Неспокойно дете, молитва от поп

  • 3 288
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206
Здравейте мили мами!
Създавам тая тема при сълзи и с огромно отчаяние. Имам детенце на 1г и 3м. От както се роди до момента не е имал един нормален сън. Като бебе на няколко дни дори, не спеше по 3часа. Бодуването е от самото начало, имаше тежки колики, които преодоляхме, мислех си, че неспокойството е от товаз мина периода на колики, съня не се промени. Реших, че е дошъл момента за зъби и неспокойството е от там, да но първия зъб изби на 10м.без излишни драми през деня, температура, разтройство и тем подобни. До момента има вече 8 зъба с които не съм срещнала проблем. Периода в които спеше по 3 пъти през деня спеше от 20 до максимум 40мин на сън. Реших да променя режима на сън, на 10м го направих с един сън на обяд с идеята да е по дълъг, да ама не - спи максимум 1час и става. Нощно време е големия ад, будене през 30мин, 1час така цяла нощ, до тук издържах ставам вземам го ту на ръце ту при нас, някак се ядваше (нали е още бебе, буди се). Издържах, но до Коледа от 25.12.19г до днес ноща не е ад, а пълен ужас. Не е просто будене а плач, неуспокоим плач с часове на ред, след плача следва уж сън за него, който представлява просто едно постоянното въртене. В кошарата не може да спи вече, защото при второто завъртане опира или в дъската или в решетката и става. За това го вземам на нашето легло и се започва едно въртене пъшкане със затворени очи. Така от 4ч до 8ч сутринта, тоест вече 20 дни спи и нощно време по 4 часа, през деня съня се удължи на час и половина. Пуснахне всякакви кръвни изследвания, здрав е. В четвъртък пуснахме и секрет на ''акото'' за бактерии, гъбички и глисти, резултат чакаме Понеделник.
За тази 1г пробвах да сменя всичко!!!! Чаршафи, материя на бельото, материя на завивката, перилни препарати, слагах възглавничка, махах, с къс с дълък ръкав, с чорапи без, завит с по дебело, завит с по тънко, температура в стаята на 20грдауса, на 21, 23............. Нищо не помага нищо! Промяна няма! Ляхме восък, коршум, баене за уруки, няма и няма!
Скоро някой ме посъветва да отида в църква да му прочетат молитва, та да дойдем и на въпроса ми. Някоя майка водила ли е детето си и каква молитва се чете, въобще имате ли идея дали има такова нещо?
П. С. Носила съм детето на 40тия ден в църква, кръщене правихме на 6м и първо причастие взехме седмица след кръщенето!

Благодаря предварително и се извинввам за дългата тема!

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 22:58 от Pipinka.5

# 1
  • Мнения: 10 679
И моето момиче има неспокоен сън. Рев от ден първи откакто се прибрахме от родилния дом. На 1.5 месеца е. Е, вашето положение е по-зле, много по-зле от нашето... Но малката не спи през деня, евентуално по 20-30 минути навън. Беше ад с коликите. После рев от зъби, рев и ние не знаем от какво. Сега всяка вечер се буди поне по 2-3 пъти в кошарата с плач, накрая я взимаме при нас в леглото. То не е въртене, ритане, акробатики... Давали сме сиропи за успокоение, ляли сме куршум 2 пъти. Ефект никакъв. Не сме я кръстили още, на 40 дни не съм ходила в църква. Не съм религиозна, за това. Не знам дали попска молитва ще ви помогне, просто споделям, за да знаете, че не само вашето детенце и вие преживявате такива адски дни и месеци. Успех ви желая! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 206
Пропуснах да напиша нещо важно, през деня детето е активно, игриво, весело, не спира да бяга да се движи, което само може да ме успокои, като цяло!

# 3
  • Мнения: 10 679
И нашето така. Все се чудя как след толкова търчане и активности не се изморява и не спи като пън Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 721
Не съм сигурна, че ще има някакъв ефект. Имам баба която бае, и колкото и да не вярвах преди в това, синът ми се успокояваше и заспиваше буквално 10-15минути след баенето, дори и да се случва по телефона, защото не живее близо. Когато го кръстихме ни казаха, че и щял да бъде по-спокоен след това, защото в този му период изпадаше в истерии и трудно го успокоявахме, ами нямаше такъв резултат(не сме го кръстили заради това да подчертая!) Просто го израстна. И той беше неспокойно бебе и е имало периоди с дни да не спим(ако 2часа са сън).. Сега е на 3 и половина и все още има вечери в които се буди и плаче, питам го дали нещо го е изплашило или е сънувал и казва, че е от това. Търпение му е майката, колкото и НЕуспокояващо да звучи.. Моят е голям дивак и ако не реша да го слагам да спи сам няма да се сети, и казват, ме такива деца които са по енергични им се отразява на съня, защото докато спят преживяват като сън деня си.

