Професионални серии за коса 132

  • 38 827
  • 767
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 219
Момичета, измих с Ф. Кингсли с нар - Ш и Б, а след това сложих екстеншънист термика - мнооого ми хареса, тази сутрин сложих и термото на Напура преди преса - супер стана! Innocent

# 166
  • Мнения: 1 666
Аз не мисля. Както каза Принцесата си е чиста реклама на Нугела. А аз не съм им фен. И наградите са само на тази марка. Мисля да пропусна.

# 167
  • Бостън
  • Мнения: 13 363
Вариантът да се вкарва по-тежък протеин в дехидратирана коса е предварителната хидратация. В това е смисълът на дългите протоколи с еластисайзър и протеинови терапии след него на едно миене.
Вчера опитах вариант на такъв протокол и пиша, за да можете да ме коригирате и да мога да си направя справка след няколко седмици какво какъв резултат е дало.
1. Преуош с еластисайзъра - 1 час (моят е нар § касис).
2. Ш Редкен Екстрийм
3. М Епруваж
4. Б Редкен Екстрийм
(маската преди балсама ОК, нали!?!)
5. Епруваж за скалп
6. Редкен Анти-снап
6. Pureology Style + Care Infusion Pure Volume (a blow dry product and heat protectant in one, gives limp, color-treated hair incredible thickness)

Резултатът е хидратирана и маалко по-жилава коса, обемът не беше сериозен, но се усещаше. Много тънък косъм, бързоомазнаващи се краища, сухи дължини, боядисвам на 2-3 седмици.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 17:02 от Agent Provocateur

# 168
  • София
  • Мнения: 5 549
Благодаря за новата тема!

1. Финиши:  любимите ми са олиото на Ланза и един гел за активиране на къдрици, който ми дава моя фризьор;
2. Термозащита: не ползвам, нямам нужда, суша с дифузер на средно-висока температура или оставям косата да си изсъхне сама (когато е топло), затова не утежнявам косата излишно;
3. Серуми, от които съм доволна: серума на Алтерна за сгъстяване и заздравяване на косата Alterna Caviar Clinical Root Treatment; ампулите с Аминексил на Лореал и Керастаз.

# 169
  • Мнения: 2 913
Леле....аз ли обърках нещо....от ампулата Лалга така ми се втвърди косата....ако след изсъхване не омекне-утре ще съм както едновременно казвахме...като гръмнал бойлер в тръстика ...хахаха 🤣🤣🤣

# 170
  • Мнения: 812
Чудесна темичка! Flowers Hibiscus
Аз си потъмних косата и олиата вече не ми харесват за финиш. В момента разчитам на протеинов спрей или такъв крем + термозащита.  Редувам Топ тен на Лакме , на Чи, и на Лореал - един крем гел и от серията Абсолют рипеър.
Две сдмици мия с серии за боядисвана коса, а през другото врме с протеинови или балансирани продукти. Не ползвам нищо за скалп в момента- косата ми се сгъсти и изглежда, а и я усещам здрава.

# 171
  • на земята
  • Мнения: 4 092
Здравейте,интересувам се от преса за коса вафли ,която прави,професионална.
Бихте ли ме насочили към марка?В коя тема мога да попитам,не намерих подходяща друга тема.
Благодаря

# 172
  • Мнения: 4 219
Скрит текст:
Вариантът да се вкарва по-тежък протеин в дехидратирана коса е предварителната хидратация. В това е смисълът на дългите протоколи с еластисайзър и протеинови терапии след него на едно миене.
Вчера опитах вариант на такъв протокол и пиша, за да можете да ме коригирате и да мога да си направя справка след няколко седмици какво какъв резултат е дало.
1. Преуош с еластисайзъра - 1 час (моят е нар § касис).
2. Ш Редкен Екстрийм
3. М Епруваж
4. Б Редкен Екстрийм
(маската преди балсама ОК, нали!?!)
5. Епруваж за скалп
6. Редкен Анти-снап
6. Pureology Style + Care Infusion Pure Volume (a blow dry product and heat protectant in one, gives limp, color-treated hair incredible thickness)

Резултатът е хидратирана и маалко по-жилава коса, обемът не беше сериозен, но се усещаше. Много тънък косъм, бързоомазнаващи се краища, сухи дължини, боядисвам на 2-3 седмици.
Не ти ли идва доста маската - еластисайзър, маска, балсам ? Thinking

# 173
  • Мнения: 646
Момичета купих си боята Permesse, тя е 100мл и се чудя сега ще ми стигне ли една или не. Моля ако някой се е боядисвал с нея да каже. Косата ми е до гърдите и е рядка( Не съм била никога с гъста коса, но доста се разреди след като родих Cry )

# 174
  • София
  • Мнения: 1 744
Здравейте,

Смятам тези дни да си купя отново 2 мин реконструктор на Aphogee защото от известно време съм само на балансирани серии + хидратация и искам да вкарам малко протеин в косата.
Интересува ме следното, какъв точно е протокола?
Елсстисайзър слага ли се за преуош?
Ако не се лъжа преди да сложа реконструктора трябва да измия с протеинов шампоан? Кой ще ми препоръчате ? ( тънка, изсветлена почти до 10 коса с много сухи и крехки дължини, права). Този на Aphogee или?
Аз мислех за керастас архитект, никога не съм го ползвала?
Добра идея ли ще е ?
P.S. И явно не ми понася всеки с протеини защото слеф Morroccanoil съм с тел на главата.

Та ако правилно разбирам, протеинов шампиан, протеинов балсам и после завършвам с хидратираща маска? ( имам на макадамия deep repair и ще купя therapiste, подходяща ли е някоя от тях)?

И също след какво и как се употребява кератиновия реконструктор на афоджи със зелен чай че сега видях че го имам и да употребя останалото количество по предназначение?

Мерси предварителноо

# 175
  • Мнения: 2 249
На мен 100мл ми стигат и остават на коса под гърдите, средна гъстота.

# 176
  • Мнения: 1 725
Минавам да оставя впечатленията си от Ланза за обем Ш. ДОста е гъст и много икономиче, прави много пияна. Косата след него направо няма нужда от маска. Уникално гладка, лигава и дори свободно може да прокараш пръсти като през коприна. Изпозлвах с по-лека маска на Епруваж. Малко повече се омазнява, с тънка и изрусена коса съм.

# 177
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 661
Подкрепям впечатленията за серията за обем на Ланза - не е лоша, но точно обем не придава Wink Както е описала Петя, косата става лигава и мека. Няма да повторя. За сметка на това, маската Moi Moi - хидратиращата , стана една от любимите ми - омекотява, и изрусените ми коси са доста подвижни и лъскави, но същевременно не ми утежнява никак, със сигурност ще продължа да я купувам.
Агент, хвърли й едно око Wink косата ми е със същите характеристики като твоята - боядисана, тънка, мазни корени, сухи краища.

# 178
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Подкрепям впечатленията за серията за обем на Ланза - не е лоша, но точно обем не придава Wink Както е описала Петя, косата става лигава и мека. Няма да повторя. За сметка на това, маската Moi Moi - хидратиращата , стана една от любимите ми - омекотява, и изрусените ми коси са доста подвижни и лъскави, но същевременно не ми утежнява никак, със сигурност ще продължа да я купувам.
Агент, хвърли й едно око Wink косата ми е със същите характеристики като твоята - боядисана, тънка, мазни корени, сухи краища.
Може ли линк на маската?

# 179

Общи условия

Активация на акаунт