ОСМИ клас преполови, зайците напериха уши

  • 27 964
  • 740
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 064
Аз бях с такава миналата седмица. Пресече ме Геломиртол, за един ден.

# 271
  • Мнения: 3 963
Светкавичка, табл. Синупрет форте + капки за нос + противоалергичен препарат /ксизал/. За загряването на краката си го знаеш - най-ефективно нос се лекува през краката. Топла вода с морска сол, а след това - намазване на ходилата с мас и втриване на синапено брашно. Ако нямаш купено брашно - с кафемелачка зрънцата се стриват до прах. Бързо да пресъхва водопадът!

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 10:36 от Шарлот

# 272
  • София
  • Мнения: 7 047
Точно и аз за Геломитрол щях да пиша.
Взимам Геломитрол форте. В съчетание с ибупром синус, прави чудеса.

# 273
  • София
  • Мнения: 6 175
Много го уважавам геломиртола, но след 3-тото взимане почвам яко да се уригвам на шишарки и да ме боли стомах. Винаги го пия според предписанията: 20мин. преди хранене и с голямо количество хладна течност. При вас така ли е?
Иначе допълвам лечението с бонбони кармолис и си омазвам цялата муцуна (нос, поднос, синуси 4бр., уши, чело) с вапоруб балсам.

# 274
  • София
  • Мнения: 7 047
Ох, Миа, на шишарки... Joy
Не се бях сетила за това, аз все повтарям, че все едно лукчета съм яла.
Да, трябва да се спазват препоръките за прием, особено ако човек има стомашни проблеми, защото тези етерични масла са доста агресивни.
От скоро си позволявам да давам и на детето, защото ми се струва по-малко вредно, от разните спрейове за нос.
Кармолис съм ползвала течен, по няколко капки върху чаена лъжичка със захар.

# 275
  • София
  • Мнения: 532
Момичета/момче, изключително добре прекарах и много ми беше приятно да си побъбрим Hug

Кармолис-а много го уважавам аз. Синупрет форте, Инфлуцид и Alium Cepa 15ch прилагам аз при хрема. Много мразя да имам хрема.

# 276
  • София
  • Мнения: 922
MIA, тия шишарки направо ме ...Joy
За сополите редуваме капки за очи с Виброцил. Вчера като водих набора на ЛЛ и й изредих какво давам, жената нямаше какво повече да допълни, освен имуностимуланти. Давам Кармолис, клеева тинктура, Тайлолхот, Мукосолван, Виброцил и капки за очи (по описаната схема) и Хексоларетен. Само още ме мързи да посна и кварцовата лампа. Joy
Момичета, да се оплача, телевизора в хола /нашата спалня/ изгоря. Клавиатурата на лаптопа ми , след като го "изкъпах" с мляко с нес, и тя изгоря. Съдомиялната оставя бели следи по съдовете, това, може би след таблетките за почистване на мазнини от канала на Финиш. Колата ми в момента върви на пушка само на бензин, като превключа на газ, свети като дискотека. А газаджията, твърди, че проблема не е в газовата. Умирам от скука! Не че съм нещастна, не много, ама ММ си гледа на неговия лаптоп Стар Трек Stuck Out Tongue, децата са си по стаите и си гледат на собствените си телевизори, а аз освен да започна я да чистя, я да бродирам.... Противопоказно ми е!

# 277
  • Мнения: 5 985
Светкавица правилно са ти казали момичетата, синупред ( цинабсин Simple Smile ) в компанията на геломиртола за който с M_I_A сме на едно мнение ( по гаден остатъчен вкус конкуренция му прави само едно с аромат на лавандула, но то е за бронхити) са първите включени че аз съм с хроничен синузит. Сега приключих курс физиотерапия .

# 278
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Купонджиите, страхотни сте!!! Heartpulse Не знам защо си представих някоя от следващите ни срещи в някой парк с домашно приготвени неща - ние жужим ухилени, чудещи се с кого по-напред да си поговорим, а наборите в съседство, седнали по турски на тревата и всеки забил поглед в телефона си Laughing Обаче си е по-добре някой да ни обслужва Wink

Светкавица, момичетата са изброили все полезни неща Simple Smile Не ти трябва да ходиш на лекар! Аз за моите деца до ЛЛ ходя само за бележки. Геломиртолът ми е любим - M_I_A много добре описа остатъчния дъх Grin Мисля, че и Sinulan Forte е аналог (по дейтвие, не по дъх).

selena6, нещо от звездите ще да е - у нас вчера фурната нещо взе да дава проблеми - включи си сама лампата, после от 6-7 програми, избраше само 3, накрая не се изключи, след като сготвих. Понеже е наборка на старата съдомиялна, бързо я решихме, та сега избираме нова (четох снощи за пиролизи, катализи и т.н.). Ако изкара 20 години, колкото тази... доволна ще съм Grin Един-два пъти и "умната" съдомиялна ми остави бели следи. При един от множеството разговори за нея с кого ли не, техник от сервиза каза, че е препоръчително да не ползвам таблетки all-in-one, а препарат (по възможност насипен, за да си слагам по-малко, когато съдовете са по-малко), блясък (препарат за изплакване) и соли. Съответно съм я настроила на този режим (не с all-in one). И термоканата вчера за малко отказа да се включи. С мляко с нес заливам моя лаптоп 2 пъти и 1 път с вода Relaxed С вода е по-добре (постоя в тава с ориз 2 денонощия), но от другото става мазало, та на части го подменихме почти целия. Добре е, че в ОЛХ се намират обяви за чаркове за без пари, а на ММ племенникът е инженерче Grin

Sanaka, Rusalka, ще ги видя аз тия Vans как ще се представят. Преди да поръчам онлайн, ходихме в Контрабанда да мери. Младежът-продавач носеше едни от година и се бяха разлепили на сгъвката на стъпалото. Казах на синко, че тая бяла гума ще си я чисти сам Hands Point Up

Jenap, топличко ли е при вас Grin

# 279
  • Мнения: 11 818
Моите деца са като цяло са здрави и от много години ги лекувам само с инфлуцид и коризалия, евентуално някой сироп или капки при крайна нужда, разбира се винаги имама под ръка и нещо за температура и гърло, и задължително много инхалации.. Даже не бях чувала повечето от нещата, които сте споделили. Но ще взема сега някои за малкия, че той има хрема, благодаря, записах си.. Иначе вчера в аптеката се чудех какво да взема и ми дадоха Aviron Rapid, започнах да им давам от него, да видим.. Вчера им се карах, че са се саморазболяли, защото не се обличат и грижат за себе си, но май аз също се разболявам.. А така се зарадвахме на ваканцията! Simple Smile Но дано все пак успея да парирам и не се усложнят състоянията им..

Ех, срещата...

# 280
  • Мнения: 1 919
За нос и гърло ползвам клеева тинктура. За гърлото накапвам директно. В носа първо със спринцовка солен разтвор във всяка ноздра, течноста излиза от другата, ако може Sad. Всичко от синусите излиза, може да се стече и към гърлото. След това пръскам солен разтвор с 2-3 капки клеева тинктура на 10мл.
Тавипек( етеричното за бронхит) ми е любимо.Остатъчния вкус е лавандула, хем и нервите на околните успокояваш. Ходих си с него около месец-два преди няколко години.

# 281
  • Мнения: 1 919
Сиси, Авирон е много добро - противовирусно на основата на водорасли.

# 282
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
И аз го взех този Авирон вчера - първо сестра ми каза, че са ѝ го препоръчали, после и в аптеката ми го препоръчаха. Нали не може да пие хапове, за 9-годишно взех сиропа, който е до 5г. Confounded Е, няма такъв гаден вкус - едва го преглъща и него, а хапчето нямаше да го усети даже, ама...

# 283
  • Мнения: 11 818
И на мен ми хареса съставът на Авирон, затова и реших да пробвам, малкият си ги пие без проблем хаповете (10 г.). Въпросът е дали ще е достатъчен! И каката се събуди и с хрема.. Иначе клеевата - да!!!

Ами като вчера ще си гледаме филми вкъщи и ще си лежим. Отмятаме номинираните за Оскар, като всяка година, нищо, че дъщеря ми каза, че от някои й се е увеличило главоболието! Simple Smile)))))))

# 284
  • София
  • Мнения: 5 361
Страхотна беше срещата снощи, момичета! Вече нямам търпение за следващата. Явно много ми се излиза...

Ани, за пиролизата на нас ни обясниха, че не е много щадяща. Но предполагам, че бързо ще решиш, какъв модел фурна искаш. Аз понеже не съм мулти готвачка от раз си избрах. Марката я харесвам, промоцията й беше добра.
Идеите за бързо справяне с хремата и аз си записах. Не съм купувала нито едно от предложенията ви.

Общи условия

Активация на акаунт