👶 Рита юнското човече, в корема на мама заформи се купона вече! 2020 - 🌞 ТЕМА 6 🌞

  • 20 680
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
Мерси за новата тема!

Аmélie икейското корито става ли за стойка?

# 16
  • София
  • Мнения: 7 645
Мерси за новата тема!

Аmélie икейското корито става ли за стойка?

Мисля, че не, стойките са комплект с дадени корита.

# 17
  • Мнения: 955
Записвам се и аз. Благодаря за новата темичка, нека я напълним само с хубави емоции. Аз също си слагам гел лак и се боядисвам и подстригвам. Трябва и аз да се чувствам като човек Я! Joy
Аз се оказах с ужасно завишени левкоцити. И в микробиология и в урина. Питах аг казс да не се треовжа и аз вече седя и чакам при друг лекар за 2ро мнение. Класика Grinning
Някой попита за фетална ехокардиография, аз ще правя. Включена ми е в пакета.

# 18
  • Кюстендил
  • Мнения: 106
И аз се присъединявам ^_^
Не се боядисвам, но вчера се подстригах (в 16г.с.).
Имам леки болки от няколко дни и нещо като опъване в пъпа, което дори АГ не знае на какво се дължи.
Мислехме след 2-3 седмици, когато вляза в 5ти месец да започваме с покупките и със списъка за подаръци. Някоя от вас започнала ли е по това време с покупките?

# 19
  • Мнения: 921
Аз съм решила като мине ФМ на 13 февруари да взема да си купя поне едно нещичко хаха

# 20
  • Мнения: 3 939
Мерси за новата тема!

Аmélie икейското корито става ли за стойка?

Не знам, трябва да отида да го видя. Моето старото също не беше една и съща марка със стойката, но си паснаха идеално.
За храненето - не закусвам. Първото ми хранене е в 12 часа. Понеже си работя - в повечето случаи си нося нещо сготвено или си взимам от офисните заведения. След това към 16, като се прибера, хаправам нещо дребно, понякога салата, разни кашкавали, плодове, ядки. Не вечерям нищо друго. Преди няколко дни бях на гости, имаше пици. Хапнах 3 парченца и после цяла вечер пуфтях и имах сърцебиене. През деня ако много прегладнея отварям тайните запаси от шоколад. Уикендите и аз прегрешавам - бургер, пица, суши без сурова риба.. Този уикенд мисля да накарам мъжа да ми направи домашен чипс, ще разтопя сирена и кашкавали за дип, общо взето съм на вълна да се освинкам.
Днес ми е денят за кантар - +3.9 съм вече, 20та седмица. Имах притеснения с моето хранене дали всичко е ок с бебето, но щом е напреднала и вече е седмица напред, значи си взима каквото ѝ трябва.

Брайда, много полезни постове, както винаги, благодаря ти!

# 21
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
И аз знам от приятелки, че коритата и стойките  не са им били еднакви на някой. Аз се чудя за икейското, щото е някво евтино и ме изкушава, но в Пловдив няма къде да го видя. Имаме икеа, но е шоурум и не всичко има на живо.

# 22
  • Мнения: 498
Да, и моите корито и стойка бяха различни марки. Просто ги премерихме на място в магазина дали си пасват. После дадох стойката на приятелка, която я ползва със съвсем друго корито.
В аико миналата седмица имаше промоция на комплект от двете 45 лв. Мисля, че е добра цена.

# 23
  • Мнения: 1 104
Dream, супер темичка, мерси! Simple Smile

Момичета, нормално ли е в началото да не усещам бебока еднакво всеки ден?
Във вторник го усетих за пръв път и ми се стори тогава, че доста пошава.
Вчера обаче сякаш не беше толкова активен. Пак го усетих на няколко пъти, но ми се стори по-кратко.
Днес още е рано, та не знам до края на деня как и кога ще се обади.

# 24
  • Мнения: 10
Включвам се и азз Simple Smile) Боядисвам всеки месец (корени) и си правя маникюр гел с гел лак.. не съм ходила скоро на фризьор и смело искам утре да си запиша час. В моето семейство всички са адски много суеверни и в момента водя битка в себе си да се отуча от всички глупости, в които наистина не искам да вярвам Grinning

# 25
  • Мнения: 921
Galeona Аз не го усещам всеки ден, вечер като си легна само и понякога усещам бълбукане. Снощи за пръв път усетих 2 побутвания по-силни, даже си сложих ръката на корема и си го усетих и с нея.
Но при мен рядко се случва да усетя нещо, а ако - то е само вечер като си легна Simple Smile
И аз все се чудя нормално ли е, особено със задна плацента, но видяхме бебчо в понеделник, така че явно е нормално.

# 26
  • Мнения: 148
Записвам се и аз. Чудесна тема ☺️ моите сърчица са Blue Heart и Sparkling Heart
Аз не се боядисвам, но се подстригвам и лакирам 😁
За храненето - храня се много непълноценно. Нямам режим. Закусвам към обяд и след това когато ми се прияде. Обикновено хапвам 2-3пъти в деня. Не съм много по меса и риба, но почти всяка вечер пия протеин.

За сега мисля, че ще се къпем под душа или на чешмата. Свикнала съм така да къпя бебетата. Като пораснат ще вземем корито, но без стойка.
christiana_ мисля че в Пловдив съм виждала коритото. Не знам дали го поддържат постоянно или е било единичен случай.

# 27
  • Мнения: 1 104
Dream, аз съм на преглед чак след 3 седмици, та затова искам да го усещам малко по-често. Grinning

Momtobe, и при нас има доста суеверия. Аз бях пуснала една ужасно дълга коса преди да разбера, че съм бременна и все се канех да отида да я подстрижа. Попринцип харесвам по-къси прически. И като видях двете чертички, това беше първото нещо, което направих - отидох да я скъся до раменете. Знаех, че ако не го направя, рано или късно я свеки, я майка ми или баба ми, ще ми кажат, че не е хубаво да се подстригваш докато си бременна и ще ме хване параноята. Така и стана де, като съобщихме новината, Свеки веднага ми разясни всичко което може и не може. Grinning

# 28
  • Мнения: 584
Здравейте и от мен! 😊

Дрийм, ама ти ставаш про в създаването на темичките, а идеята за заглавие на Пламъчето е много оригинална! Hug

Аз не се боядисвам, но преди да забременея ползвах от време на време една билкова боя от Зоя, която е напълно безвредна и може да се ползва и от бременни. Като тийнейджър започнах да ползвам какви ли не бои и да екпериментирам, но преди около 3 години реших да спра с тях и да намеря по-безвредна алтернатива, а именно тази билкова боя на Khadi. Не съм се подстригвала от лятото, защото моята коса е много къдрава и никога не цъфти, съответно мога да изчакам до пролетта за фризьор (притеснявам се от вируси, защото моят фризьор има малко детенце и не знам дали няма нещо да ми предаде, че нали се върти около лицето ми поне 40 минути 🙄) .

Ние сме купили доста нещица за бебка и няма да спираме, стига нещо да ни изпадне изгодно. Даже мислите за подготовката за пристигането на бебка ме отвлича от натрапчивите притеснения 😉

Чакайте да ви кажа какво прочетох вчера сутринта и тази нощ го изпробвах - за да не спите по гръб си връзвате косата на кокче/ опашка отзад на темето и така всеки път като тръгнете да се завъртате ще ви е неудобно на главата 😁 Това ми беше първата нощ в която не се събудих ужасена от реализацията че съм по гръб 😂

На мен в микробиологията са ми излезнали гъбички, което много ме озадачи, защото нямам никакви симптоми. АГ ми каза да си взема Гино-Певарил, но за момента ще изчакам и ще си изпробвам нещо, което ми помага със сигурност. Винаги когато са ми откривали гъбички (а никога не съм имала симптоми), са ми изписвали лечение, което никога не ми е помагало, затова последния път се заех с четене и стигнах до решение, което ме оттърва от тях - никакъв интимен гел, а само вода и няколко дни да си слагам Лактажин. Сега ще пробвам това и ще пусна пак микробиология и ако не мине помогнало, тогава ще започна лечението.
Ох, спирам, че пак се отнесох 😂😂😂

# 29
  • Мнения: 98
Темата е супер.И аз съм в 19г.с усещам чат пат побутвания.На мен още не са ми правили микробиология,в коя седмица се прави?И аз имам някакво течение,без сърбеж нз дали е нормално.Още нз пола ,на 28 съм на фетална ,дано разберем тогава.Боядисвам се и си правя гел,гел лак

Общи условия

Активация на акаунт