Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 24

  • 32 534
  • 738
  •   1
Отговори
# 450
  • софия
  • Мнения: 4 985
Мога да прекарам часове в разговор с различни от моите мнения, много обиам даже, но речника и отношението на отсрещните страни имат значение.

# 451
  • София
  • Мнения: 1 668
Аз също изживях това чудо кето грип и си казах, че щом организма не се чувства добре, няма да се занимавам. Това е за хора, които имат много килограми и нямат друг вариант. Който каквото иска да прави, ама тука гледам никой не спортува, а всички инструктори, до които се допитах отричат кето храненето. А аз къде съм- по напред съм, щото 45 кг никога няма как да имам да свалям. Че аз  няма да мога да спя, ако имам такива телеса по себе си, така съм устроена , че кача ли нещо не ми дава мира, докато не върна обратно.63кг съм на 178 см. , инсулин последно 10 на гладно. Вярвам сега ще е по- малко. Не отричам, че имам проблем, омазнена съм в корема яко, но ме дразни, че всяко решение на проблема е кето. Еми сори, ама не е
Аз малко се обърках, не разбирам защо си в темата? Връщам се да чета, че нещо изтървах нишката. Като не искаш да се храниш някак си , просто не се храниш някак си, ами другаг си.
И не, че нещо, ама има време, спокойно. Фактори за напълняване много, и ако от някои може да се измъкнеш с противодействие- храна, спорт, психика то от поне един няма как да се избяга - възраст се нарича.
Малко си груба, доста нахакана, не ми пречиш, но нужно ли е наистина?
Това малко злобно прозвуча за възрастта, но си права. С годините се пълнее. Даже човек и се сбръчква и погрознява. И представи си и паметта му отслабва, както  и други неща. Изобщо все депресиращи работи, които не мисля да изреждам.  Въпросът е не килограмите, а здравето. Но кой да разбере, за какво говорим . Повечето решихте, че тук се хвалим с едни килограми и това е. Ми не, не е това. Аз просто опонирам на това, че е нужен кето режим за да се поддържаш здрав. И твърдя, че въпросът е в баланса и спорта, а не в изпадане на крайни и нездравословни режими. Но и това не се разбра. Не държа да убедя никого, както и никой няма да убеди мен в обратното. Не твърдя, че кетото не работи, убедена съм, че работи, просто не е балансирам и безвреден според мен.  Лека вечер ви желая. Този спор не е продуктивен и не ми се занимава вече. А защо съм с темата- та тя се казва ИР, аз потърсих помощ и съвет тук, защото съм с такава диагноза.

# 452
  • Мнения: 18 542
щото 45 кг никога няма как да имам да свалям. Че аз  няма да мога да спя, ако имам такива телеса по себе си, така съм устроена , че кача ли нещо не ми дава мира, докато не върна обратно.
Трай бабо, да не те среща мечка в гората.

# 453
  • София
  • Мнения: 1 668
щото 45 кг никога няма как да имам да свалям. Че аз  няма да мога да спя, ако имам такива телеса по себе си, така съм устроена , че кача ли нещо не ми дава мира, докато не върна обратно.
Трай бабо, да не те среща мечка в гората.
Хаха, дано не ме среща наистина. Щото аз за два килограма отгоре мира не си давам и правя що мога да смъкна обратно. Ма знае ли човек, в тоз живот всичко се случва, съгласна съм.

# 454
  • Мнения: 12 683
Че то кетото не си ли е НВ и ВМ? Може и да има някаква разлика между двата режима, но едва ли е съществена. И в двата случая, според мен, такива дълготрайни режими биха довели до сърдечно съдови проблеми. И нека момичета не се заблуждаваме, многото килограми не са ви станали от ядене на боб, леща и картофи. Ако не сте спазвали принципите на разделното хранене, ако сте яли бързи въглехидрати (торти, пасти, сладки, шоколади, кока кола и т.н. - да обясня що е то бърз въглехидрат, че съм с усещането, че някои не са наясно), ако не сте спортували, е нормално да се стигне до там да се налага да сваляте килограми.
Е честно ли?
Да, кето си е НВ-ВМ, един от многото варианти, силно рестриктивен. Не всеки вариант на ВМ-НВ е кето, повечето от нас изобщо не отиваме толкова далеч или ако го направят, не е за дълго. Разликата между кето и други варианти на НВ е буквално в пъти въглехидратите за ден, ама който каквото иска това да чете. Ама да чете първо, пък тогава да пише, ако може. Не че нещо, ама ще вземе и някой друг да го прочете това и да го повярва.

# 455
  • Мнения: 4 042
Добре момичета, браво на вас, похвалихте се в клуба на дебелите колко сте стройни, начетени, идеални. Сега приемете нашите аплодисменти и пак се замислете, тук ли ви е мястото? Темата е за отслабване. Кой колко е бил прост, за да надебелее, как се е тъпкал, плюскал, разплувал на дивана, вас тез проблеми не ви касаят. Какво всъщност правите в момента в темата, освен да назидавате? Ама честно?
П.п. След аплодисментите е редно завесата да падне, ако не се сещате.

Ами никой не се хвали, просто понеже постоянно изтъквате собствените си постижения и едва ли не това е гаранция, че сте прави, затова и ние даваме собствените си примери. Все пак аз на кой да вярвам - на собственото си тяло и ли на вас, които дори не съм виждала. Аз искрено вярвам, че истината е по средата - в баланса, а не в крайностите. И както казах, темата е за инсулиновата резистентност, затова сме тук. А що се отнася до отслабването, е и други начини има, ама няма нужда да ги обясняваме, че ще ви развалим любимия режим. И ако трябва да бъдем точни, вие сте тези, които назидавате и не търпите друго мнение.
Не, не се изтъкваме, това е твоето възприятие на нещата, като човек, който е много далеч от проблема. Мотивираме се. Защото не знаеш какво е да си 100 кг, с глад и мъки да се мъчиш да свалиш примерно 2 за цял месец, и да си даваш сметка, че ти остават още 38. Явно не знаеш и че някои хора ядат основно непълноценни храни, като хляб, ориз, картофи, макарони, захар, варива, защото не могат да си позволят да хрупат рукола и сьомга между сеансите по йога и масаж. Не можеш да разбереш, че някои нямат избор. Че при други не става просто с едно махане на захарта. Раздаваш присъди като крайна инстанция - дебели сте защото много ядете и сте необразовани и точка. И обясняваш как човек да поддържа елегантната си фигура. Всички сме били по 45-50 кг. Въпросът е сега какво да правим, не да се тръшкаме, че е мисия невъзможна. Затова са примерите в темата, не за хвалби. Когато аз влязох тук преди 2 години, точно тези примери ми помогнаха и накараха да повярвам, че мога. Елора и Франсоаз най-вече. Не са чак толкова много 2 години и още мога да вляза в кожата на жената, която бях. С какво би ми помогнала? Да ми обясняваш от какво съм стигнала на този хал? Или да ме пратиш да спортувам с 35-40-50 излишни килограма върху гърба и ставите? Хайде моля те мисли малко. И се потретвам, темата е за отслабване. Има друга тема за хиперинсулинемия, където отслабването не е на фокус. Тук е.

# 456
  • Мнения: 27 480
Теоретично е възможно да дойде И момент когато да не ти пука от 2, че и повече качени кг. Вероятно това би бил моментът когато осъзнаеш, че това "що можеш да правиш" просто не съответства на положените усилия, че и дори се буксува на едно място...Имах позната която твърдеше, че нямало да позволи да я изнасилят, едва ли не който бил изнасилен "сам си го е търсел" и т.н. Ами, като и се случи не беше на същото мнение вече. Кофти пример давам, но и тя такива ги ръсеше, как трябвало повече да внимават хората...И друга позната която пък много се дразнеше от чужди малки деца, какво правели, колко били шумни, как родителите им така ги били възпитали и не можели да си укротят децата. Когато тя роди и влезе в ролята на родител доста представи за родителството и се разчупиха- осъзна, че не винаги и на 100% може да има контрол над всичко. И пак като стане въпрос за непослушни деца тя просто се усмихва и казва "Как съм могла да мисля това което мислех тогава, сега ми се връща". Междудругото, и познат имам който много спортува, но въпреки това коремчето расте- при това  (според него) с все по-малки количества храна (но с повече вгх в храненето, т. е. стандартно хранене).
Времето когато 20 дни на плод и чай вършеха работа отмина. Сега други неща вършат работа. ВМ НВХ, особено либералния вариант (подчертавам, че все за него става дума в последните постове), за мен си е достатъчно балансиран режим. Та от какъв зор да вдигам въглехидратите, защото някой който има да сваля 3 кг няма проблем с повече въглехидрати? Интересно ще ми е да сподели и за здравословните си подобрения  (да не каже някой, че само в кг съм се фиксирала). Междудругото, препоръчвам като четиво темата за Отслабване със Сиофор е, както и за Хиперинсулинемията.  Там има предостатъчно примери на хора спазващи нискокалорийни и нискомазнинни диети, спорещи колко жизненоважно е да си ядат бавните въглехидрати често. Някои много спорят даже. Но пък по-късно се вижда, че някои се "конвертират" все пак в плютия режим и даже го хвалят.  Ако не се лъжа, имаше и развили диабет, въпреки диетата с вгх с нисък ГИ.
Бледолилава, аз ще вметна само колко е гадно всеки месец, на всеки цикъл да се сдобиваш с по +2 кг- тъкмо ги сваля за месец с много мъка и лишения, ама непропорционални на положените усилия.. .и ето ти, време е за следващия цикъл. И тези 2 кг плюс не са задържана водица и не се махат самички както тези +1-2 кг отпреди 5 г примерно. Ама понеже  имам повеч е да свалям от 3 кг излиза, че нямам воля. Човек който отслабва няма нужда от "силна воля", има нужда от добра мотивация и от режим който "действа". Волята отслабва точно когато виждаш, че положените усилия просто не водят до очаквания резултат. Междудругото, още от първия месец на ВМ НВХ хранене спрях да качвам 2 кг на всеки цикъл. Нещо повече- никакво тегло не качвам по време на цикъл, няма подувания, едва разбирам кога съм в цикъл- толкова лесно минава всичко.
По повод това колко всички в темата сме били крайни и как кетото било "нужно" на всички. Ами, не е. Всеки се храни точно толкова либерално или НЕ колкото поиска и колкото дава резултат при него. Обичам зеленчуци, но не заклеймявам Миоки как (примерно) след еди колко си години тя ще има сърдечни проблеми или друг вид проблеми...Нито пък някой ме сочи мен с пръст понеже понякога пия прясно мляко. Не съдя и Елора що така яде плодове. Сигурна съм, че ако се появи човек тук който си подобрява и тегло, и здравословно състояние с някакъв по-въглехидратен режим просто ще го поздравим. Целта тук е взаимопомощ, а не това всички да започнат да се хранят еднакво. Аз лично бих приветствала и анти тема- примерно "Инсулинова резистентност, отслабване и подобряване на здравето с анти "кето" Joy режим". Ако щете и със суровоядство,  плодолечение, вегетарианство. Очевидно в тази тема най-много хора са имали резултати (отслабване и по-добро здраве) от определен режим.
Толкова от мен по въпроса. Не ми се коментира повече.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 03:19 от dolce miele

# 457
  • София
  • Мнения: 1 668
аз съм гледала едно предаване по т л с, в което имаше 300кг пациенти, които лекар задължително ги караше да тренират подходящи за тях упражнения за да отслабнат. Спортът не е изключен, стига да е съобразен. И какво значи сьомга, рукола, йога, масаж . Това ли е мотивировката и доводите. Знаеш ли кой на какъв хал е бил, че така говориш. И защо обясняваш кой в коя тема да пише, в качеството на каква се изказваш? Или което мнение е различно от нашето по - добре да се разкара, че да сме си тук едни и същи. То затова и в тази тема почти никой няма желание да пише освен едни и също хора от време оно. Щото и да дойде някой нов или никой не отговаря на въпросите, или му се обяснява колко е зле, щото не се храни НВХ. Вижте, че сте само едни и същи хора и дори някой нов да припари бързо се изпарява. Няма информация, няма съвети, само набиване на канчета. Били писали, били казали. Не знаех, че има тема за хиперинсулиненията. Преди години я четях и пишех там. Беше изключително приятна и полезна. Благодаря, че сподели.
Промерът с изнасилването не е подходящ. Това не зависи от волята на човека. Може да се случи на всеки и то не е до позволение.  Относно децата, пък това всеки си го мисли. Мен още ме дразнят някои деца, при все, че имам. Спортуващи и неотслабващи колкото искаш. Защото в основата е храненето, но спортът изгражда хармонично тяло. Няма как да си слаб и добре сложен без да спортуваш. Може би на 20г., но след 30г. трудна работа.
Аз също свалям трудно. И мъчно. Но съм инат. Голям инат, това ми помага. Моите близки знаят и ме познават. Всяка сутрин съм на кантара, ако видя грамове отгоре, вземам мерки. Трудно ми е. Но предпочитам така.
Аз също съм ограничила въглехидратите, но имам такива. Мисля, както казах 100 пъти, че режима помага при ир. Просто вреди на други неща- бъбреци например. Това в дългосрочен вариант. Вярвам, че човек може да си помогне и с балансиран режим. Очевидно това е против повечето от вашите разбирания, без да конкретизирам. Но това ще се види според резултатите. Не съдя никой и не обвинявам. Просто имам различно мнение. Важно е човек да си намери формулата, която работи. Аз също не мисля да коментирам вече. Извинявам се, ако някой се е засегнал от коментарите ми.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 01:43 от insane

# 458
  • Мнения: 27 480
Дадох този пример, защото момичето твърдеше, че на който му се случи, значи си го е търсел, предизвикал го е и т. н. Сам си е виновен един вид.
И аз съм голям инат, но не точно инатът ми "сваля" излишните килограми, а подходящият режим.
А това колко хора пишат тук не е показател за нищо. Единствено показва, че няма информация какво се случва с тях. Не показва, че не се хранят "кето". Не показва, че с вгх режим са си оправили проблемите. Не показва, че не пишат, защото "някой им набива канчета". Нищо не показва всъщност...Някои просто търсят инфо. Други не ги устройва като им се каже да намалят вгх, да не ядат сладко.  Други пък наричат нисковъглехидратното хранене "безвъглехидратно". Вероятно има такива с постижения които просто не пишат тук. Няма как да гадаем. Помня и една дама,  много спореше колко са ок бобови и въглехидрати...и как накрая излезе, че няколко лъжици варен боб до 2-3 пъти месечно били ок.
Аз специално никога не съм била крайна, постепенно намалявах въглехидратите и почти не съм имала кето грип. Не помня и да съм съветвала някой да маха всички вгх или да минава на кето. Дори Бледолилава споделя, че за отслабване и подобряване на показатели при нея е действало само кето, но че все пак след отслабването е въвела и други храни. Не е на кето за цял живот. Всеки е свободен сам с проба-грешка да установи кое при него действа. И ако се появи някой с факти как при него по-въглехидратен режим действа, то едва ли някой ще тръгне да го "убеждава" да минава на кето или на каквото и да е.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 02:08 от dolce miele

# 459
  • Мнения: 31 647
Чукча обещавам да го проверя в тълковния речник. Щото не съм капацитет, пък ти си,не за друго. Аз за теб не говоря тренираш ли , на кето ли си, не ме интересува. Както споменах не си ми пример.

Без капацитет ще ти е трудно.
Разбрах,  че не съм ти за пример, не държа точно на теб да бъда Joy
Грозно е да твърдиш някакви неща за хора, но да не можеш да го докажеш.
Естествено и за това си трябва капацитет.

Добре момичета, браво на вас, похвалихте се в клуба на дебелите колко сте стройни, начетени, идеални. Сега приемете нашите аплодисменти и пак се замислете, тук ли ви е мястото? Темата е за отслабване. Кой колко е бил прост, за да надебелее, как се е тъпкал, плюскал, разплувал на дивана, вас тез проблеми не ви касаят. Какво всъщност правите в момента в темата, освен да назидавате? Ама честно?
П.п. След аплодисментите е редно завесата да падне, ако не се сещате.

Ами никой не се хвали, просто понеже постоянно изтъквате собствените си постижения и едва ли не това е гаранция, че сте прави, затова и ние даваме собствените си примери. Все пак аз на кой да вярвам - на собственото си тяло и ли на вас, които дори не съм виждала. Аз искрено вярвам, че истината е по средата - в баланса, а не в крайностите. И както казах, темата е за инсулиновата резистентност, затова сме тук. А що се отнася до отслабването, е и други начини има, ама няма нужда да ги обясняваме, че ще ви развалим любимия режим. И ако трябва да бъдем точни, вие сте тези, които назидавате и не търпите друго мнение.

Ами не ги знаем чуждите примери. Какво ни интересува. Пишем си по темата и споделяме нашия опит и постижения.
Аз за друг начин за лекуване на ИР не знам. Не съм чула някой с въглехидратно ядене да е излекувал ИР.
И никой не назидаваме. Не виждам да сме хванали някой за гушата и да го насилваме. Казваме си мнението. Пък който иска да си яде каквото иска. Резултата ще е на негов гръб.

# 460
  • Мнения: X
аз съм гледала едно предаване по т л с, в което имаше 300кг пациенти, които лекар задължително ги караше да тренират
Скрит текст:
подходящи за тях упражнения за да отслабнат. Спортът не е изключен, стига да е съобразен. И какво значи сьомга, рукола, йога, масаж . Това ли е мотивировката и доводите. Знаеш ли кой на какъв хал е бил, че така говориш. И защо обясняваш кой в коя тема да пише, в качеството на каква се изказваш? Или което мнение е различно от нашето по - добре да се разкара, че да сме си тук едни и същи. То затова и в тази тема почти никой няма желание да пише освен едни и също хора от време оно. Щото и да дойде някой нов или никой не отговаря на въпросите, или му се обяснява колко е зле, щото не се храни НВХ. Вижте, че сте само едни и същи хора и дори някой нов да припари бързо се изпарява. Няма информация, няма съвети, само набиване на канчета. Били писали, били казали.
Не знаех, че има тема за хиперинсулиненията. Преди години я четях и пишех там.
Скрит текст:
Беше изключително приятна и полезна. Благодаря, че сподели.
Промерът с изнасилването не е подходящ. Това не зависи от волята на човека. Може да се случи на всеки и то не е до позволение.  Относно децата, пък това всеки си го мисли. Мен още ме дразнят някои деца, при все, че имам. Спортуващи и неотслабващи колкото искаш. Защото в основата е храненето, но спортът изгражда хармонично тяло. Няма как да си слаб и добре сложен без да спортуваш. Може би на 20г., но след 30г. трудна работа.
Аз също свалям трудно. И мъчно. Но съм инат. Голям инат, това ми помага. Моите близки знаят и ме познават. Всяка сутрин съм на кантара, ако видя грамове отгоре, вземам мерки. Трудно ми е. Но предпочитам така.
Аз също съм ограничила въглехидратите, но имам такива. Мисля, както казах 100 пъти, че режима помага при ир. Просто вреди на други неща- бъбреци например. Това в дългосрочен вариант. Вярвам, че човек може да си помогне и с балансиран режим. Очевидно това е против повечето от вашите разбирания, без да конкретизирам. Но това ще се види според резултатите. Не съдя никой и не обвинявам. Просто имам различно мнение. Важно е човек да си намери формулата, която работи. Аз също не мисля да коментирам вече. Извинявам се, ако някой се е засегнал от коментарите ми.
300 кг-овите не ги карат да тренират, а просто да се движат.Предвид, че повечето дори не могат да станат от леглото....
На мен друго ми е интересно....от 2010 година си с диагноза ИР.Е, ако твоят начин е правилният, защо и след 10 години нямаш кой знае какво подобрение и си все с диагноза?
Аз "рекламирам" моя начин на хранене и живот, на база личен опит и постигнати страхотни резултати.Писала съм какви, няма да повтарям.
Ти на каква база твърдиш, че твоят начин е правилен, след като и след 10 години все още търсиш решение/лечение на ИР?

# 461
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Здравейте! Чета ви от известно време. Нямам официална диагноза, но доста хора около мен да с ИР и се чудя дали и аз нямам заради наднормено тегло. Изследванията и КЗ са ми добри, но имам анемия.  На вас как ви откриха ИР? Нещо в изследванията ли или се появиха други признаци?

# 462
  • София
  • Мнения: 1 668
аз съм гледала едно предаване по т л с, в което имаше 300кг пациенти, които лекар задължително ги караше да тренират
Скрит текст:
подходящи за тях упражнения за да отслабнат. Спортът не е изключен, стига да е съобразен. И какво значи сьомга, рукола, йога, масаж . Това ли е мотивировката и доводите. Знаеш ли кой на какъв хал е бил, че така говориш. И защо обясняваш кой в коя тема да пише, в качеството на каква се изказваш? Или което мнение е различно от нашето по - добре да се разкара, че да сме си тук едни и същи. То затова и в тази тема почти никой няма желание да пише освен едни и също хора от време оно. Щото и да дойде някой нов или никой не отговаря на въпросите, или му се обяснява колко е зле, щото не се храни НВХ. Вижте, че сте само едни и същи хора и дори някой нов да припари бързо се изпарява. Няма информация, няма съвети, само набиване на канчета. Били писали, били казали.
Не знаех, че има тема за хиперинсулиненията. Преди години я четях и пишех там.
Скрит текст:
Беше изключително приятна и полезна. Благодаря, че сподели.
Промерът с изнасилването не е подходящ. Това не зависи от волята на човека. Може да се случи на всеки и то не е до позволение.  Относно децата, пък това всеки си го мисли. Мен още ме дразнят някои деца, при все, че имам. Спортуващи и неотслабващи колкото искаш. Защото в основата е храненето, но спортът изгражда хармонично тяло. Няма как да си слаб и добре сложен без да спортуваш. Може би на 20г., но след 30г. трудна работа.
Аз също свалям трудно. И мъчно. Но съм инат. Голям инат, това ми помага. Моите близки знаят и ме познават. Всяка сутрин съм на кантара, ако видя грамове отгоре, вземам мерки. Трудно ми е. Но предпочитам така.
Аз също съм ограничила въглехидратите, но имам такива. Мисля, както казах 100 пъти, че режима помага при ир. Просто вреди на други неща- бъбреци например. Това в дългосрочен вариант. Вярвам, че човек може да си помогне и с балансиран режим. Очевидно това е против повечето от вашите разбирания, без да конкретизирам. Но това ще се види според резултатите. Не съдя никой и не обвинявам. Просто имам различно мнение. Важно е човек да си намери формулата, която работи. Аз също не мисля да коментирам вече. Извинявам се, ако някой се е засегнал от коментарите ми.
300 кг-овите не ги карат да тренират, а просто да се движат.Предвид, че повечето дори не могат да станат от леглото....
На мен друго ми е интересно....от 2010 година си с диагноза ИР.Е, ако твоят начин е правилният, защо и след 10 години нямаш кой знае какво подобрение и си все с диагноза?
Аз "рекламирам" моя начин на хранене и живот, на база личен опит и постигнати страхотни резултати.Писала съм какви, няма да повтарям.
Ти на каква база твърдиш, че твоят начин е правилен, след като и след 10 години все още търсиш решение/лечение на ИР?
Аз 10 години не съм се лекувала. Всъщност не съм въобще. Само в началото, но тогава забременях и всичко мина на заден план. Реално започнах от октомври сега. Преди това си ядях сладко доволно- всеки ден поне по няколко бонбона и шоколади. Въпреки това инсулинът преди 10 години ми беше 14, сега е 10 на гладно. Ще видим на новите изследвания как ще е. А на т.л.с. ги кара да тренират - съобразено с възможностите. Вдигат гирички и прочие. Това последното си е трудно.

# 463
  • Мнения: 7 190
Аз пак да си повдигна въпроса как съвместявате хранене с ИР и с хипофункция на ЩЖ.
Благодаря за включването на Шарки за зелето, ще го огранича, ако не и спра на този етап.

Чета, че за правилното функциониране на жлезата трябвали около 100 - 150 гр въглехидрати на ден. При мен двата хормона са много ниски, т.е. жлезата не функционира добре и се чудя какви въглехидрати допълнително мога да приемам, без да се отрази и на ИР.
Ако има някой с опит в тази насока, ще съм благодарна за мнения. Или пък да ме ориентирате за друга тема, където мога да се информирам.

# 464
  • Мнения: 18 542
За правилното функциониране на жлезата трябва да влизаш и излизаш от кетоза, а не да си постоянно в такава.
Това може да става и с достатъчно протеини. Да трябват 100-150гр ВХ за правилното ѝ функциониране, аз не вярвам. Надали си била на по-малко до сега в живота си и от това ти се е прецакала жлезата, та сега да трябва да продължаваш да ядеш такива количества. Това си е много ВХ от където и да го погледнеш. Също, не вярвам с хранене, при което всички други показатели се подобряват, да води до заболяване на щитовидната.

 
Няма незаменими въглехидрати, за разлика от амино и мастни киселини.

Общи условия

Активация на акаунт