Къдрокоси красавици - 4

  • 36 414
  • 750
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 440
Керастаз,откъм аромати няма кой да ги стигне

# 91
  • София
  • Мнения: 1 781
Снощи си направих гела с ленено семе и съм супер очарована от резултата. Косата ми е със страхотни гъвкави и стегнати къдрици, лъскави и подвижни. Пробвала съм и имам финиши, и стилизанти за къдрава коса от Балеа до Керастаз, но толкова да ми е харесвал продукт не помня. Остава да разгледам как ще се отрази на косата ми до следващото измиване. Дано не я омазни по-бързо.
Ползвали ли сте шампоана на Милк Шейк за къдрава коса, как ви се струва? Обмислям да си го купя и събирам мнения.

# 92
  • София
  • Мнения: 5 136
Момичета, този крем на Балеа за къдрици как го ползвате - само като финиш след друг стилизант или като основен стилизант? Взех го и сега го гледам като объл камък... Grinning

# 93
  • Мнения: 5 428
Като основен го ползвам аз. След миене, на подсушена с кърпа коса, слагам три помпички за цялата коса - разделям косата на две половини, на всяка половина слагам по една помпичка, сресвам и разнасям с Денман, после намачквам косата и слагам още една помпичка на дланите и размачквам добре. Пробвала съм и с по-голямо количество - косата става клечеста и слепнала, но това е при мен. Експериментирай с количеството.

# 94
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
На мен не ми е достатъчен като стилизант. Моята коса е мека и трябва нещо с повече фиксация. Иначе, веднага след измиване и намачкване с крема на Балея е добре, но на другата сутрин има фриз.

# 95
  • София
  • Мнения: 5 136
И аз не посмях да сложа само крема, първо сложих от пяната си за коса... Ще видим какво ще се получи...

# 96
  • София
  • Мнения: 5 136
Не е лош кремът, но не е нещо УАУ. Моята коса и тя има нужда от по-яка фиксация...

# 97
  • Мнения: 5 428
Пробва ли го самостоятелно? Аз не виждам смисъл да се слага крем върху пяна... А и каква беше твоята коса? В миналата тема май се установи, че кремът е добър за по-къдрави коси и не толкова добър при чупливи.

# 98
  • Мнения: 134
Правилно е да се слага първо крем в комбинация с четка Денман и после, на вече оформени къдрици, да се сложи с движение "молещи ръце" пяна или гел за по-добър дефинишън и фиксация. Simple Smile Ако ще се суши с дифузер, в първите 10 мин косата не се пипа/мачка въобще. По този начин се предотвратява фриза...

# 99
  • София
  • Мнения: 51
Ако ще се суши с дифузер, в първите 10 мин косата не се пипа/мачка въобще. По този начин се предотвратява фриза...
Привет, ilean! Може ли да поясниш повече за тези минути преди дифузера. Имаш предвид, че слагаме каквито стилизанти сме решили и после оставяме 10 минути без да пипаме косате, след това сушим с дифузера? Или по-скоро, че 1вите 10 минути излези от под душа нищо не правим на косата, а чак след това се мажем с илачите и прочее? Smiley  Или нещо съвсем друга имаш предвид?

Стана ми интересно това, досега не го бях чувала. Предварително благодаря!

# 100
  • Мнения: 134
Привет! Имах предвид, след като си нанесем всичко, е хубаво да оставим продуктите да си направят чудото. След като включим дифузера, почваме да сушим първо корените и не бутаме дължините. През това време продуктите действат на косъма и се "запечатва" буклата. Дори е желателно леко да се втвърди, ако търсим фиксация. Оформят се перфектните къдрици, които след това може да флъфнете колкото обем искате да имате.

Много ми помага сушенето на корените като първа стъпка, тъй като най-големия проблем при по-дългите къдрави коси е слегването на косата именно там. С този метод получавам обем и по корените.

# 101
  • Мнения: X
И аз така суша с дифузера, често дори без да слагам косата в него, като с обикновена приставка.
Имам проблем. Косата ми се къдри по краищата основно. Е и по дължините, но разликата е огромна. Изобщо не държа да е къдрава, но краищата не подлежат на изправяне никак, само с преса и ако има влага навън пак са се завили. Дразни ме ужасно! Защото по краищата е на едри, стегнати спирали, а нагоре все едно леко чуплива. Най-отвратителния тип коса. Ако я етажирам положението е по-добре, но пък почва да изглежда проскубана. Направо не знам. Ей така е най-зле - ни си къдрав, ни си прав. Rage

# 102
  • София
  • Мнения: 5 136
Пробва ли го самостоятелно? Аз не виждам смисъл да се слага крем върху пяна... А и каква беше твоята коса? В миналата тема май се установи, че кремът е добър за по-къдрави коси и не толкова добър при чупливи.

3B, даже най-долните пластове са 3C, че са най-необезпокоявани. Лошото е, че косата ми е с тънък косъм и има нужда от силна фиксация, иначе става неоформено чудо отгоре. Затова и ме достраша да пробвам крема самостоятелно. При следващо миене ще се прежаля...
Ще ми се да редувам фиксацията с пяна (препоръка на фризьора ми) с нещо по-меко тук-таме, но като че ли не ми се получава. Облъчвам се с YouTube видеа на момичета с разкошни къдрици, които ползват само кремове и балсами без отмиване, при мен - не и не.

# 103
  • Мнения: 5 428
И моята коса е такава - 3b, отдолу 3c. Но пък не съм с тънък косъм. Опитай и самостоятелно крема да видим как ще ти се отрази.

# 104
  • София
  • Мнения: 51
Супер, благодаря за отговора Relaxed Ще имам предвид технологията!
Аз още търся баланса: ако изсуша веднага (корените суша само) - има много обем. Ако изчакам повече от 5 минути и руното се залепя за главата.. Но пък буклите са в пъти по-красиви.
За наистина добре оформени къдрици препоръчвам Curly Wurly  на Лъш. Проблемът при него е освен прекалено силната и дълготрайна миризма на кокос, която аз лично не обичам особено, трудното отмиване - има парченца кокос в самия шампоан. Но наистина оформя много добре, може би най-доброто, което съм ползвала. Но посочените горе проблеми ме карат рядко да го използвам.

Общи условия

Активация на акаунт