ДЕКЕМВРИйски мами са щастливи - гушкат бебета красиви!

  • 17 214
  • 731
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата темичка!

Опции:

# 15
  • Мнения: 882
Марти, и моят събира очите в точка, нормално си е.

Момичета,относно погачата.. Кога събирате гостите след навършването на 40 ли? На мен май ще ми се наложи да ги поканя на 38мия му ден, дали да го отчета като някакъв "проблем" ? И други приятелки ни събираха преди 40 ама знам ли..
знам, че е хубаво да не се прави преди това , но това е ако спазваш някакви такива правила . То е хубаво и вкъщи да се прави, но аз нямам възможност в нас и ще е навън . Така , че както си решиш и можеш .  Вижи  наистина старите хора са .. Моята пък баба  му подари дрешки които сиг чак в първи клас ще му станат 😐

# 16
  • Мнения: 180
Моят момък днес  направи месечинка! Ходихме на доктор и от изписването до сега е наддал цели 1400 гр, а сме само на кърма!!! Много ми се струва и започнах да се чудя има ли някаква норма за горна граница за тези неща?! Абеее...нямам угодия...С каката имах нон стоп притеснения, че не яде сега обратното....чудя се това дали не е проблем!!!
Но, сега друго ме тормози повече и това е, че момчето получи зверски обрив по цялото тяло, но най-вече раменцата и гръбчето...Направо е като шкурка! Много ми е мъчно. Водих го при педи, но разбира се тя нищо не каза категорично. Тъй, като е изцяло на кърма ме пита дали ям много млечни. Да, но аз ги спрях преда седмица накъде, тъй като тогава имаше обрив по гърдичките...Много се притеснявам да не е атопичен дерматит. Чудех се дали някой от вас знае дали атопичния дерматит се изчиства при спиране на млечни или това е само при алергия към белтъка на кравето мляко? Запазила съм час за дерматолог за четвъртък, но до тогава има време и нещата могат да се обострят. Ако вие имате идея за добър дярматолог в СФ ще съм благодарна да споделите...Някой от вас имал ли е подобен проблем и как го третирахте? Пфф...нещо съм се паникьосала Sad

# 17
  • Мнения: 112
Беърче, благодаря за новата тема.
Моля и нас да ни добавиш  Бебе Александър 27.12
Калиси, честита месечинка. Дано бързо да Ви мине обрива.
Мони и при нас имаше подобна ситуация.. майката на Мм ни подари кастюмче с пеперудка и шапчица с панделка.. вярно беше синя , ама аз момченце с пеперуди и панделки не съм виждала...
Момичета, аз се зачудих на колко време трябва да се сменят шишета , биби на шишета и биберони ?

# 18
  • Мнения: 936
Хайде и аз да се топна в новата тема😁
Иви, Честит рожден ден🎂🥂🎁Да си жива и здрава, много усмихната и милиони поводи за усмивки!Страхотем сладур си имаш💜
Честита месечинка на София 👣💜
Kalisi честита месечинка и на вас🎉👣
Беърче, Лана честити погачи💜Ланче леко ти завидях за това, че бебка така добре е поспала😊
 GeorgiaR и аз мосля, че с тия шишета е тъмна Индия. Мойте мацки ядат от Камера и Нук, другите не ги искат.
Ние на 17.01 сме на очен, ще кажа как е минало, утре сме на невролог, дано всичко е наред.

# 19
  • Мнения: 197
Иви, много е сладък малкият 💙
Калиси, аз съм много доволна от Д-р Мариета Петрова, ДКЦ 19. От години ходя при нея, ако има нещо. Много внимателна и не претупва прегледа. Не знам как е със свободните часове. Трябва предварително да се обадиш, че понякога има доста хора.
Сладурче, невролог и очен лекар задължително ли трябва да се минат?

# 20
  • Мнения: 499
Иви,уникален сладур е малкият Илиян ❤ Да ти е здрав,ще пленява женските сърца един ден😇

Докузова,возиш ли се още на влака? 😁

# 21
  • Мнения: 882
Ох нз какво му става на моя син тая вечер.  Таткото е нощна и няма спане . Заспа за 1 час събуди се дадох му пак да цока . Цока цока пуска ме реве пак търси пак цока мрънка реве  гъне  се . Корема май го боли  , че му чувам а и усещам червата как пукат . Добре , че  от предната вечер се наспах хубаво та не ми се спи . Но определено почват да ме болят ръцете

# 22
  • Мнения: 290
Калиси, знам как се чувстваш и колко се притесняваш. На Катето постоянно и излизат пъпчици имаше и обрив на корема преди около месец и така и не разбрахме от какво беше. Педиатърката като я видя само и изписа успокояващ крем, мазах и обривът изчезна за 2 дни. Ако намериш подходящ дерматолог може да споделиш, защото и аз търся. В момента тя има ситни пъпчици и се бели в зоната около веждите и челото. Някоя мама да е имала/има такъв случай?

# 23
  • Мнения: 347
Благодаря ви момичета за хубавите пожелания и за двама ни❤много сте мили❤! Аз нямам търпение да дойде неделя и за  нашата погача. Ще правя мъфини и кекс , а свекървата ще прави супер много неща по нейно желание , благодарна съм и.
Нашият бебок цял ден много спа, и сега в 12 едвам го приспах и сега стана да яде , чувах го в кошарата как си смуче ръцете и го взех да яде преди да се разплаче.
 Ние снощи опитахме да правим секс, обаче  още не мога да се престраша, страх ме е да не се разкъсам😀 въпреки , че е зарастнало, ама стои по-твърдо там където са ме шили и боли, май ще изчакаме още ...
Тея прегледи са ми пълна индия, ще питам личната какво трябва да минем. А мен почнаха да ме отказват от ротавирусната ваксина, на една приятелка детето и повръщало 2 дни подред по цял ден от нея , апък не предпазвала от толкова много щамове. Не знам ше пробвам , ама ако нещо не му понесе , няма да дам втора и трета доза.

# 24
  • Мнения: 62
Джорджи слязох слязох 😂Не се получиха нещата, за което съжалявам ама да ми е жив здрав и на АМ ще порасне.
Мони разбирам те много добре.От 7.01 до снощи всяка вечер от 00 до 6 нося на ръце,гърба ме боли доста.Снощи спахме и сэм мвого щастлива 😁🤗
Иви относно секса 😁 Аз родих секцио и на 15 ден се почувствах готова. Сигурна съм,че при теб е по сложно след нормално раждане.

# 25
  • Мнения: 489
Иви,честит празник! Там където са те шили ще си е твърдо-специално пиатах лекаря
И моя младеж постоянно е с някакви пъпчици. Докторката каза,да мажа с лайка и да не ям цитруси. Аз слагам и крем понякога. Тези на вратлето трудно му минават.
За очен преглед,мисля,че пращат само децата които са били в кувиоз. Ния бяхме на ортопед и сега трябва на ехограф вътрешни органи,но май към 3-ям месец беше.

# 26
  • Мнения: 4 660
Момичета, аз се зачудих на колко време трябва да се сменят шишета , биби на шишета и биберони ?
Стъклените шишета не съм сменяла даше карам с някои шишета на каката. Купих само 2-3 нови  и смених всички биби на шишетата .
Биби на шишета и биберони като се захабят. Иначе производителите казват на 3 месеца но изцяло се захабяват за 5-6 м.
Използвам шишета на Нук и горе долу като се захабят  бибите на шишетата ще минем на следващ размер 6-18 мнякъде между 5-6 месец.

Повивате ли бебетата за успокоение? Няколко вечера ни спи между 3-5 върти се мята нахранена сменена.
Вчера я пових и заспа има няма за 5-10 минути без биберон, явно се успокои.

# 27
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287


Повивате ли бебетата за успокоение? Няколко вечера ни спи между 3-5 върти се мята нахранена сменена.
Вчера я пових и заспа има няма за 5-10 минути без биберон, явно се успокои.

Аз бих, но не знам как се повива. Трябва да видя в нета. Иначе снощи, като яде в 3 и след това няма заспиване. То беше едно въртене сумтене, пъшкане, хъркане.

Относно секса, не знам как сте толкова смели. Аз имах много разкъсвания и шевове, защото раждането ми беше сумарно за 2,5 часа, освен това той излязъл с главата и с ръката и освен това тазът ми е тесен. Той се роди 3050, ако беше по-едър, щяха да ме режат.
Та, така де. Дето се вика на мене до преди седмицца някакви конци ми падаха още, че ме и шиха с пълна упойка. Не знам практика ли е...
А на всичко отгоре с това недоспиване хич не ми е до секс.

Днес чаках аз хубаво време. Поне така го даваха, но яявно ще е пак облачно-мъгливо и ще си кукуваме вкъщи, а ми се искаше малко на разходка да излезем.Frowning1

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 09:20 от fam

# 28
  • Мнения: 196
Хоп, и аз да се запиша! 😊
Стъклени шишета ползвам на Авент и бебчо много харесва бибите. Уж имитирали зърно... Доволна съм от всичко, което съм ползвала на Авент, поне до момента, а това са доста неща.
Нашата погача ще я правя вкъщи в неделя. Вчера бяхме на молитва на 40-тия ден. Аз се уговорих с едни приятелки да излизаме в събота вечер, ама не знам дали ще издържа и дали няма да се прибера още в 00 ч. 😁😊 Откакто родих, сънят ми стана доста важен и се чудя дали да излизам, ама не съм излизала на пиано бар от година и ми се ходи. На ресторант ще сме преди това. Уговорих мм да поеме храненето, което е сутрин към 5, а реално аз вечерта ще изляза като изкъпем бебчо. Абе...много разправия 😁 И дрехи трябва да си намеря, че не знам от моите какво ще ми стане. Вчера два часа бях навън с количката и се почувствах бял човек, че иначе само вкъщи. Днес, дано пак се вдигне мъглата към обяд, та да излезем.

# 29
  • Мнения: 5 005
Аз повече не слушам мама и ММ да не будя детето за хранене! Вчера напраси 3 паузи по 4 часа и малко и през нощта бяхме нощна смяна..
ММ казс ако искам днес да съм излизала вечерта той щял да я гледа. Не ми се излиза май.

Общи условия

Активация на акаунт