Това съм аз

  • 5 457
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Здравейте! На 19 години съм, казвам се Станимира. Редовно чета тук, мнение и съвети по различни теми, и най-накрая събрах смелост да се регистрирам и да споделя моя "проблем". Живея в малък град с трудна реализация, почти нулева. Работя за що годе добри пари, с които се издържам и живея. Харесвам работата си, но все по често ме обвземат мисли за бъдещето. От 16 годишна живея сама, родителите ми са разведени, всеки поел по своя път. Живеех при баща ми, но той започна да пие и да нервничи за най-малкото нещо, гонеше ме от вкъщи и аз реших просто да се изнеса от нас. На 16 години живеех в апартамента на баба ми, която живее на село. Работих като аниматор, парите въпреки малко ми стигнаха, понеже не плаща наем за жилище. Чувствах се спокойно. С майка ми не поддържам никакви отношения, понеже когато съм била на 9 години е заминала да работи в Гърция и от тогава не сме се чували и виждали. Днес съм на 19 години, живея на квартира, справям се, не общувам с никой от родителите си или роднините. Имам малко, но добри приятели, които се доказаха във времето. Миналата година завърших, искам да уча, но пропуснах годината тъй като сметнах, че парите няма да ми стигнат за обучението и отделно нуждите които имам, за да живея нормален живот. Започнах да спестява и жовт и здраве, тази година ще запиша да уча, и ще се преместя в друг град. Искам да започна на чисто, с нови хора да натрупам нови запознанства. Научих, че в този живот не мога да чакам на никой и всичко трябва да си подредя сама. Имам планове за бъдещето си и се стремя да научавам нови неща. Не искам да боксувам на едно място и да се ограничава, а точно обратното да черпя нови знания. Може да съм "дърво без корен" както една позната ми беше казала, но искам да направя нещо с живота си. Отворена съм за идеи и съвети, как да продължавам.
Благодаря!

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Браво, Станимира! Възхищавам се на млади хора, които са самостоятелни, имат цели и се борят.
Имам дъщеря на твоята възраст- има всичко за което може да мечтае и това я прави инертна, разглезена и мързелива. Но ти извличаш най-доброто от ситуацията, за което- респект!
Решила ли си къде ще се преместиш, какво ще учиш?

# 2
  • Мнения: 866
Трябва да питаш нещо конкретно, за да може да получиш идеи и съвети, защото при така зададена тема е по-скоро представяне във форума. Звучиш като разумен човек, имаш амбиции и смятам, че ще постигнеш успех.

Дано имаш и късмет в живота. Хубавото е, че макар да си била в много трудно положение, без родителите, ти не си тръгнала по-лош път. Сега просто трябва да си набележиш някакви цели и да ги следваш, за дом и семейство е ясно, но за ученето е важно, какво точно би искала. Често хората записват специалности, които после въобще не им харесват и не биха работили по-тях.

Отделно искам да отбележа, че икономисти и прависти, две много популярни специалности от тях има и най-много безработни, защото те просто са страшно много и е нормално да няма работа за всички по-специалността.
Може да помислиш и за IT специалности ако те влече, защото това са и най най-добре платените професии и най-търсени от работодателите специалисти.

Разликата в заплащането и бързото намиране на работа в тази сфера е огромна спрямо повечето други професии. Помисли върху това, особено когато нямаш родители, които да ти купят жилище, на теб ще са ти нужни доста пари, за да успееш сама да си купиш. Но със зплата от 5000лв и нагоре ще може да постигнеш това. Вярно някои почват от 3000лв. в началото, но 5к си е нормална заплата в тази сфера !

# 3
  • Мнения: 188
Браво, Станимира! Възхищавам се на млади хора, които са самостоятелни, имат цели и се борят.
Имам дъщеря на твоята възраст- има всичко за което може да мечтае и това я прави инертна, разглезена и мързелива. Но ти извличаш най-доброто от ситуацията, за което- респект!
Решила ли си къде ще се преместиш, какво ще учиш?
Искам да уча предучилищна и начална педагогика в Стара Загора. Харесвам децата и искам да се занимавам с това.

# 4
  • Мнения: 188
Трябва да питаш нещо конкретно, за да може да получиш идеи и съвети, защото при така зададена тема е по-скоро представяне във форума. Звучиш като разумен човек, имаш амбиции и смятам, че ще постигнеш успех.

Дано имаш и късмет в живота. Хубавото е, че макар да си била в много трудно положение, без родителите, ти не си тръгнала по-лош път. Сега просто трябва да си набележиш някакви цели и да ги следваш, за дом и семейство е ясно, но за ученето е важно, какво точно би искала. Често хората записват специалности, които после въобще не им харесват и не биха работили по-тях.

Отделно искам да отбележа, че икономисти и прависти, две много популярни специалности от тях има и най-много безработни, защото те просто са страшно много и е нормално да няма работа за всички по-специалността.
Може да помислиш и за IT специалности ако те влече, защото това са и най най-добре платените професии и най-търсени от работодателите специалисти.

Разликата в заплащането и бързото намиране на работа в тази сфера е огромна спрямо повечето други професии. Помисли върху това, особено когато нямаш родители, които да ти купят жилище, на теб ще са ти нужни доста пари, за да успееш сама да си купиш. Но със зплата от 5000лв и нагоре ще може да постигнеш това. Вярно някои почват от 3000лв. в началото, но 5к си е нормална заплата в тази сфера !
Далеч съм от мисълта да тръгна по лош път. Колкото и трудно да ми е било, никога не съм посягала към наркотици или всякакви лоши неща. Човек сам кове своята съдба, и знам, че само аз мога да си помогна, както и само аз мога да се разруша. Не бих учила нещо, което не искам. Често наблюдавам връстници как записват нещо, което не искат или заради мнението им на родителите. На мнение съм, че трябва да учиш, това което ти харесва и ти доставя удоволствие.

# 5
  • Мнения: 3 609
Мило момиче,

Поздравления за смелостта да мечтаеш, за трезвото и зряло мислене. Ще успееш във всичко, сигурна съм.

Бих те посъветвала да помислиш къде можеш да се реализираш след завършване, провери заплати, начини за започване на работа. Също помисли дали и какво можеш да работиш докато учиш, за да си помагаш. Наеми на квартири, такива неща.
Ако имаш конкретни въпроси за нещо, с радост ще отцоворя, просто малко общо си писала. Но все пак, КЪСМЕТ. И вярвай в себе си.

# 6
  • Мнения: 188
Мило момиче,

Поздравления за смелостта да мечтаеш, за трезвото и зряло мислене. Ще успееш във всичко, сигурна съм.

Бих те посъветвала да помислиш къде можеш да се реализираш след завършване, провери заплати, начини за започване на работа. Също помисли дали и какво можеш да работиш докато учиш, за да си помагаш. Наеми на квартири, такива неща.
Ако имаш конкретни въпроси за нещо, с радост ще отцоворя, просто малко общо си писала. Но все пак, КЪСМЕТ. И вярвай в себе си.
Идеята ми е да запича задочно, за да работя през това време или със студентски кредит. Гледам да спестява по малко всеки месец. Може да са малко парите, които си заделям, но все пак е нещо. Не бих се оставила по течението.

# 7
  • Мнения: 6 444
Поздравления и от мен! Много ти се радвам. Съжалявам за родителите ти, те трябва много да се гордеят с теб!
Много успех ти пожелавам и съм сигурна, че ще постигнеш всичко, което си мечтаеш Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8 793
Браво, дете!
ще се справиш. Педагогиката е добра специалност, но не се знае какво ще работиш. Аз съм на мнение, че трябва да се учи каквото те влече, пък после ще работиш каквото намериш и каквото можеш. Но амбициозните хора винаги успяват. Ще се справиш и ти! Много късмет и щастие ти желая! Хубавият обрат в живота ти е близо. Hug

# 9
  • Мнения: 866
Точно тази специалност педагогиката също мислих да я споделя. една роднина се записа и тя задочно, те имат и дете. Заплатите са им доста добре вече и още ще ги вдигнат. Още повече, че ще ти е приятно да работиш тази работа.

# 10
  • Мнения: 7 172
Хубаво е, че си самостоятелна. Бих те посъветвала да потърсиш път към твоите родители и близки, да им дадеш шанс. Не е гордост да си дърво без корени. Вторият ми съвет е да си избереш професия, с която да си финансово независима. Както си написала разчиташ само на себе си, това с педагогиката е просто мечта. И учи чужди езици.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хубава специалност си избрала. Щом обичаш децата, ще те зарежда с много позитивни емоции.
От 10 год. ли не си виждала майка ти? Пробвала ли си да се свържеш с нея?

# 12
  • Мнения: X
Малко трудно за вярване е че авторката в реална личност. На тази възраст момиче с зрели разсъждения... някак не се връзва.

Историята ми напомня много на моя път, с изключение на това, че мойте родители не бяха разделени и поне привидно всичко си беше наред.

Аз си спомням две случки много отчетливо.
Двама човека, единият около 30 другият около 50, много отчетливо ми казаха, ако не искаш да съжаляваш за нещо в този живот, трябва да се махнеш от тук.

Аз така и направих махнах се. Но аз имах подкрепата на родителите ми. Те ми дадоха два шанса, които аз използвах на максимум.

Ще ми се да има кой да ти даде и на теб възможност.

# 13
  • Мнения: 188
Хубава специалност си избрала. Щом обичаш децата, ще те зарежда с много позитивни емоции.
От 10 год. ли не си виждала майка ти? Пробвала ли си да се свържеш с нея?
Не, и нямам желание. Просто думата "мамо" ми е чужда и някой ден да се срещнем, за мен тя е непознат човек. Пропуснала е моето детство, тийнейджърските ми години, завършването ми, рожденните ми дни. Ако е искала да бъде до мен щеше. Чувствам се добре, не се затварям в себе си. Свикнах да се справям сама, и искам да продължа.

# 14
  • Мнения: 188
Малко трудно за вярване е че авторката в реална личност. На тази възраст момиче с зрели разсъждения... някак не се връзва.

Историята ми напомня много на моя път, с изключение на това, че мойте родители не бяха разделени и поне привидно всичко си беше наред.

Аз си спомням две случки много отчетливо.
Двама човека, единият около 30 другият около 50, много отчетливо ми казаха, ако не искаш да съжаляваш за нещо в този живот, трябва да се махнеш от тук.

Аз така и направих махнах се. Но аз имах подкрепата на родителите ми. Те ми дадоха два шанса, които аз използвах на максимум.

Ще ми се да има кой да ти даде и на теб възможност.
Точно и аз искам да се махна, просто да започна на чисто. Напълно реална съм, иначе не бих си губила времето. Просто виждам какво става всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт