Това съм аз

  • 5 486
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
На 19 момиче, гледа се сама, работи.... Това просто не се връзва. Такова хора няма.
И все пак..

Ще срещнеш много и различни хора. Аз бях на 27 и осъзнах че хората не са само добри. Има си и откровено лоши хора. И те май са повече. Ще срещнеш един или двама човека, които ще ти дадат шанс. Задължително е да си грабнеш шанса в ръцете, и да не го изпускаш, каквото и да става.

# 16
  • Мнения: 17 407
Още една самостоятелна нахъсана девойка, турила хикс на отношенията с родителите, но пък зациклила неочаквано на най-интересното, и отворена за акъл от непознати.

# 17
  • Мнения: 188
На 19 момиче, гледа се сама, работи.... Това просто не се връзва. Такова хора няма.
И все пак..

Ще срещнеш много и различни хора. Аз бях на 27 и осъзнах че хората не са само добри. Има си и откровено лоши хора. И те май са повече. Ще срещнеш един или двама човека, които ще ти дадат шанс. Задължително е да си грабнеш шанса в ръцете, и да не го изпускаш, каквото и да става.
А защо да няма? Защото днешната младеж не се отделя от семейното гнездо, защото в хубаво някой да ги издържа? Това което съм днес, съм си го изградила сама. Не обвинявам никой, за това че съм в това положение. И това ме е научила, да се справям сама,винаги може да бъде по зле. Работя си и съм здраво стъпила на земята.

# 18
  • Мнения: 188
Още една нахъсана девойка, турила хикс на отношенията с родителите, но пък зациклила неочаквано на най-интересното, и отворена за акъл от непознати.
Госпожо, а какво очаквате да седна и да се моля на родителите си ли? Може би, искам да чуя мнение от по възрастни от мен и с повече житейски опит. Да нахъсана съм, защото от нищоправене не бих постигнала нищо.

# 19
  • Мнения: 866
Нещо, което би могло да ти навреди много е ако попаднеш на лош мъж приятел. Но вярвам, че (ако в момента нямаш и докато почнеш да учиш не се появи някой) в университета е по-вероятно да срещнеш свестни мъже.
Един свестен, умен и амбициран мъж, не просто няма да те повлече надолу, ами и ще те дърпа нагоре и ще имаш много повече успехи !

Може пък съдбата да ти върне за тежкото детство и за напред да ти се случат много хубави неща. Flowers Four Leaf Clover

# 20
  • Мнения: 17 407
Госпожице, като гледам, съветващите са по-объркани и от вас. Вие си решавате.
Simple Smile

# 21
  • Мнения: X
Имай предвид, че СтЗ е индустриален център и ако учиш редовно, трябва и да живееш там, с тамошния стандарт - най-малкото, не са евтини квартирите.
Аз бих те посъветвала да събереш още една година пари. Ама повечко заделяй - едно 100 лв, за да имаш след година поне 1200 спестени - да си платиш квартирата, депозита и два хляба да имаш да ядеш. И тогава да отидеш в голям град да поработиш още една година, за да излезеш съвсем на чисто и чак тогава да влезеш в университет. Това общо са 3 години, няма да свърши светът, ако запишеш на 21-22.
Иначе както го мислиш сега, спестените пари ще ги хвърлиш още тази година за семестриална такса и ще останеш на нула. Този филм аз го играх с магистратурата - лятна работа, уж заделени доста пари - всичко фъсна за месец, а дори квартира не плащах, бях при приятели.
Добра заплата в малките градчета не е добра заплата в областните. Това с отиването в голям град да следват и работят се получава при хора, които ги издържат родителите им, а ти се издържаш сама.
За другото, съжалявам, че имаш такива родители и евала, че се справяш сама.

