Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Какво мнение искаш, дали има мъгла или параклиса е изографисан? Grinning

# 46
  • Мнения: 25 673
Какво мнение искаш, дали има мъгла или параклиса е изографисан? Grinning
Не, има ли заведения и цигани. SatisfiedSatisfiedSatisfiedSmileSmileSmile
И печки на дърва ползват ли в Младост.  (търкалящо се човече)

Петре, там всичко свястно се продаде на картинка. Сега продават спални на север и ателиета.

# 47
  • Мнения: 13 664
Петре, това е точно срещу новия мол Делта планет Галерия. Там са май 6-7 сгради , стъпкани една до друга , т.н. гъсто населени весели селяни, до "рекичката" ( чети канала ) и над бензиностанция ОМВ. Казват че се продават скъпо ( нямам лични наблюдения ) заради добрата инфраструктура. Визират - парното,  близостта до новия мол, до училище Гео Милев , медицински център Марешки , Кауфланд и Гюрлата. Параклисът е изрисуван но в много специфичен съвременен стил. Честно казано сградата на която  малко по-горе беше дадена снимка , и която е на 100 метра от това скУпище  за което говориш ,  е в пъти по -добра като параметри. Но едва ли има свободни апартаменти.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 21:51 от _re_ge

# 48
  • Варна
  • Мнения: 942
Помогнете на мен, Петър го оставете - гарсониера с паркомясто до 39 000.

# 49
  • Мнения: 177
Бро кво да помогнат то няма нищо читаво , е сега прегледах целия Bulgarian properties ами само един на Колхозният харесах ама чак 58 К на БДС. Немога да разбера кво е тва нещо и няма много проекти и всичко е изкупено Или смях абе стандарта е 25 Хол и поне 13спалня дали 10 % от новото отговаря на това  . Уж най-много жилищни сгради са почнати  във Варна бахти стъкмистиките къде са покажете ги .... всеки по 5 апартамента ли има варненски баби реститутки ли има баси Варна няма свестен ИТ сектор при вас . Ще кажете чужденци бе колко чужденци да купуват в Бг рублата нали е зле руснаци с пари ще купят на Майорка не Варна , ядосах се . Лъки да знаеш чилийското стана вече едно бяло Винпром Търговище  почвам да пестя от закуски  😂тия хора незнаят цената на парите Алчни строители баси ...

# 50
  • Мнения: 1 305
Следя темата от две години, макар да не съм от Варна. Ако не обръщаме внимание на липсата на всякаква граматическа култура и неясния изказ , Peter_33 има верни обобщения за варненския пазар на недвижими имоти. Има тук таме в районите, които го вълнуват стари апартаменти, които откъм локация и добро разположение отговарят на някакви нормални изисквания, но се нуждаят от сериозен ремонт. И мен леко ме учудва кой изкупува всичкото това, което се строи и то на такива нива. Давам си сметка, че има хора от Русе, Шумен, Добрич и т н, които купуват във Варна , но надали чак пък толкова те вдигат цените. Варненци не сте ли вече с по няколко имота. 
И аз с един въпрос към Petre, ако ми позволи- защо не си купиш ап в София наистина ? Варна няма да стане София никога.

# 51
  • Мнения: 25 673
Варна няма да стане София никога.
Няма, но по цени ги гоним. Там двустайните са по 70к, тук по 60.

# 52
  • Мнения: 13 664
Частичен отговор на въпроса горе с примери.
Имаме познати които са се изместили във Варна от Добрич  заради възможности за по-добро образование децата. Продали са три имота там като единият е бил ап. голям в центъра. Тук са си купили неголям апартамент в комплекс на 20 км от града. Споделиха че не са очаквали че с парите с които разполагат ще имат ограничен избор. Много е скъпо във Варна  - това заключиха. Карат си децата с кола на училище. А като поотраснат - свиват рамене.

Други познати, младо семейство вече с едно дете  от малки градове, завършили във Варна и решили да останат тук. Живеят в наистина малък апартамент в комплекса над радиозавода. Малък е сега а за после при второ дете не знам. Ще го изплащат N години. Казаха че нямали много голям избор, знаели минусите - било до канала, миришело, прозорците им гледали към порутения завод но по - добре така, отколкото под наем. Наемите били високи. Щели да го мислят. Още били млади.

Случай трети. Родители на големи вече деца живеещи във Варна, но родом от малки градове. Родителите приближават пенсия, децата ги искат около себе си заради помощта с внуците, пък и да ги наглежда. Разпродават каквото имат там, децата им, живущи във Варна със свои семейства, обединяват средства и купуват на родителите нещо малко без големи претенции, дет се казва да имат къде да спят.
Ето ви истински житейски примери. Та тези хора много много не ги интересува че са до далекопровод, в индустриално, на канал, до бензиностанция, без инфраструктура. Един крак да стъпи във Варна  им е достатъчно. Като добавиш към тях и руснаците дето от месцето си резват да дойдат тук защото им е трамплин за ЕС, ето ви някакво обяснение на ситуацията.

# 53
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Петре, а ти не разбра ли, че чрез обява на брокерска фирма няма да си купиш скоро нищо. Купуването става с обикаляне на място, гледане и търсене САМ. Не в интернет и не със зяпане на сайтовете за обяви, където 99% от обявите са плява.

Деси, моите комшии собственици на апартаменти са от Враца (между другото Петре, много хубаво семейство са!), Бургас, Силистра, Разград и Попово. Все млади хора. Повечето даже си смениха и регистрациите на колите.

# 54
  • Мнения: 3 266
Кой купува, го казах няколко пъти, всички, но не и хора с някакви стандартни работи и заплати.
В блок на 4-5 год, където хората са да речем, бизнесмен с транспортна фирма, доктор, спортист и т.н.
До тях започнаха да строят нов блок и поне 30% от хората си купиха по още един апартамент. Е това как става, със заплата ли? И 3к лв да е, пак няма как да стане, нали.
Автопарка в същият блок е нов, с коли от по 60-100к и нагоре, почти винаги с 2 коли за двама.

Друг пример, приятел си купи преди 2 години с ипотека и самоучастие, ами поне в 50% от случаите, инвеститорите не са искали да се занимават с него, понеже е със заем. С брокери не се е занимавал.
В блока където си купи, били само 3-ма собственика от над 25 със заеми. Всичко друго е в кеш, да не би да растат парите по дърветата?

# 55
  • Мнения: 3 266
Варна няма да стане София никога.
Няма, но по цени ги гоним. Там двустайните са по 70к, тук по 60.
Това на БДС и в квартали от среден към зле.
Дори извън центъра, ако е завършен и е в читав квартал са по 80к+, говоря за НС завършен готов за живеене, със спалня от 10квадрата макс.
3 стаен по БДС минава 100к при всички случаи по кварталите, по-читавите са 120 и нагоре.
Дори що годе не паднала панелка с 3 стаи по кварталите често се продава за 100к евро, даже познавам купили такива.
Разликата в цените на жилище между Варна и София при едно и също местоположение е над 50%, това ако е близко за теб ОК.
3 стаен до лятно Тракия е 90к  в идентичен квартал в София е 130

# 56
  • Мнения: 25 673
.
3 стаен до лятно Тракия е 90к  в идентичен квартал в София е 130
Темата не е за сравняване на цените между градове.  Позволи ми да съм запозната и с пазара в столицата. Скоро гледах 2стаен в Лозенец на БДС  за 130 000 Е, но това не е меродавен пример. Има и за 70 000 в ливадите примерно,, както във Варна има  за 50 000 евро във Виница.

# 57
  • Мнения: 177
Да хубави примери ама всички тези статистики ми иЛизат малко като броенето ни по НСИ. То пак ще но изкарат 7 млн при не повече от 5.5 в държавата. Да кажем Варна е 300 000 реални жители ... според мен са не повече от 250 но слагам и 50 000 нерегистрирани пришълци  . Да кажем 180 000 са мъже и жени (деца и пенсионери не купуват ) от тях 100 000 които си имат или немогат или неискат да купуват все си мисля че поне 50 % от населението са си чисто варненци . 50 000 жени и мъже ... прави 25 000 потенциални семейства колко от тях са с доходи да купуват като масово заплати там как са 800–900 лв даже  и толко дали има ( даже не смятаме инфлация реална и покупателна способност На пари  да кажем ипотека се иЗплаща някак като сте 2ма ). Ами еденици са хората дето се нагърбват сами . Тука ми казват моряци купуват Е Ок ама на морски контракт като идеш от банка пари не ти дават Simple Smile щото се води рискова може да забегнеш по Куба . Смятам и друго айде да не теглят от банка Кеш да събират пак  е 1 година плаване да имаш сухото т.е отлага се във времето сделка . четох някъде 22000 продадени имота !!!! При условие че постоянно жителство с адрес и имот нов имат 850 човека :/) не ми излиза математиката

# 58
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Варна никога няма да стане София - дано, амин. Въпреки липсата на реални, бюджетни инвестиции и партийно лакействане, имаме много приоритети . Затова и Варна е по - предпочитан град за инвестиции от столицата , в която още има зони без канализация. За мен е огромна, историческа грешка ,че Пловдив или В.Търново не са станали  столица.
Цените на имотите се формират според търсенето. Милен Велчев констатира ,преди години за 300% надценка на ценообразуването. Констатация, без ефективна намеса. Наблюдавала съм т.н.строители, преобладава  мургавия етнос . Не бих разчитала на качество .
Petre, отново си контра на реалността. Варна е с над 500 хил. население . Хората имат частен бизнес. Цитираш на сляпо някакви стъкмистики . Никога не сме теглили заем или ипотека (имаме 3 а-та) Предприемчивостта и IQ  не се копират. Някои се борим, на инат и успяваме, въпреки полит. хаос и липса на адекватни закони.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 10:12 от Viviana91

# 59
  • Мнения: 8 749

Фирма Демона някой чувал ли е ?
Имат строеж на П. Волов. ......
А мен ме интересува точно в този район + +  ул. Велико Христов и Парижка Комуна ... 

Общи условия

Активация на акаунт