ДЕКЕМВРИйски мами са щастливи - гушкат бебета красиви!

  • 17 216
  • 731
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата темичка!

Опции:

# 435
  • Мнения: 1 139
На нас ни сложиха ротавирусната на месец и няколко дни като беше, следващия прием 1 месец след първия.
Днес и моята бебка цял ден мрънка спа само на вън за около час. Откакто сме се прибрали е на гърдата ми почти не суче, използваме за биберон 🙄
Иначе си ака и си пикае нормално, би трябвало да се навежда, ох вече и аз незнам.

# 436
  • Мнения: 5 008
Ваня, радвам се, че съм помогнала Hug
Сега се чудя дали да не пробвам био серията. Ще видим.

# 437
  • София
  • Мнения: 231
На нас в петък ни поставиха ваксините. Сложихме лепенки, нямаше температура но пък беше много неспокоен. Дадох му панадол и се оправиха нещата. Отчитам малко липса на апетит, но и това отминава. А от ротавирусната се обострят коликите затова се наложи да давам повече пъти капките за колики. Общо взето очаквах да е по-зле.
Здравейте момичета!
Мони, съчувствам ти! Една седмица по цял ден Катето плачеше, оплаквах се и тук. Grinning Но какво да се прави обърквам се вече някакъв период ли е. Вчера беше спокойна, днес засега също и се надявам да се задържи така, защото ми се къса сърцето като почне да се свива и да плаче.
Кикаир, мойте лохии свършиха някъде на 30я ден. Доколкото знам е индивидуално и на някои повече време им вървят.
С този грип съм много на тръни и много ме е страх да не се разболеем. ☹️
На някое бебче да са му поставяли вече ваксини? Скоро време ни предстоят и много ме е страх как ще и реагира организма. Чувала съм, че някои бебчета вдигат температура и може да имат неразположения. Ротавирусната до кога трябва да се приеме и на колко приема е?

# 438
  • Мнения: 270
Депресарски мисли и мен ме тресът понякога, но рядко за щастие. Монотонното ежедневие, недоспиването, изолацията, хормоните си казват думата. От друга страна обаче, това малко човече сладко, ароматно, понякога оповърнато, оакано, хълцащо, ревящо, беззъбо, усмихнато, и още и още...събрало цялото ми щастие само в 5 кила много бързо пресича депресията и ме мобилизира и ме вдъхновява безкрайно много. А и ми става много тъжно, защото тези бебешките неволи повече сигурно няма да ги изпитам в този си живот...Затова, сладки мамчета гледайте от неповторимата, миришеща на бебе страна на нещата 🥰❤😘

Сега по същество:
Как обличате бебешоците като излизате на разходка. Моята бебка много не търпи космонавт и отдолу боди, жилетка и ританки, както и това, че са ѝ блокирани ръцете. Изнервя се по някое време и почва да пъшка и да се върти.

Пожелавам спокойни и спящи бебета.

# 439
  • Мнения: 2 170
Здравейте!
Последните две седмици се загубих, трябваше да разрешавам проблемите на неоправните си роднини, после пътувахме, а сега Вики е болна, аз също прихванах малко, но доста по-леко карам.

Добре сме, с изключение, че Вики ми взе акъла послените три дни- с температура около 40 градуса, няма свалянката...свещички, кърпи, белтък, лепенки за температура- не сваля! На антибиотик е и доста добре ѝ действа.

Ани е здрава, гука, подхилква се , пуска усмивки😊 Чаровна е , какво да кажа🤣 Топи на баща си сърцето и го командва, също като кака си.
Вече е 5800, 57см. Това последно премерихме, ще видим другата седмица на консултацията.

Люлки използваме, много ми помагат. Мога да похваля mamaroo на 4moms и nuna leaf. Малката си ги ползва с голямо удоволствие. Втората беше до страшно много килограми, ако не бъркам 60, та ѝ аз мога да седна в нея🤣

Повивам с пелени тип сакче. Ако не бъркам бяха SwaddleMe.

Секс правим с презервативи. Не смея без. Едно на ръка, че ме е страх от инфекции, второ, че с прекъснат полов акт забременях втория път. Нищо, че бебето беше планувано за след няколко месеца.
Сега, като имам и менструация( след първото раждане не се появи и направо забременях втори път) изобщо няма да си пробвам късмета.

Трето на този етап не искам🙂
Като се сетя какви ги говорех, че искам 4 деца, че и повече, но ако имаме възможност да ги гледаме добре 😟😅😅😅...колко съм била наивна.
Моят максимум е три, с уговорка, че трето ще има като Ани стане поне на 2, а Вики на 3-4г.

Относно ваксините- С двете деца се движим по специален календар, в който включваме всички задължителни ваксини тук+ тези, които не съвпадат и по български календар. Допълнителни не слагам. Консултирала съм се с n на брой светила, всички ми казаха едно и също- не слагай нищо допълнително. Ако беше показало ефикасност и ако беше минало няколко поколения, за да се види ефект от допълнението, то щеше да е добавено в задължителния календар. Категорично ми отрекоха противогрипната, ротарикс, всякакви подобни..против рак на шийката на матката и какво ли още не. Аз се възползвах и питах за всевъзможни, не само за тези, които се слагат на малките деца.