# 22
  • Мнения: 188
Имай предвид, че СтЗ е индустриален център и ако учиш редовно, трябва и да живееш там, с тамошния стандарт - най-малкото, не са евтини квартирите.
Аз бих те посъветвала да събереш още една година пари. Ама повечко заделяй - едно 100 лв, за да имаш след годин поне 1200 спестени - да си платиш квартирата, депозита и два хляба да имаш да ядеш. И тогава да отидеш в голям град да поработиш още една година, за да излезеш съвсем на чисто и да влезеш в университет. Иначе както го мислиш,  спестените пари ще ги хвърлиш още тази година за семестриална такса и ще останеш без пари. Добра заплата в малките градчета не е добра заплата в областните. Това с отиването в голям град да следват и работят се получава при хора, които ги издържат родителите им, а ти се издържаш сама.
За другото, съжалявам, че имаш такива родители и евала, че се справяш сама.
Знам, че е така. Но не искам да губя повече време. Като гледам накъде отиват нещата и без висше образование човек е за никъде. Не ми се иска да пропускам още една година, но в краен случай ако се наложи ще пропусна. Понеже идеята ми беше лятото да отида да поработя на морето и там да я за хващам, но като знам как лъжат там.

# 23
  • Мнения: X
Дописах мнението си горе.
Може да рискуваш с морето,  но ако не знаеш език, ще си сервитьорка на блок маса, те са с по-ниски заплати, отколкото сервитьорка в СтЗ. И след сезона трябва веднага да намериш друга работа. Просто тия пари, дето там ги изкараш... Много ще са, докато не си платиш семестъра. После и за квартира едва ще имаш, ако изобщо.

# 24
  • Мнения: 580
Избрала си хубава специалност. Бих те посъветвала, ако не си твърдо решила за Стара Загора, да прочетеш мнения за всеки възможен университет, предлагащ тази специалност. Също така прочети за самите градове и избери такъв, в който ще се издържаш по-лесно. Трябва да имаш в предвид, че е възможно да не успееш целия бакалавър да завършиш задочно. Аз завърших предучилищна педагогика. В трети курс имахме задължителни посещения в детските градини. Без тях не допускаха никой до текуща и държавна практика. Държавната практика беше един месец. Вариант за задочно нямаше. Това е в колежа в Добрич към Шуменския университет. Семестриални такси- 200 лева. За 6 семестъра са 1 200 лева. Другото което се сещам е, да се обадиш в университетите и да разпиташ за облекчения за работещи студенти. В колежа има облекчение за 50% посещаемост и имахме много работещи колежки. На моя приятелка във Варна ѝ се наложи да прекъсне, защото не можеше да си позволи да не работи и не я допуснаха до изпити. Ако успееш да се настаниш в общежитие ще ти е по-лесно финансово.

# 25
  • Мнения: 866
Друго важно е да си на квартира с твоя приятелка или приятел, така наема пада на половина. И да нямаш някоя в момента може да намериш друго само момиче и ако ти допадне да ти стане съквартирантка. Ако си редовно и на общежитие е друго вече.

# 26
  • Мнения: 3 673
На 19 момиче, гледа се сама, работи.... Това просто не се връзва. Такова хора няма.
И все пак..

Ще срещнеш много и различни хора. Аз бях на 27 и осъзнах че хората не са само добри. Има си и откровено лоши хора. И те май са повече. Ще срещнеш един или двама човека, които ще ти дадат шанс. Задължително е да си грабнеш шанса в ръцете, и да не го изпускаш, каквото и да става.
Болднатото е много, много вярно!  Няма никаква гаранция, че късмета ще кацне на рамото ти, но ако това се случи,  не бива да го изпускаш, защото може да нямаш втори шанс.

# 27
  • Мнения: 3 732
Опит с мъжете имаш ли? Би ли се продала за жилище например?

# 28
  • Мнения: 3 118
Опит с мъжете имаш ли? Би ли се продала за жилище например?

Съветваш я да проституира? Мале, мале.

# 29
  • Мнения: 866
Опит с мъжете имаш ли? Би ли се продала за жилище например?
Какво целиш с този въпрос, търсиш си някое момиче да живее при теб и да ти плаща със секс ли ?
Щото много от смотаните мъже, които не могат да си намерят приятелка, те това правят просто си плащат, но ти май нямаш и много пари и за това по-тънко да минеш със споделено жилище.
Просто предполагам. Rolling Eyes

Това момиче ако се продаваше за пари, тази тема със сигурност нямаше да я има !

Общи условия

Активация на акаунт