво е. Astonished Обикновено в тези двете логика няма.

# 21
# 22
  • Мнения: 9 754
Явно има и практика за двойни гаражи по дължина. Тези двойни гаражи по дължина стават, с известно неудобство, за семейства с 2 коли. Не е като да са 2 отделни, естествено.
Но има и сгради с по-малко единични гаражи и паркоместа от броя апартаменти.

# 23
  • Мнения: 9 853
Аз коментирам нещо, което или беше излязло като идея миналата година, или предстои да излезе като идея.
Не знам на какъв етап е към момента.
Гласи, че ще е задължително към всяко жилище, един брой гараж или паркомясто, което да влиза в цената на имота. Тоест, не го плащаш отделно и не можеш да не го вземеш. Все едно е килер в апартамента ти, не можеш без него.

Това нещо не знам кога и дали ще стане факт, но има/ще има нещо подобно, поне за обсъждане.

# 24
  • Мнения: X
.

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 14:38 от Анонимен

# 25
  • София
  • Мнения: 3 149
Подземния гараж си е отделен обект от надземните. Към него пак има ИД.ч. от земята, но неговите идеални части (паркоместа) нямат общо с надземните части. Ако са гаражи - са си отделни обекти и пак нямат идеални части от надземния обект.
Това за подземията, паркоместа в двор са много по-мътна история.

# 26
  • Мнения: 9 853
Да, знам че сте прави. Не помня детайлите наистина. Мисля, че основно ще става дума за външно паркомясто. Но трябва да потърся, или да си поприпомня, какво беше.

# 27
  • Мнения: X
А според мен е време да го направят и да започнат да следят за неправилно паркиране и из градинките.  Превърнали сме се в кална клоака заради тарикати, които не си купуват паркоместа защото не им се давали пари и после паркират таратайките из калта. И ФПЧ из въздуха, и кал навсякъде около нас. Да не говорим, че тротоарите са превзети, а по улиците няма къде да се разминем. Като не искаш паркомясто, после го дай под наем или го продай.

# 28
  • Мнения: 9 754
Не е истина наистина колко лобистки са го измислили и пробутали - надземното РЗП било отделно от подземното.
Значи, ако нямам гараж, няма да плащам ток за гаражите, за подемника, включително за ремонт и подръжка, за вентилацията, за почистването, защото нямам идеални части там. Ама на практика ще плащам, защото едва ли са на отделни електромери и се отчитат отделно. А и подемникът, и вентилацията, и ел.инсталацията в подземното РЗП са разбишкани по апартаменти като % от общите части, така че пак плащам и за тях, нищо че нямам собственост там.
Така и така няма начин обикновен купувач да провери нещата около идеалните части, а там със сигурност е мазало.

# 29
  • Мнения: X
При нас си имсме отделни такси поддръжка за апартаментите и паркоместата.

Общи условия

Активация на акаунт