Златна рибка

  • 634
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
Имам златна рибка от почти година. Всяка седмица сменям водата, тъй като нямам уреда за въздух. До сега всичко беше наред, но тези дни нещо стана на рибката. Няма желание да яде или да плува просто си седи на дъното с коремчето нагоре и с широко отворена уста. Също така ми се струва, че е по-бледа от обикновено, но не знам какво да направя. Няма петна по нея. Ще бъда много благодарна, ако ми дадете съвет какво да направя. Не искам да умре!:cold_sweat:Cold SweatCold Sweat

# 1
  • Мнения: 12 627
По описанието ми изглежда, че вече е мъртва.
И аз гледах златни рибки, обаче ми умираха и се отказах. Ти явно добре се грижиш за нея, щом е изкарала година.

# 2
  • Мнения: 730
Тя да не е умряла?

# 3
  • Мнения: 3
Все още не е, защото мърда. Но най-вероятно ще умре. :'(

# 4
  • Мнения: 474
Здравейте и от мен. Вчера смених водата в аквариума и след 3 часа вече имах умряла рибка. Тази сутрин забелязах, че златната рибка от черна е станала бледо кафява. Отказва да се храни, а по принцип е много лакума. Цял ден стой на дъното и много рядко помръдва. Коремчето и е станало плоско... Дали ще оцелее и имали какво да направя за нея 😥?
Благодаря на отговорилите.

# 5
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен. Вчера смених водата в аквариума и след 3 часа вече имах умряла рибка. Тази сутрин забелязах, че златната рибка от черна е станала бледо кафява. Отказва да се храни, а по принцип е много лакума. Цял ден стой на дъното и много рядко помръдва. Коремчето и е станало плоско... Дали ще оцелее и имали какво да направя за нея 😥?
Благодаря на отговорилите.

И моята е така само дето коремчето не и е плоско, ами надуто

# 6
  • Мнения: 474
Разбрахте ли каква е причината за промяната и оправили се рибката? Четох, че цвета се променя при малките рибки, но на мен ми е притеснено след като и друга рибка умря, а симптомите на златната започнаха по същото време.

# 7
  • Мнения: 1 309
Златните са изключително лакоми и ако я хранете по много от преяждане може да умре. Също не обичат топлата вода, за предпочитане е водата да им е 18-20 градуса. И максимум пространство 25-30 л за една риба. Ако е в колба направо си е ветеран да оживее 1 година.

Общи условия

Активация на акаунт