Сладурче, страхотни са бебките, много си приличат. Нежни девойки!💞💞

Ние нямаме бебешко акне, но съм виждала, че доста бебчета ги “полазва”, поне преминава сравнително бързо.


Оставям ви засега и се връщам да чета назад, че с доста зор прочетох 15 странички, а колко имам още😁🙂

# 440
  • Мнения: 499
Добро утро, момичета! Аз пак във филма..

От доста време бебето покашля предимно като се храни,мислех,че се задавя нещо и затова. От скоро обаче започна и докато спи,не е често и продължително,но се случва. Както и преди споменах, нослето му хърка и е като запушено .. Педиатърката не го намира за проблем. Капвам физиологичен ама не действа.. Сега ме притеснява това покашляне,дали е възможно да е от нослето? При вашите бебоци има ли такива случаи? ММ и майка ми само казват,че се вторачвам в детето,но вече сериозно мисля да го заведа на частен кабинет. ..

# 441
  • Мнения: 1 139
GeorgiaR, мпетп дете така по кашля, но в момента има запушен нос и е от това.
Иначе за хърченето и мпето си хърчи по принцип.

# 442
  • Мнения: 499
Мария,как се справяш със запушеното носле?

# 443
  • Мнения: 936
Добро утро, момичета! Благодаря,Алексче💜
Бързо възстановяване на ,Вики💜
Минавам да почерпя за третия месец на моите кукли💜

# 444
  • Мнения: 751
Добро утро, момичета! Аз пак във филма..

От доста време бебето покашля .
И моя покашля, може би един път на ден, най-много два пъти, отдавам го на това, че някаква власинка му е подразнила гърлото.

# 445
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Добро утро, момичета! Аз пак във филма..

От доста време бебето покашля предимно като се храни,мислех,че се задавя нещо и затова. От скоро обаче започна и докато спи,не е често и продължително,но се случва. Както и преди споменах, нослето му хърка и е като запушено .. Педиатърката не го намира за проблем. Капвам физиологичен ама не действа.. Сега ме притеснява това покашляне,дали е възможно да е от нослето? При вашите бебоци има ли такива случаи? ММ и майка ми само казват,че се вторачвам в детето,но вече сериозно мисля да го заведа на частен кабинет. ..

Моят си хърка от родилния дом. Ако имаше нещо, педиатърката щеше да каже, като ходихме на консултация го слуша със стетоскопа всеки път.

Според мен е нормално при бебета. Вероятно това изчезва след някой месец.

AlexM1590, браво. Как се справяш с две деца с толкова малка разлика.

Просто сега осъзнавам какво им е коствало на родителите ми да ни отхедат (с брат ми имамае 1г. и 12 дни разлика).

Като си помисля, че и аз преди години исках три. Е, сега не искам. То не че имам и време за тях.
Освен това и цяла бременност бях на инжекции, та, ако се навием за второ, трябва да се посъветвам с лекар колко е добре за организма да се изчака. От друга страна, годините ми не са малко.

Аз не отхвърлям идеята за осиновяване на второ детенце, поради горните причини. Подхвърляла съм, но мъжът ми май много засега не е фен.
Не че сме сядали да го мислим и обсъждаме сериозно...

# 446
  • Мнения: 37
И ние покашляме от време на време. Напълно нормално е, и педиатърка каза че хъркането и кашлянето ще отминат с времето.

# 447
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Джорджия, моят младеж беше със сополи и от тях подкашляше определено. Няма много опции при толкова малки бебета - аз капех физ. разтвор и след 5 мин с аспиратора, който доста дърпа (Носко) - това преди всяко хранен. За около 4 дни кашлицата отмина, а вече и секрет няма. Често им се стичат назад сиполките и от това кашлят. Ако си видяла промяна от нормалното хъркане, действай. Имай си доверие, ти си най-много с него. Simple Smile

# 448
  • Мнения: 3 747
Сладурче, честита месечинка! Да са много здравички малките сладурчета 😍

Алекс, бързо оздравяване на Вики 😘

И Ели покашля от време на време, но мисля че се дави в лигите си просто.

Мислехме да ходим на разходка, но времето е меко казано ужасно и ще се наложи да стоим цял ден вкъщи 😭 и Ели нещо е нервна на всичкото отгоре 😰

# 449
  • Мнения: 499
Супрема,единствено по-различото от преди е , че хъркането вече повече ми прилича на запушен нос като при хрема.. А покашлянето е чисто и е кратко.. И на мен педиатърката ми каза,че е нормално при малките бебета и се израства с времето ама знам ли... иначе е жизнен,храни се и не дава сигнали да се чувства зле.. е, със сигурност не му е яко с този запушен нос..

И аз съм се наканила на този Ниско, трудно ли се работи с него , че самата мисъл , че се свързва с прахосмукачка малко ме плаши Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт