Трябва да отслабна с много

  • 7 410
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 411
Франсоаз, благодаря, ще се образовам малко повече. Аз съм на ВМ НВ от 8 месеца и мисля, че съм открила моя начин на хранене.
Даже има положителен ефект върху цялото семейство, не само върху мен.
Недостатъка е, че даваме повече пари за храна, но смятам, че така е по-добре в дългосрочен план.

# 31
  • Мнения: 24
От близо 6 месеца съм на кето режим и от непокътващите около 7-8 години 117 кг, сега съм с 25 кг по-малко. Не съм гладувала и нито ден. Започни бавно, стъпка по стъпка. Започни да измерваш храната си и да следиш въглехидратите. Направи едно добро проучване и нещата лека полека ще се наредят. Дълъг път ни чака!😉

# 32
  • Мнения: 975
Според мен трябва да се посети лекар, както са посъветвали някои дами преди мен. При наднормено тегло е възможно да има промяна в някои показатели, за това е добре да се провери. Отделно, според мен диетата трябва да се съчетае със спорт, защото при загуба на повече кг е възможно отпускане на кожата, поява на стрии.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Лекар, ако нямаш оплаквания, не ти трябва. Трябва ти движение, да изградиш рутина на хранене и да пиеш доста течности. И трябва да се мотивираш. Можеш да влезеш в ФБ групата ни - има доста информация за 90-дневната диета - това е режим, с ротация на ВХ, като се храниш с всичко. И най-вече мотивация!

# 34
  • Мнения: 43
Здравейте. На 27 съм и тежа стабилно над 100 кг.
В моята ситуация вървенето е трудно, но се справям.  Бавно успявам да извървя 2-3 км.
Реших , че е крайно време да променя това и се нуждая от съвет.
Искам да започна със силен старт. Нямам намерение да гладувам прекалено, но за да започна силно мисля да изкарам 1-2 седмици само на плодове, зеленчуци, салати (напр. с краставици ,домати и сирене). Вероятно от затлъстяването тялото ми е увредено и се притеснявам да мина директно на плодове. Как мислите? Simple Smile
Изобщо не съм наясно с всички витамини ,от които се нуждая (знам, че съм за критика Simple Smile ). Ако мина на плодове и зеленчуци, с каква храна да допълня ,за да не се топи мускулната маса?
И още една молба-ако някой има идея, как да съчетавам зеленчуците и плодовете? Засега съм се спрял на салати- с краставици и домати, зелева и т.н.
Благодаря предварително на всички отзовали се Simple Smile



Здравей и аз съм в процес на отслабване мога да ти помогна с няколко съвета
1.без тестени и сладки неща пържено също
2.яж повече плодове яйца и месо
От това за 1 седмица съм -1 кг но и бягам на пътека по 2-3 км на ден в комбинация с л карнитин никакво ядене след 7 часа успех Simple Smile

# 35
  • Мнения: 5 346
Deska, моля  дай пример на  меню или списък с позволена храна! 
Имам да свалям 17 кг.  Преди свалях с 90-дневната, но вече не ми действа.

# 36
  • Мнения: 4 411
КАГ,  не ям нищо зърнено, тестени никакви, картофи, боб, ориз, леща, кореноплодни.
Плодовете съм ги ограничила доста, но все пак ям всякакви, защото ми се ядат.
Ям яйца, сурови ядки, млечните задължително високомаслени.
Някои от нещата, които готвя: риба, омлет, миш маш, зеле, баница без кори, тиквички, пица с блат от тиквички, чушки с карфиол и кайма, броколи със сметана, гъби, дроб. Търся си в интернет кето менюта, променям според моя вкус и така.
В момента си позволявам доста повече неща, защото съм си дала почивка, но пак внимавам какво слагам на масата.
Сладкото ме изкушава много, понякога не мога да се спра и хапвам малко. Днес съгреших с чийзкейк.
Не готвя вече с олио, а с мас или масло. Салатите със зехтин.
Пия много вода. Пия чисто кафе, от време на време бяло вино.

# 37
  • Мнения: 5 346
Деска, благодаря!  Обичам млечни, яйца, месо, риба.  Другите неща няма да ми липсват.  Само може ли по 1 филийка хляб БОНУС  на обяд и вечеря? В него няма брашно.
Добре ли ще е примерно  така:
закуска- кисело мляко или чай с мед и сирене
обяд-  едно от тези:  месо, риба, яйца +салата или пък месо сготвено със следните зеленчуци: зеле,  домати, гъби,  чушки, тиквички, карфиол
следобедна закуска - ядки и малко кисело мляко
вечеря - сирене или  кашкавал + салата

# 38
  • Мнения: 4 411
КАГ, аз не закусвам. Ям два пъти на ден. По принцип следя групата на Атанас Узунов, въпреки, че там май е доста ограничен режима. За млечните казват да не се прекалява с тях. Аз съм изключила прясното мляко тотално. Другите си ги ям. Също така идеята е да се заситиш като хапваш, а не да ограничаваш драстично калориите. Аз основно гледам да ям повече салати, защото обичам и редувам с омлет, ядене, пържола, риба или друго каквото съм сготвила. Ако не съм много гладна минавам на вариант салата плюс кашкавал, таратор плюс сварено яйце или друго, зависи какво съм измислила. Две яденета на ден ме засищат идеално и не хапвам между тях нищо. Можеш да пробваш и да видиш от кое сваляш и от кое качваш. Според мен в началото е добре да се почне по-строг режим, докато организма свикне.

# 39
  • Мнения: 5 346
Деска, пак благодаря!
 В примерното меню сложих 5 пъти хранене, за да избегна този вреден навик, от който напълнях - ядене непрекъснато следобед и вечер.  Предполагам, че като  ям през деня, вечер няма да ми се яде. При мен яденето е от 15-16 часа нататък, докато заспя  в късните часове. Ям, каквото ми видят очите в хладилника, в  шкафа със сладки неща и не се ограничавам.  Не е маловажно, че съм на  солидна  възраст и не спортувам. Иначе нямам проблеми с ходенето. Ходя бързо и стегнато, не съм повлекана. Но 90 кг на 168 см височина  ми пречат.
От утре започвам. Мислех да ПОСТЯ , но сега реших да пробвам твоя начин, защото при постене, ям повече хляб и ефектът е почти нулев.

Още един въпрос - месо, млечни и яйца могат ли да се смесват или са разделно? Т.е може ли таратор и  месо със салата или млечни с яйца?

# 40
  • Мнения: X
При мен яденето е от 15-16 часа нататък, докато заспя  в късните часове.
Един съвет от мен, защото аз съм от типа, който до обяд не е гладен, но след обяд, леле майко. Освен, че се храня като Деската, т.е. никакво сладко, никакво тесто и зърнени и никакъв ориз, правя фаст 20/4. Това значи, че ям два пъти на ден в прозорец от 4 часа, а през останалото време не ям нищо. Първото ми хранене за деня е между 12 и 14 часа и после след 2 часа. За моя голяма изненада, така не огладнявам нито вечер, нито през целия 20-чадов период без храна. Освен това, при второто хранене аз не съм особено гладна и изяждам половината на това, което бих изяла, ако чаках вечеря по нормално време. Калории не броя, ям докато се заситя. Повече от доволна съм - изчистих и последните паласки, грам излишен нямам, а през лятото ще стана на 49 години. Към този режим добавям и задължителните 10 хиляди крачки на ден с много  бързо темпо. Щом на моите години работи добре този режим, значи е наистина ок.

# 41
  • Мнения: 4 411
КАГ, направи си седмично меню и си разграфи кога да ядеш. Поне докато свикнеш. Аз също хапвах безразборно. Почнах да трупам след бременността, може би заради всичките кортикостероиди, които приемах тогава. Просто се надух като гъба.
Щом си 90 кг имай на предвид, че трябва да изпиваш около 3 литра вода на ден. Това ще ти помогне да се освободиш от излишната вода в организма. Щом си хапвала сладни неща, те са те засищали временно и след това си огладнявала много бързо. Така си влязла в омагьосан кръг /аз мога да живея само със сладко и не бих се сетила никога да ям нищо солено, но си налагам да не го правя вече/.
При положение, че сутрин на търсиш храна, няма да ти е проблем да не закусваш. До обяд може да си на кафе и вода. Стабилен обяд ще те държи поне до 17 часа сита, когато можеш да вечеряш също обилно. В началото нека порциите ти да бъдат добре засищащи. Намаляването на количеството ще се случи само след известно време /при мен май беше около месец/.
Гледай също така да не прекаляваш с месото. Повече от 2-3 дни с месни хранения не прави. Това означава 6 хранения за седмицата максимум с месо. Можеш да си ги разпределиш /за вечеря, през ден, за обяд или както ти е по-удобно/.
В началото спри плодовете, те ще те карат да огладняваш още повече. Сурови ядки яж, но гледай да не е много и пак да не е всеки ден. Бадемите много засищат, ползвай тях. Орехите също. Те също помагат да не се образуват крампи, ако на организма му липсва магнезий.
Късмет и питай, ще даваме насоки. Доста сме май на този режим, ще помагаме.

# 42
  • Мнения: 5 346
Благодаря, момичета!   Тази сутрин станах късно. Първи свободен ден след дълго заместване и ранно ставане. Преди 5 мин. изядох 5  с. лъжици  домашно подквасено кисело мляко. Сега излизам да се раздвижа. Обядът ще е към 13 ч. - сирене и домат. Това е любимата ми храна.   Вечерята може би  таратор и малко кашкавал. Ще си съставя седмично меню и ще следвам съветите ви.
Дано успея!  Хубав ден на всички!

# 43
  • Мнения: X
КАГ, един съвет от мен. Не се поддавай на изкушението да ограничаваш калориите. Нищо повече от йо-йо ефект няма да ти донесе. Обогати менюто си със засищащи храни като яйца, месо, маслини, авокадо, ако го обичаш, риба. След няколко дни до седмици ще видиш, че като се заситиш с такива храни, тялото ти самО ще регулира количествата и ще започнеш да ядеш по-малко, но по естествен начин, а не насилвайки се с ограничения на калориите.

# 44
  • Мнения: X
Благодаря, момичета!   Тази сутрин станах късно. Първи свободен ден след дълго заместване и ранно ставане. Преди 5 мин. изядох 5  с. лъжици  домашно подквасено кисело мляко. Сега излизам да се раздвижа. Обядът ще е към 13 ч. - сирене и домат. Това е любимата ми храна.   Вечерята може би  таратор и малко кашкавал.
Това е малко храна и глада ще ти изиграе лоша шега. Ще издържиш 2-3-4 дни и после ще изядеш света. Подкрепям Уишчето.

Общи условия

Активация на акаунт