# 5
  • Мнения: 206
И това ми е минавало през ума! Наистина е много емоционален през деня, опитах с хапчета дормикинд, но ефвкт нулев и реших да не го тъпча излишно при положение, че през деня все едно има друго дете в нас. Спокойно, усмихнато и толкова енергично и се събужда сутрин след 4 часа сън с усмивка! Изумена съм, аз цял ден немога да дойда на себе си, а той не спира... Благодря ви, дано наистина да е от емоцията...

Не съм сигурна, че ще има някакъв ефект. Имам баба която бае, и колкото и да не вярвах преди в това, синът ми се успокояваше и заспиваше буквално 10-15минути след баенето, дори и да се случва по телефона, защото не живее близо. Когато го кръстихме ни казаха, че и щял да бъде по-спокоен след това, защото в този му период изпадаше в истерии и трудно го успокоявахме, ами нямаше такъв резултат(не сме го кръстили заради това да подчертая!) Просто го израстна. И той беше неспокойно бебе и е имало периоди с дни да не спим(ако 2часа са сън).. Сега е на 3 и половина и все още има вечери в които се буди и плаче, питам го дали нещо го е изплашило или е сънувал и казва, че е от това. Търпение му е майката, колкото и НЕуспокояващо да звучи.. Моят е голям дивак и ако не реша да го слагам да спи сам няма да се сети, и казват, ме такива деца които са по енергични им се отразява на съня, защото докато спят преживяват като сън деня си.

# 6
  • Мнения: 2 721
Моят до преди 2месеца се събуждаше в 5:00 всяка сутрин, пълен с енергия направо скача от леглото и отива в хола или ме дърпа да ставаме😂... А аз естествено като парцал се влача докато дойда на себе си.
Давала съм Соно Бимби капки вечер 30минути преди сън, ами никакъв ефект нямаше  и реших да не го тъпча с подобни неща. Той се буди от най-малкия шум, но това го отчитам като моя грешка , защото като беше бебе държах пълна тишина докато спи.

# 7
  • Мнения: 11 737
Момичета, децата минават през различни периоди, да.
Това, което описва едната от вас, с бясното въртене по няколко часа и рев го преживях с дъщеря ми след голям стрес, който преживя. Нейното беше въртене , бълнуване, рев на сън , блъскане, ритане и автономно люлеете... От 00 до 6,00, след което всичко свършваше. Това, което на мен ми помогна тогава беше Седивитакс. Това е екстракт от лайка и пасифлора. Може да го замените и с чай от лайка вечер.
Също така препоръчвам, ако не сте ходили да консултиране децата с детски гастроентеролог за отхвърляне на рефлукс, има и без повръщане. При него дискомфортът е вечер след 22 часа.
Няма да навреди и консултация с детски невролог. Нервната система на децата е лесно възбудима, незряла и претоварването й влошава качеството на сэня.

# 8
  • Мнения: 60
Според мен всичко си му е наред на детето ти. Мнението ми е, че неспокойният сън се дължи на зъбки. Това, че не са излезнали, не значи че не никнат. Процесът на никнене започва месеци по-рано. При нас от 4-тия месец пада рев и въртене, та в момента още повече (11месеца). Тъкмо го приспивам и се почва обръщане и изправяне и силен плач през 20-15 минути. Понякога давам панадол, но и той не върши работа. Ни гел, ни дентокинд, нищо докато не пробие новия зъб и веднага никнат следващите. Не помня кога последно имах нормален сън. Всеки ден съм с главоболие и виене на свят. Надявам се да дойде скоро ден да видя и аз какво е детето да се наспи, та и аз с него. Чувала съм и случаи за деца ревящи до сутринта от зъби. Не знам защо те учудва, че някакви си дормикинд не помагат. Това е хомеопатия.  И се успокой, деца са, така ще е докато поотраснат. Не мисля, че имаш повод за притеснение , след като през деня е жизнено и активно. Бебетата по принцип си имат неспокоен сън, дори да не е от зъбите...

# 9
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз не виждам нищо нередно в детето на авторката. Напомня ми на моето, което е на 14 месеца. Според мен е грешно да се сравнявате със спящите деца. Има и такива и такива. Кърмиш ли го още? Ако е на АМ яде ли нощем? Аз също отдавам подобно поведение на преживяване отново на емоциите от деня и на зъбите. Освен това в момента нервната система на децата е толкова натоварена заради всичко ново, което научават, че не е изключено и тя да не дава на детето да се отпусне и да спи спокойно.
Всякакви неща свързани с църкви, баячки и куршуми са ми смешни и несериозни.
Ако все пак се притесняваш може да заведеш детето на детски психолог за консултация.

# 10
  • Мнения: 3 097
Първо:
Винаги, когато децата ми са имали СЕРИОЗНА нужда /тежки болести, проблеми и т.н./, съм им записвала литургия в църквата. Литургията може да се служи и без детето да се води на служба, но най-добре е да се заведе и да се причасти. На малки деца причастие се дава без пост и изповед, по време на всяка литургия. Записването е предварително, при служителките на пангара.
Другото, което може да се направи, е да се чете на детето индивидуална молитва от свещеника. Срещате с него, казвате му проблема и той преценя каква молитва да чете и дали въобще да го прави.
Не трябва обаче вярата да се бърка със суеверията. Ходенето при баячки, врачки, леене на куршум и т.н. не е никак безобидно, а даже много опасно. Това е все едно да искаш помощ от лукавия. Последиците могат да бъдат много лоши, дори в първия момент да се създаде измамно впечатление за някакво облекчение. Трябва да кажете на свещеника, че сте водили детето при такива.

Второ:
Не трябва да се бъркат нещата от духовен произход с нормалните житейски проблеми на майчинството. Това, че детето спи малко и близките не могат да си починат, въобще не означава, че на детето  му има нещо. Моето първо дете спеше много неспокойно и проблемът изцяло се дължеше на нашите усилия да го научим да спи в детското легло. Искаше да спи при нас и в момента, в който леко се разсънеше, скачаше като пружинка да се оглежда дали не сме го преместили на неговото легло, ако откриеше измамата - започваше да плаче и после не можехме повече да го приспим. Дори като стана на 2-3 години и свикна да си спи в леглото, продължаваше да спи леко, да се буди с плач и да се съпротивлява на приспиването.
При второто ми дете се отказах да прилагам такива безсмислени възпитателни методи и от раждането му си спяхме двамата на спалнята. Съвсем различно беше положението - усещах го как вечер се събужда, гледа ме, пипа ме по лицето, гука си нещо и след малко пак си заспива. Израсна като много по-спокойно бебе. Изобщо не плачеше - като го боли нещо скимтеше или пъшкаше като кученце, но никога не го чух да плаче с такъв мощен магарешки рев, като батко си. Не можех да повярвам, че има такива неплачещи бебета и дори в един момент се притеснявах, да не би да има някакъв проблем с гласа му  Joy Майката винаги ще си измисли, за какво да се тревожи ...

# 11
  • Мнения: 16 868
Ако му даваш да гледа телевизия те съветвам да спреш. Това превъзбужда твърде много децата. Има статии, можеш да погледнеш.

# 12
  • Мнения: 8 905
Pipinka.5, детето храни ли се през нощта?
Изникнали ли са всички зъби?

Това, което описваш е съвсем нормално поведение. Не бързай да се притесняваш и отчайваш. Децата са различни. Научно доказано е, че чак към навършване на третата година започват да спят непробудно по цяла нощ. Това се случва, защото в по-ранна възраст все още трудно преминават от една фаза на сън в друга и се будят.

При нас се случи точно така. Малката ми дъщеря  като новородена също не спеше през деня. След това успяхме да изградим някакъв приличен дневен режим, но нощите беше будене през час. Аз я кърмих, което допълнително допринасяше за честото будене, защото кърмените деца се будят по-често от тези на АМ. Започна да спи по цяла нощ малко преди да навърши три годинки.

Водила съм я за молитва на няколко пъти, но това не беше заради описаното от теб събуждане. При нас се касаеше за истински кошмари и истерии. Всеки път посещението за молитва в църквата ни е помагало.

# 13
  • Мнения: 206
Pipinka.5, детето храни ли се през нощта?
Изникнали ли са всички зъби?

Това, което описваш е съвсем нормално поведение. Не бързай да се притесняваш и отчайваш. Децата са различни. Научно доказано е, че чак към навършване на третата година започват да спят непробудно по цяла нощ. Това се случва, защото в по-ранна възраст все още трудно преминават от една фаза на сън в друга и се будят.

При нас се случи точно така. Малката ми дъщеря  като новородена също не спеше през деня. След това успяхме да изградим някакъв приличен дневен режим, но нощите беше будене през час. Аз я кърмих, което допълнително допринасяше за честото будене, защото кърмените деца се будят по-често от тези на АМ. Започна да спи по цяла нощ малко преди да навърши три годинки.

Водила съм я за молитва на няколко пъти, но това не беше заради описаното от теб събуждане. При нас се касаеше за истински кошмари и истерии. Всеки път посещението за молитва в църквата ни е помагало.

Имам малка надежда! В Неделя ходихме и снощи спа цяла нощ! Това се случва за първи път в живота ми, дори сутринта бях в паника как е детето като се субудих, а той спеше.... Надявам се, да не е случайност и наистина да се успокои!
Благодаря на всички за коментарите!

# 14
  • London
  • Мнения: 6 732
Вземи капките на Бах за спокоен сън за деца или има едни капки с лайка пак за деца. Възможно е да вади зъби детето.... заради това да е толкова неспокойно. Изненадвам се как може да вярвате, че баене или поп ще помогнат. Ех, ех......

Общи условия

Активация на акаунт