Моля за мнение - размерът на бебето

  • 1 916
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте мами, вчера бях на преглед 27+6, а бебка по размер на главичката отговаря за 25+2 и тежи 1кг. Незнам това нормално ли е ? Лекарката ми каза, че няма от какво да се притеснявам, но незнам ...

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Ако се притеснявайте, отидете на второ мнение. Иначе първо ехографите не са 100% точни. Втори, обикновено има такива разлики и в следващите седмици пък може и обратно да е. И плюс , че не винаги терминът е на 100% точен. Тоест ако имате доверие на проследяващия не го мислете

# 2
  • Мнения: 16 867
Не се мери само главата, за да се определи на коя седмица отговаря бебето. Има си формула.

# 3
  • Мнения: 3 714
Щом нямате доверие на следящият Ви АГ,най-добре го сменете и потърсете второ мнение.

# 4
  • Мнения: 91
В деня, в който родих, сутринта бях на доплер и ми казаха, че бебето е 2500 и постоянно ми казваха, че върви назад. В крайна сметка вечерта го родих 2800,което за 36 г.с. си беше много добре. Просто главата му беше твърде ниско и не са я мерили правилно. Може да потърсиш още едно мнение.

# 5
  • Мнения: 1 380
Аз също родих в 36 седмица и 3 дни сина ми с тегло от 2880 и 48 см.,което е супер за тази седмица,а се водеше по-малък.Ако си беше изчакал още малко щеше да си е съвсем в норма и над 3 килограма. Не се притеснявайте. Simple Smile

На феталната морфология в 29 седмица и 1 ден го измериха с предполагаемо тегло 1150 и аз се притесних,но самата лекарка от феталната морфология каза,че размерите са му симетрични и 1 седмица не е проблем като изоставане.

П.С. На него диаметър и обиколка на главичката си отговаряха точно,даже диаметърът беше малко по-напред,другите показатели,корем,ръчички и крачета бяха назад по измерването на ехографа.

# 6
  • Мнения: 193
Сестра ми преди да роди вечерта в болницата й казаха че бебето няма и 2 кг. на следващия ден роди (25 дни по-рано) бебето тежеше 4.300 кг.

Общи условия

Активация на акаунт