Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 17

  • 22 703
  • 768
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 872
Жаклин, ако беше малко по-дълго време в темата, щеше да знаеш, че  нито защитавам наемодатели, нито наематели, нито пък нападам някоя от двете страни.
Казвам ти какво съм научила от следене на темата тук през последните няколко години и то е, че тръгнат ли веднъж конфликти за пари, се забатачват отношенията и обикновено наемателят дали по собствено желание или не си търси нова квартира.
В случая смятам, че ти трябва да се изясниш, защото парите излизат от твоя портфейл. Не е ли логично? Или очакваш немодателката да дойде и да ти предложи вече да си делите парите, понеже е нечестно спрямо теб? Наивно ми се струва, явно не са ви такива отношенията.

# 46
  • Мнения: 55
Welt мога да не пиша в темата но я следя.Винаги когато някой пише или споделя проблем го нападат никой не му дава правилен съвет ,което ме е научило да се справям сама с проблема.Проблема ,които е забъркан е между наемодателя ,касиера и дом.съвета ако всичко там беше наред и всичко беше записано в договора щеше да е наред.Според мен даже и наемодателя не знае каквъ се включва в тези пари.

# 47
  • Мнения: 58
Jaklin65, напълно е възможно за 5 години и наемодателят да не знае какво се включва. За автоматичното нападане щом някой сподели проблем не съм съгласен. Решението ти теоретично може да дойде от 2 посоки, едната (наемодателят) очевидно вече изключихме. Другата е етажната собственост да ти гласува право да не плащаш ток и поддръжка на асансьора - така или иначе това са най-големите пера. Фонд ремонт с размер 1 лв няма какво да го коментирам . Според мен ако наемодателят ти склони да възстанови някаква сума, то това би било само по ремонтните отчисления. Всичко останало са си чисти режийни.

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 17:37 от setuid

# 48
  • Мнения: 55
Аз не очаквам Наемодателя да ми възстанови тези пари ,опитвам се да накарам касирката заедно с дом съвета да разберат ,че този начин на събиране само от наемателя е неправилен и ,че трябва те да обяснят на собствиника ,че неговите отговорности не приключват с отдаването на имота под наем .Най -наглото е .,че касиерката ми обясняваше как аз да плащам с 5 лв . по малко за наем за да си приспадам от платените ежемесечно пари /т.е фонд ремонт може би е тази сума./

# 49
  • Мнения: 58
Съдейки по текущата такса, ако те освободят от асансьор трябва да ти останат някъде към 9-10 лв да плащаш. Текущата сума от 15 лв ми се струва твърде малка за да включва съществен фонд ремонт Иначе не знам какво да ти кажа относно сюрпризирането на хазяина с предложения от касиерката наем Simple Smile

# 50
  • Мнения: X
Ама защо да е нагло, всеки си търси решение за себе си. Също толкова нагло е да искаш от касиерката да се обяснява с хазяите ти, защото ти не успяваш да се разбереш.
А това, че 5 лв явно били фонд ремонт... Енти път, питай касиерката, да ти каже точно и ясно кои суми за какво са. За асансьор със сигурност не си длъжна да плащаш.

# 51
  • Мнения: 55
То сюрпризирането ще е голямо защото през 2015 при празен апартамент се плащаше 5 лв.на месец ,а сега се плащат тези 15.00 лв . на месец нищо ,че от година никой не живее там така са решили да се плаща цитирам касиерката.Аз не искам да ме освобождават от асансьор ,ток ,чистачка а само от фонд ремонт не съм за тези 5-6 лв зависи колко е а за принципа и да не се забравя ,че ние не сме собственици.

# 52
  • Мнения: 6 872
Welt мога да не пиша в темата но я следя.Винаги когато някой пише или споделя проблем го нападат никой не му дава правилен съвет ,което ме е научило да се справям сама с проблема.Проблема ,които е забъркан е между наемодателя ,касиера и дом.съвета ако всичко там беше наред и всичко беше записано в договора щеше да е наред.Според мен даже и наемодателя не знае каквъ се включва в тези пари.
Жаклин, въобще не съм съгласна, че винаги се нападат потребителите с проблеми. И теб не те напада никой, не знам защо го тълкуваш така.
Да, проблемът е забъркан от други. Да, не е редно ти да плащаш за ремонти. Да, не си длъжна да помагаш да издирват собственичката, за да си плаща разходите. Да, тъпо е да се дават едни пари, които никой не знае за какво са.
Обаче е факт, че ти си тази, която има интерес да се разплете бъркотията и не, не мисля, че собственичката ще си направи труда, понеже на нея в момента и е угодна ситуацията. Не толкова заради петте лева, колкото, че не и се налага да се занимава. Касиерката е най-малко длъжна да се занимава с вашите неуредици. Както бих била недоволна, ако съм наемателка да плащам за ремонти, така, ако съм касиерка, няма да имам желание да ме товарят с чужди неразбирателства за 5-15-50 лева, чието решение нито зависи от мен, нито има общо с мен.

# 53
  • Мнения: 55
Gal защо според теб да е нагло нали всички собственици присъстват и подписват протокола от взетите решения ,нали те трябва да знаят какво става и какво трябва да се заплаща в сградата където са имотите им.Аз от касиерката не мога да получа нищо .

# 54
  • Мнения: X
Виж сега, ще ти го кажа директно, пък ако щеш се обиждай или се чувствай нападната. Правиш се на много принципна и ларж, а реално се държиш супер цигански за стотинки. Правата си търсела, дръжки. Правото ти е да не плащаш за нещо, което не ползваш. Фонд ремонт е за общи части, ти ги ползваш. Не ползваш асансьора. Уж не си за 5-6 лв, обаче вместо да ги спестиш от това, което не ползваш, правиш селски циркове.
Ако ти не осъзнаваш колко идиотски звучиш отстрани в тази конфигурация да говориш за права и за какви левчета не си - не знам.
Извън твоите глупости, касиерката много очевидно те клати и настройва срещу хазяйката ти. Толкова ли не се усещаш, че касиерката така извърта, че ти тези 15 кинта, няма и 3 кутии цигари, ще й ги дадеш при всички случаи, ама хазяйката ти била виновна и ти си цакай хазяйката на своя сметка, въпреки че 5 години не сте имали уж проблеми. Касиерката си е взела парите вече, какво я бърка.
Ама ти си решаваш.

# 55
  • Мнения: 25 732
Няма как да разбера от Наемодателя с нея почти не поддържам контакг ,наема го плащам всеки месец по сметка.Тя има съседен апартамент ,който продава от една година и за него не е плащано нищо.Даже касиерката търсеше съдействие от мен как да я открие.
15 лева не са малко за сам човек на първи етаж. Не е редно да плащаш асансьор. Говори с други съседи и питай от кога са такива тарифите.
Моето мнение е, ако ти харесва квартирата си плащай за да ти е мирна главата.

# 56
  • Мнения: 18 480
Абе, да си търси правата, но няма какво да тормози касиерката. Това са отношения между наемател и наемодател.

По въпроса - моите си плащат месечните такси вход, в които влизат и дребни пари за козметичен ремонт, но капиталните ремонти се финансират по друг начин, тях си ги поемам аз, както и останалите собственици.

# 57
  • Мнения: 58
Мога само да допълня, че не виждам колко съществена би била порцията фонд ремонт в тези 15 лв и съм почти сигурен, че ако я има в таксата ще е нищожна при този размер. Намаляване можеш реално да търсиш само от асансьор и то ако ЕС са склонни.

# 58
  • Мнения: 55
Спокойно Gal не правя селски номера но ти за стотен път показа каква селянка си.А аз за пореден път се убедих ,че човек е излишно да търси съвет от форумите.Преди да пишеш какво е фонд ремонт прочети закона и след това давай мнение защото с написаното ти се изложи не аз .Спокойно аз ще си платя всичко не съм за дребни пари .

# 59
  • Мнения: X
И да обиждаш, и да не обиждаш, фактите са такива.
Касиерката ще си вземе парите.
Ти се караш с хазяйката.
Тука се правиш на интересна, а дори не знаеш за какво плащаш, но няма проблем да го платиш, но не си длъжна да го плащаш, но... тука вече и най-интелигентният човек се губи.
Законите ги чета за настолна книга редовно. Въпросът за един милион в твоето шоу е като си прочела далновидно закона и правата си, как така хем си платила неправомерния размер от 15 лв, хем не знаеш тези 15 лв за какво точно са разпределени.

Общи условия

Активация на акаунт