Обсесия..моля съвет

  • 4 972
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 411
На колко години си?
Трябва първо да разбереш защо имаш толкова ниска самооценка.
Може да не е просто ниска самооценка. Има си жени, които търсят състезание с други жени, когато им доскучее в съжителството. Когато такива не могат да се намерят, те си измислят въображаеми противници.

И това го има. Дано авторката да успее да си реши проблема.

# 16
  • Мнения: 17
На колко години си?
Трябва първо да разбереш защо имаш толкова ниска самооценка. После ще си решиш проблема, който е само в теб, особено ако мъжа ти не ти дава поводи за тези мисли. Потърси помощ от специалист, за да не задълбочиш проблема.
Всеки има минало..Не е нормално да се сравняваш с бившата,или с кого и да е били..Това е само признак, на ниско самочувствие..Единственият начин,по който мога да оправдая такива мисли, е ако той те сравнява с нея...Не си написала, нищо такова..Фокусирай се върху отношенията, защото такива мисли ще ти съсипят психиката, и ще го отблъснат...
На колко години си?
Аз на 29, той на 32.
Аз осознавам проблема и въпреки това е в главата ми. Не съм лош човек, не бих увредила на никого съзнателно а въпреки това увреждам семейството си. Боли..
И да, имам ниско самочувствие. Това ми е определено ясно. Това е ежедневна борба сам със себе си. Той не ме е сървнявал с нея никога, докато аз го правя това всеки ден. Знам че ме обича, и аз него много.
Благодаря ви за отговорите, ще се помъча обещавам. Мъчно е вярвайте ми. Ниското самочувствие е като един демон и те изяжда от вътре всеки ден по малко. Confounded

# 17
  • Мнения: X
Задължително посети психолог. Професионалната помощ и безпристрастна гледна точка ще са ти много полезни. Ревността е нещо естествено, но твоята минава всякакви граници. Да са се разделили преди две седмици и вие да се заедно от 2 дена разбирам да я мислиш. Ама брак и дете и и години заедно и да продължаваш да мислиш стари любови е чисто саморазрушение. Не си трови живота и мислите с такива глупости.

Отиди на терапия. Ще помогне.

# 18
  • Мнения: 6 114
Не си за психолог, а за психиатър (казвам го съвсем добронамерено). Това са вид натрапливости, има си лекарства с които мозъка ти започва да работи по добре и да се справя с тези мисли. Много хора страдат от подобни неща в днешно време, така че няма нищо срамно. По-добре потърси професионална помощ преди да прее*еш връзката си, защото на никой не би му било приятно подобни проблеми заради глупости. Безсмислената ревност (независимо дали към бивша, към колежка или комшийка) е едно от нещата, които бавно и сигурно скапват отношенията във всяка връзка. Успех!

# 19
  • софия
  • Мнения: 4 180
Никога не съм се сравнявала с някоя бивша,така че не го разбирам това. Според мен нямаш повод да мислиш все за нея-каквото и да е имало вече е приключило. Нормално е да е имал сериозна връзка, но не бива да се сравняваш постоянно с нея или да мислиш какво е правил докато е бил с нея. Това изглежда не ти се отразява добре. И според мен трябва да потърсиш специалист, защото проблемът е в главата ти (не го казвам като обида, а в смисъл, че е на психична основа и трябва да се научиш да се справяш с това, за да си по-добре). Това,което разказваш, ми ,вучи влудяващо за теб, а може би и за мъжа ти,защото едва ли е лесно да се справяш с това.

# 20
  • Мнения: 1 376
А да не си общуват още по "приятелски", та да не е само обсесия?
Аз на тяхно място не бих живяла заедно след раздялата, пък и нови да си водя. И да ги запознавам. Прекалено е.

# 21
  • Мнения: 5 267
И да, имам ниско самочувствие. Това ми е определено ясно.
Значи това е проблемът, а не бившата.
Потърси съвети за заздравяване на самочувствието - например спорт, грижа за себе си, срещай се с хора, които те харесват като човек. Ти как очакваш друг да те обича, ако ти самата не мислиш, че го заслужаваш.

А за обсесията можеш да си сложиш ластик на ръката и всеки път, като помислиш за нея, да го дърпаш. Не е шега, виждала съм го при хора с проблем с храненето и очевидно действа.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 790
Мисля, че майка ми е точно като теб. Имаше подобен проблем с баща ми. Никога няма да забравя тогава той какво й каза: “ В момента живея с теб, не с нея. Аз вече съм направил своя избор.” Ако продължаваш да мислиш такива неща, сама ще разрушиш всичко, а вече изграждате семейство. Трябва да преминеш през това и да го преглътнеш.
От моя личен опит: миналото лято се запознах с бившата на моя приятел, който едва я преживя. Но като си поговорихме с него разбрах, че аз съм неговото бъдеще, а тя е вече минало.
Стегни се, жено! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 17
Мисля, че майка ми е точно като теб. Имаше подобен проблем с баща ми. Никога няма да забравя тогава той какво й каза: “ В момента живея с теб, не с нея. Аз вече съм направил своя избор.” Ако продължаваш да мислиш такива неща, сама ще разрушиш всичко, а вече изграждате семейство. Трябва да преминеш през това и да го преглътнеш.
От моя личен опит: миналото лято се запознах с бившата на моя приятел, който едва я преживя. Но като си поговорихме с него разбрах, че аз съм неговото бъдеще, а тя е вече минало.
Стегни се, жено! Simple Smile
А да не си общуват още по "приятелски", та да не е само обсесия?
Аз на тяхно място не бих живяла заедно след раздялата, пък и нови да си водя. И да ги запознавам. Прекалено е.
И да, имам ниско самочувствие. Това ми е определено ясно.
Значи това е проблемът, а не бившата.
Потърси съвети за заздравяване на самочувствието - например спорт, грижа за себе си, срещай се с хора, които те харесват като човек. Ти как очакваш друг да те обича, ако ти самата не мислиш, че го заслужаваш.

А за обсесията можеш да си сложиш ластик на ръката и всеки път, като помислиш за нея, да го дърпаш. Не е шега, виждала съм го при хора с проблем с храненето и очевидно действа.
Благодаря за съветите. Ще се грижа по добре за себе си, дано успея.
Немат контакт, но тук ми идва мисълта че те са си имали тяхни места кадето са излизали. Ние сега живеем в друг град. Аз понякога не искам да отивам в тях защото тя е била там преди мен. Това ме прави гневна. Знам че не е нормално но е по силно од мен.
Ще се опита да уча, някой спорт.. да се отрва одителя тези мисли. На психолог в момента не мога да отида. Затова писах тук, да разкажа и малко ми е по лесно.
Kateto-S, колко дълго траеше това при майка ти? Как се реши? Simple Smile

# 24
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Сама ще разрушиш семейството си, ако не престанеш.

# 25
  • Мнения: 18 525
На моя приятелка съпруга така не можа да си извади от главата мисълта, че тя не била девствена като се срещнали. Малоумник. Постоянно й натякваше как брат му си взел девствена жена. Простотии пълни. Как може изобщо миналото да те вълнува??
,
Какво да каже моя мъж, като преди него съм имала брак и съм родила деца? Да не излизам навън, да не срещна бившия може би:)

# 26
  • Мнения: 1 376
На моя най-бившата му е била на 19-20 години, аз съм 30+. И аз съм с ниско самочувствие. По тая логика трябва да се закопая направо...

# 27
  • Мнения: 17
На моя най-бившата му е била на 19-20 години, аз съм 30+. И аз съм с ниско самочувствие. По тая логика трябва да се закопая направо...
И как се справяш с ниското самочувствие?

# 28
  • Мнения: 8
Пострай се да намериш време, пари или каквото ти трябва, за да посетиш специалист.
Всекидневни разправии заради маниите ти? Рискуваш човекът да си обере крушите и то с право. Никой не би искал да живее в подобна връзка.

# 29
  • BG
  • Мнения: 2 173
На моя най-бившата му е била на 19-20 години, аз съм 30+. И аз съм с ниско самочувствие. По тая логика трябва да се закопая направо...
И как се справяш с ниското самочувствие?
Стига бе, Лолита с ниско самочувствие Flushed. Поднася те нещо или по скоро те успокоява.
Стегни се малко. Знаеш, че е глупост и продължаваш. Няма такова нещо, като "по силно е от мен". Всеки има силите да преодолее много по тежки ситуации. Има къде по лоши неща в живота, някои от които ще ти се случат и тогава наистина ще ти трябват сили. Не си хаби енергията за глупости, спри това и живей.

Общи условия

Активация на акаунт