Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 706
  • 755
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 665
Здравейте, момичета! Просто да си излея мъката- имах един мисед октомви 2018, сега, януари 2020 отново две черти, удвои се чхг, но пак съм притеснена. Бях на преглед в 6 гс и 3 дни. Е, видя се само сакче и жълтъчен мехур. Ембрион липсва. Имам преглед отново след 2 седмици. Според вас какви са ми шансовете??? Благодаря.
Шансовете са големи, не се притеснявай! Моя много близка приятелка онзи ден видяха ембрио барабар с пулс в 8г.с. Преди това сами плодно сакче имаше. Беше се побъркала. Така че дишай!

# 136
  • Мнения: 703
Здравейте момичета, преди месец се изчистих сама ,но продължавам да имам зацапване.Ходих при двама гинеколози и двамата казаха,че всичко е наред матката е чиста.Днес по време на полов контакт при по-дълбоко проникване усетих много силна остра болка в ляво и спряхме.Дали е нормално това ,матката дали може да не се е възстановила от стимулацията и ваденето на яйцеклетките?

# 137
  • Мнения: 2 523
И аз го имам този проблем, но АГ ми каза че е нормално да има сухота, дори леко щипене, но че ще отмине след време.

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 5 934
Днес по време на полов контакт при по-дълбоко проникване усетих много силна остра болка в ляво...
На мен това ми се е случвало при задържан фоликул.
Погледнаха ли ти яйчниците ?

# 139
  • Мнения: 703
Днес по време на полов контакт при по-дълбоко проникване усетих много силна остра болка в ляво...
На мен това ми се е случвало при задържан фоликул.
Погледнаха ли ти яйчниците ?

Ами бях на гинеколог преди 3 дни и да гледаха яйчниците и лекаря каза,че в единият яйчник даже е почнало да се образуват фоликули и можело да има овулация този месец.Бях и при хирург преди два дни защото ме боли точно там от време на време при газове и когато ходя по голяма нужда,опипа ми корема и каза,че матката ми е уголемена като за втори месец и пита дали съм ходила на гинеколог.

# 140
  • Мнения: 391
Здравейте, момичета! Просто да си излея мъката- имах един мисед октомви 2018, сега, януари 2020 отново две черти, удвои се чхг, но пак съм притеснена. Бях на преглед в 6 гс и 3 дни. Е, видя се само сакче и жълтъчен мехур. Ембрион липсва. Имам преглед отново след 2 седмици. Според вас какви са ми шансовете??? Благодаря.
Шансовете са големи, не се притеснявай! Моя много близка приятелка онзи ден видяха ембрио барабар с пулс в 8г.с. Преди това сами плодно сакче имаше. Беше се побъркала. Така че дишай!
Ох.. благодаря за успокоението, аз не знам защо съм така песимистично настроена и този път. Даже съм се примирила, че пак ме чака кюретаж, упойка и депресия.
Наистина не мога да се зарадвам на двете черти. Sad(((

# 141
  • Мнения: 214
Деня след кюретажа ме погледнаха на ехограф и видяха, че имам задържана кръв, изобщо не ме мотаха, набързо ме върнаха за повторна процедура и след два часа си бях тръгнала. Прегледа с ехограф след кюретаж е задължителен, но на доста места си го спестяват. Настоявайте да ви бъде направен!
Момичета, някоя от вас имала ли е задържана кръв в матката след кюртаж ?как се справихте ?

Бях на преглед след 2-рия ми кюртаж. Имам кръв в матката. Изписаха ми 3 амп метергин - по една на ден. Казаха,че и една ще ми свърши работа, но за да сме сигурни, че всичко ще излезе да са 2 или 3. Метергинът би трябвало да предизвика контрахиране на матката, което да изхвърли тази задържана кръв. Да, ама не - днес изпих втората ампула - НИЩО! Нито капка не излиза 😞 много стана сложно при мен 😢😢😢 този ад не свършва!

# 142
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Бонибон, взимай Бусколизин 3х2, за да се отпусне шийката и да тръгне кръвта. Преди 1 г. прекъснах бременност по мед. причини в 13 г. с. +2 д. чрез кюретаж. На 5-тия ден получих ужасни болки, корема ми беше подут, оказа се че задържам кръв, шийката беше направила спазъм. Слагах памуци с Окситоцин в носа и пиех бусколизин в продължение на около 7 дни, мисля. Успях, изчистих се уж... Върви много, не се натоварвай, като да вдигаш тежко, но върви, за да тръгне кръвта.

# 143
  • Мнения: 42
Момичета, малко се обърках. утре сутрин ми е кюретажа. изрично я питах и Док каза, че не правят клизма, нито се дават пречистващи, каза само да спра прием на храна и течности от 22ч.

И при вас ли беше така?
От упойката нали се отпускат мускулите и тъканите, да не стане замърсяване? За пункцията си спомням, че минах пълна процедура при подготовката с всички екстри, че даже и лексотан ми бяха дали.  А сега, нищо...

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 21:43 от vensa

# 144
  • Мнения: 2 515
Само с приема на храна трябва да се съобразиш, както АГ-то ти е казала.
Отиваш, лягаш, заспиваш и след 15 минути всичко е свършило.
Аз нямах никакви болки след това, но някои са имали, обаче не са по-силни от ПМС.
Кураж.

# 145
  • Мнения: 42
Малко се напрегнах с наближаването на процедурата.
Re-Born, благодаря ти за инфото и подкрепата.

# 146
  • Мнения: X
Малко се напрегнах с наближаването на процедурата.
Re-Born, благодаря ти за инфото и подкрепата.


Не се притеснявай. Много е бързо. Излизането от упойката също. Цялото нещо е неприятно, разбира се, но не се тревожи. Всичко ще бъде наред и това е просто още едно стъпало по пътя към успешния финал❤️🎀

# 147
  • Мнения: 2 515
Аз пък бях в другата крайност - напълно неадекватна за всякакви въпроси и нищо не ме интересуваше. Разтреперих се като легнах вече, но заради студа, заради упойката...Ама не и от страх. Месеци ми трябваха да осъзная, че аз съм била в шок! Една сълза не пролях - камък.
Чисто физически е бързо и безболезнено, душичката страда, но съм сигурна, че със следващата бременност и вече с бебе в ръце, ще ни олекне на всички. Няма да забравим, но ще има за кого да живеем 💜
Горе главата и да пишеш утре. Ще те чакаме.

# 148
  • Мнения: 2 024
Момичета, малко се обърках. утре сутрин ми е кюретажа. изрично я питах и Док каза, че не правят клизма, нито се дават пречистващи, каза само да спра прием на храна и течности от 22ч.

И при вас ли беше така?
От упойката нали се отпускат мускулите и тъканите, да не стане замърсяване? За пункцията си спомням, че минах пълна процедура при подготовката с всички екстри, че даже и лексотан ми бяха дали.  А сега, нищо...
Не са ми правили клизма, нито хапчета съм пила. Бях закусила и пила течности, когато на обяд започнаха нечовешки болки и кървене и в 16 часа следобяд под пълна упойка за 10 мин ми направиха кюретажа. След това не ме е боляло, нито съм имала обилно кървене.

# 149
  • Мнения: 56
Къде в Пловдив могат да ми направят изследвания за теомбофилия?препоръчайте ми

Общи условия

Активация на акаунт