Къдрокоси красавици - 4

  • 36 306
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 94
Незнам желатиновата маска дали е удачна за ниско порьозна коса,  май четох някъде,  че молекулните връзки на желатина са големи и не могат да преминат през по- затворения кутикол на косъма.  Дано не бъркам, ако някой е по запознат да каже

# 31
  • Варна
  • Мнения: 24
Аз проверявам продуктите с копи и пейст тук: http://www.isitcg.com/

# 32
  • Мнения: 1 336
От тези които можеш да приготвиш сама оризова вода, желатинова маска или изплакване с бира, другите които ми харесват са Олаплекс 3 и това https://www.lookfantastic.com/hairfinity-strengthening-amino-mas … 0ml/11420449.html , (те sтават за CG ), маската на Дева сьщо е супер

# 33
  • Мнения: 94
blue75, За коя маска на devacurl , че те са различни

# 34
  • Мнения: 1 336
Тази е протеиновата

# 35
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Здравейте в новата тема!
Как правите тази маска с желатин, може ли рецептата?

# 36
  • Мнения: 1 336
Разтварям едно пакетче желатин с 4-5 льжици гореща вода, като се разтвори желатиньт слагам половин льжичка ябълков оцет и добавям хидратираща маска за коса. Слагам на измита коса, след това шапка за баня и загряваща шапка. Стоя около половин час, измивам и след това слагам само хидратиращ балсам без измиване.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 24
Здравейте в новата тема!
Как правите тази маска с желатин, може ли рецептата?

Аз я правя по следния начин: В чаша с гореща вода смесвам 1- 2 с.лъжици желатин, зависи колко искам да е концентрирана и бъркам, докато се разтвори напълно. Слагам в Хладилник, докато се охлади и образува течащ гел.  Мия косата с шампоан. Нанасям обилно на мокра коса, и я оставям около 5-10 минути, докато започне са се твърдява. Започнете с 5 минути и вижте дали косата ви става твърде твърда. Ако не, можете да увеличите времето. Трябва да разберете какво подхожда най-добре на вашата косата. Изплаквам косата обилно с вода, докато всички следи от гела се отстранят, след което обаче задължително слагам ултра богат балсам или Deep condition маска, тъй като косата стои твърда и се заплита.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 08:58 от aviva

# 38
  • Мнения: 5 265
Минавам с отзиви за Revlon Pro... Общо взето ми хареса, но явно ще си играя още с количеството, което трябва да се слага. При мен ефектът категорично не е като с гел от ленено семе, нищо общо даже. Косата е дефинирана, мека, но има фриз - не е страшен, но не е както с гела, при който нямам никакъв. Ароматът е приятен, не усещам натрупване на продукта по косата, има и обем. След събуждане рефрешнах с мокри ръце и още една-две помпички - чудесно си застанаха къдриците. Като цяло давам ДА на продукта и не съжалявам за покупката, ще се ползва. Още повече, че и количеството ще стигне за много време. Благодаря за препоръката, доволна съм!

# 39
  • Мнения: 2 421
Реконструкторът има силикони, не става за CGM. Методът допуска единствено водноразтворими силикони и то с много уговорки, ако ще се спазва стриктно. Ако не се спазва стриктно, всичко може Grinning А кои шампоани на Керастаз са подходящи, тоест безсулфатни?
Аз ползвам Екстеншънист и Денсифик,преди да ги купя ги проверих,тогава още се заплесвах по тоя метод и спазвах уж всичко.Косата ми изглеждаше и се чувстваше ужасно.Честно казано,всички блогъри,влогъри и т.н. които следя,ползват всичко възможно на пазара + ДПШ за рестарт,не съм виждала някоя,която да спазва метода на 100%.Има един сайт където дамите спазват всичко точно,но косите им не са боядисвани,не ползват сешоари,водят био живот...това вече ми идва малко в повече.

# 40
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Моето мнение за Revlon Professional Pro You Texture е като на Spiritlight. И аз си го поръчах и снощи се мих и го пробвах, но сутринта косата имаше нужда от добавяне на продукт и от заглаждане с малко вода. Иначе съм доволна - не е твърда и е дефинирана добре.

# 41
  • Мнения: 5 265
Е, ама то методът е именно без сешоари, без боядисване и т.н. Така е по книгата на Лорейн. Другите модификации не са CGM, а просто някаква грижа за косата. И понеже аз съм на принципа или се спазва, или не, просто прекратих с тази глупост, с която си съсипах косата и още не мога да се оправя с пораженията.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 135
Е, ама то методът е именно без сешоари, без боядисване и т.н. Така е по книгата на Лорейн. Другите модификации не са CGM, а просто някаква грижа за косата. И понеже аз съм на принципа или се спазва, или не, просто прекратих с тази глупост, с която си съсипах косата и още не мога да се оправя с пораженията.

Аз дори не успях да го спазвам напълно, защото не можах да се откажа от сешоара...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 24
Реконструкторът има силикони, не става за CGM. Методът допуска единствено водноразтворими силикони и то с много уговорки, ако ще се спазва стриктно. Ако не се спазва стриктно, всичко може Grinning А кои шампоани на Керастаз са подходящи, тоест безсулфатни?
Аз ползвам Екстеншънист и Денсифик,преди да ги купя ги проверих,тогава още се заплесвах по тоя метод и спазвах уж всичко.Косата ми изглеждаше и се чувстваше ужасно.Честно казано,всички блогъри,влогъри и т.н. които следя,ползват всичко възможно на пазара + ДПШ за рестарт,не съм виждала някоя,която да спазва метода на 100%.Има един сайт където дамите спазват всичко точно,но косите им не са боядисвани,не ползват сешоари,водят био живот...това вече ми идва малко в повече.

Екстеншънист и Денсифик са си със сулфати. На Керастаз шампоаните Дисциплин и Рефлекшън са безулфатни, мисля. А колкото до това, че косата изглежда ужасно след като махнеш, силикони, сулфати, алкохол и т.н. съм съгласна. Има един период, който за всеки е различен по продължителност и той е ад, каквото и да направиш и сложиш не стои тази коса и това си е. Но пък всички блогъри твърдят, че тази трансформация отминава , на косата и трябва време да "свикне" и нещата се оправят, така, че... дерзая..пък да видим.

# 44
  • Мнения: 5 265
Колко време? Цяла година го спазвах и ставаше все по-зле и по-зле. В края на годината косата ми беше в най-ужасното си състояние евър. Рязко прекратих като си видях снимка "преди" и се ужасих как съм си съсипала косата. Не ми хареса идеята с години да ходя с някаква опърпана коса с мисълта, че се трансформирам... Както и да е, това важи за моята коса, за други може и да има желания ефект.

Общи условия

Активация на акаунт