Износване на бебе без серклаж

  • 2 212
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 024
Аз бях с шийка 1см от 7ми месец. Само лежане и издъргах до 38 г.с.  без серклаж. Говорих с АГ и той ме посъветва за превантивен серклаж, защото мускулатурата се отпуска със всяка следваща бременност. Но факт, още не мога да преодолея стреса, който изживях и за втора бременност ще изчакам, за да забравя....

# 16
  • Мнения: 196
Препоръчвам др.Христов от Надежда...много е добър в серклажите и шийките....
И аз след конизация забременях с шийка 2 см...не направихме серклаж .Мнението но докторите беше ,че ако държи ще издържи и без серклаж...в 19г.с. бебето започна да расте и естествено шийката започна да се скъсява и така от 19г.с. до 36г.с бях на легло...без разходки,единствено излизах през 2 седмици за прегледите.В къщи нищо не похващах...чистене,готвене и всичко домашни задължения мъжа ми и майка ми идваше и ги вършеха....
Родих в 37г.с. слава на Бога,но износването до прилична седмица беше пълен ужас...постоянно притеснепие,стрес,ужасяващи мисли,ако дъщерями се роди по-рано и не мога да я взема веднага в ръцете си или пък нещо по-сериозно и се случи при положение  ,че в отробата ми е жива и здрава и се развива нормално ме побъркваха..Вземах един куп лекарства,които на месец струваха близо 500лв(парите в такъв момент не са важни,и всичко ще дадеш само и само бебчето ти да се роди живо и здраво,но ако ги нямаш тогава е проблем..)
За втората ми бременост (дай боже,ако имам такава)задължително ще се консултирам с др.Христов  и най-вероятно бих направила серклаж за да избегна лежането вкъщи...
Желая ти успех ,лека бременост и живо и здраво бебче...🙏😘💜

# 17
  • Мнения: X
Благодаря за споделеното Isabel
Пиша малко ъпдейт:
Все пак реших да не рискувам и в вторник ми направиха серклажа. Вече съм си вкъщи чувствам се чудесно. Надявам се тази бременност да мине като предната и да износя до термин. Ще си кротувам и това е , изписаха ми 2х2 утрогестан вагинално и магнерич.
След 20 дена съм на контрола. Едва ли ще ми е спокойно докато стигна безопасни седмици , но поне направихме серклажа...

# 18
  • Мнения: 391
Привет момичета! Аз съм с два лийпа, имах един мисед аборт, после почти година и половина по-късно, забременях и сега съм почти 18 гс. След всичко изчетено за шийката и нейното скъсяване след такива процедури, изобщо не се сещам на ранния скрининг някой мери ли ми шийката, проследяващата ми гинеколожка дали и тя я е премерила, хич не знам. Вкарах се в огромен филм след вашите по-горе коментари. На 22 съм на преглед, ще питам специално за шийката, но .......... направо не знам как го изпъснах този момент с шийката и толкова ме е яд!!!!!!! Няма да си простя ако нещо стане!!!!!

# 19
  • Мнения: 1 580
Само спокойно.
Просто почивай.
Това е. Не се напрягай и лежи повече. И преди казах. Етърва ми реди с паднала в шести месец тапа и загуба на води. Резултата е на 10г.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт