Бебето ми отказва да се храни

  • 754
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 499
Здравейте!

Бебето ми е на 25 дни. Роди се 3,400, изписаха ни 3,100. Не ни се получиха нещата с кърменето и първите две седмици беше на смесено хранене - АМ + изцедена кърма. Хапваше си всичко, даже търсеше още. Преди 10тина дни започнах да му давам от бутилка антиколик на Авент и оттогава детето рязко промени апетита си.. Не иска да изяжда дозите си, заспива докато яде, прави големи паузи.. Понякога плаче много и си личи,че е гладен и изяжда всичко, но по-често не го прави. В петък бяхме на ДК и беше качил само 100грама.  Докторката не го отчете като проблем.. Каза,че всяко дете си е различно,но аз съм адски притеснена. Давам му и от друга бутилка,от която преди изяждаше всичко и пак отказва .. От 90 мл. например изяжда 60 и не иска повече... Давам му Аптамил..

Моля,ако някоя мама е имала подобна ситуация с бебенцето си да сподели мнение.

Видимо бебето е спокойно,изхожда се редовно и не мисля,че има някакъв проблем. Към момента няма колики.

# 1
  • Мнения: 8 905
На какъв интервал храните бебето?

На тази възраст е нормално бързо да се уморява, да заспива.  Не допускайте големи паузи - повече от три часа. Също и през нощта. Необходимо е до го будите, за да го храните.

Няма нищо лошо да предлагате по-малки количества през по-малко време.

# 2
  • Мнения: 2 352
100 гр. за месец ли?
Авентското шише май е по трудно за пиене, мисля че е направено да се смуче по трудно от него. Като цяло ако бебето яде по малко и се събуди гладно би трябвало да го нахраните. Нормално е да се изморява от сукането, нп с по често предлагане ще навакса в наддаването според мен. Иначе аз не спазвам дози, детето си показва колко иска да яде, гледам да се съобразя.

# 3
  • Мнения: 499
По-често се буди на три часа, но понякога прави и паузи от 5-6 часа... Много трудно го събуждам. Когато не е гладен е почти невъзможно да му дам шишето. Когато е гладен е видимо- върти главичка,бута ръце в устата,плаче ..

100гр за седмица*

# 4
  • Мнения: 8 905
През нощта ли прави тези по-големи паузи?

За мен все още е рано да прави такива паузи дори и през нощта. Аз бих събуждала през 3-4 часа през нощта. А през деня със сигурност през  3 часа и през по-малко.

100гр., ако е за седмица, сравнително бива. Аз помислих, че за месец.

# 5
  • Мнения: 439
Може да опитате да вземете следващ размер дупка за биберона, ние също отказахме шишето на Авент, и до днес сме с Нук (6+ месеца). Като много мъничка, нашата също отказваше да се храни, започнах както спи да и пробутвам шишето и си цокаше насън. И сега първото хранене го правя, докато спи ( изпива около 140мл) и продължава да нанка. Успех, дано съм била полезна.

# 6
  • Мнения: 9 468
кофти период, но ще отмине. и моята беше така, голям зор беше с храненето, че и не наддаваше. аз я будех за хранене, иначе можеше да спи доста. при такива бебета "на поискване" не става. мисля, че и ние с нук имахме по-голям успех, но не помня вече /беше преди 9 г., все още е проблем храненето/.

# 7
  • Мнения: 499
Момичета,явно е било наистина от Авентската бутилка.. Сега му направих в Меделата,изцока за норматив,че и иска още.. Но тя пуска прекалено бързо. Ще погледна тези на Нук, дано наистина проблемът се крие в шишето, че се измъчихме..

# 8
  • Мнения: 2 352
При нас имаше момент в който от 140 падна на 90. Смених биберона с такъв с три дупки, сега си изпива 150 те. И аз имам шише на Авент

# 9
  • Мнения: 499
При нас имаше момент в който от 140 падна на 90. Смених биберона с такъв с три дупки, сега си изпива 150 те. И аз имам шише на Авент

Може да опитам да взема следващия биберон или направо друга бутилка.. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 382
Аз понеже не съм имала проблем с храненето, не мога да ти помогна, но като гледам, другите са те ориентирали.
Включвам се само за да ти кажа да не будиш бебето за да яде. Аз правех тази глупост първите две седмици след раждането. Голяма грешка. Абсолютно ненужно е да прекъсваш насила съня на такава малка душичка. Щом спи бебето, значи всичко е наред. То като огладнее ще се събуди. Както казва баба ми "гладни очи не спят".

# 11
  • Мнения: 2 352
Съгласна съм донякъде за буденето. През нощта не будя, но в един момент се получи така че през нощта се будеше през 2-3 часа, а през деня спеше по 5. Започнах да го будя през деня, съответно сега, на два месеца и половина яде в 9 и спи обикновено поне до 5,а понякогаби до 6:30. Така че и това си е до дете според мен

# 12
  • Мнения: 439
През нощта и аз не съм будила, или давала насила да цока, но ако това поведение продължава и през деня, трябва или да се буди, или да му се бута шишето или гърдата.. коремчетата им се свивали, и свиквали с по малко храна, ние имахме такъв случай, та увеличавах млякото с по 5мл на ден, за да го приема малката Sad полека лека се справихме, но ако знаех, нямаше да я оставям толкова да спи..

Общи условия

Активация на акаунт