Отговори
# 270
  • Мнения: 13 805
Днес гледах плакат на някаква сграда или комплекс от две сгради така и не разбрах. Falme Lilly , пишеше че е разположено до пожарната.

# 271
  • Мнения: 25 737
В на Марто блока, Нов дом накупиха най евтините апартаменти, сега очаквам след акт 15-16 да ги пуснат с по 10к горница.

# 272
  • Варна
  • Мнения: 968
Агенциите или продават на обезщетени или на някой частно лице имота който иска да продаде от новия строеж. Не вярвам да купуват и продават защото с това ДДС няма да им излезе сметката и да са конкурентни поради специфики с това какво ДДС се възстановява от апартамент купен на разрешително за строеж и такъв продаден след акт 16 което се внася при продажба. Предполагам са на принципа на туроператора. Депозират стоп продажба на процент от сградата за да го предложат екслузивно на завършена сграда.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 995
Агенциите или продават на обезщетени или на някой частно лице имота който иска да продаде от новия строеж. Не вярвам да купуват и продават защото с това ДДС няма да им излезе сметката и да са конкурентни поради специфики с това какво ДДС се възстановява от апартамент купен на разрешително за строеж и такъв продаден след акт 16 което се внася при продажба. Предполагам са на принципа на туроператора. Депозират стоп продажба на процент от сградата за да го предложат екслузивно на завършена сграда.

Добре, щом казваш явно си навътре с материята. Аз всъщност нямам абсолютно никакво намерение да убеждавам някой в нещо си.
Ама аз. ако съм строител/инвеститор изобщо няма да се занимавам с някакви си депозити и да чакам някой да направи горница след това, а ще гледам да си продам всичко и да си взема кеша...

# 274
  • Варна
  • Мнения: 968
Изобщо не съм вътре в материята. Просто изказвам някакви предположения, че не виждам икономическа логика да са реално закупени. Аз пък виждам смисъл строителя да направи нещо такова - получава някакви пари, които са му сигурни точно в началото на строежа. Никой, никога не знае кога и какво ще се случи и просто така диверсифицират риска, пък и получават безплатни пари в брой. Ако агенцията не продаде апартамента до определен срок предполагам си губи парите. В края на краищата на пазар който се доминира от голямо търсене и ново строителство това е единственият начин на агенцията да се добере до подобен инвентар - оттам и екслузивните проекти на Home2U и подобни. Агенцията удря едно финансово рамо под формата на гаранции и депозити и така всички са по-спокойни. Нали виждаш, че всичко на вторичния пазар е или отвратително или ужасно скъпо. Но, това са само мои предположения. Знам, че има хора които пък са частни лица и така си правят годишно по една горница. Там колкото е разрешено на частно лице да купи имот и да продаде на какъвто период без данъци - наплащат на зелено и после продават. Кой бяга от едни 5000 евро затова, че бил далновиден. Е, това е ако пазара расте. Ама по твоята логика аз ако съм хотелиер ще искам да си продам стаите сам..., не работят точно така нещата с света на бизнеса.

# 275
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Днес гледах плакат на някаква сграда или комплекс от две сгради така и не разбрах. Falme Lilly , пишеше че е разположено до пожарната.

Този парцел е ъглов (с лице към Сливница), отдавна е ограден, има и рекламни пана, но не се копае все още. Всеки ден минавам покрай него с рейса. Ако успея, може и да направя с снимка.

# 276
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Днес гледах плакат на някаква сграда или комплекс от две сгради така и не разбрах. Falme Lilly , пишеше че е разположено до пожарната.




От другата страна на пожарната по бул.Левски също ще има голяма сграда,някъде бях гледам проекта,но сега нещо не го намирам.
Edit: Намерих го.Всъщност това е проект на архитектурна агенция,не знам дали някога ще се осъществи .
https://www.facebook.com/pg/STAC-Architects-178696202211654/phot … =1883540695060521



Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 12:07 от Мъж с пушка

# 277
  • Мнения: X
Тези рендери само показват, че беше тъпоумие да пльокат магистралата си близо до центъра, вместо истински околовръстен път, нали уж основният аргумент беше да се изместел трафикът от летището до курортите. Резултат - огромно количество стари и новостроящи се сгради на 6-10 лентов булевард.

# 278
  • Мнения: 25 737
Изобщо не съм вътре в материята.
Скрит текст:
Просто изказвам някакви предположения, че не виждам икономическа логика да са реално закупени. Аз пък виждам смисъл строителя да направи нещо такова - получава някакви пари, които са му сигурни точно в началото на строежа. Никой, никога не знае кога и какво ще се случи и просто така диверсифицират риска, пък и получават безплатни пари в брой. Ако агенцията не продаде апартамента до определен срок предполагам си губи парите. В края на краищата на пазар който се доминира от голямо търсене и ново строителство това е единственият начин на агенцията да се добере до подобен инвентар - оттам и екслузивните проекти на Home2U и подобни. Агенцията удря едно финансово рамо под формата на гаранции и депозити и така всички са по-спокойни. Нали виждаш, че всичко на вторичния пазар е или отвратително или ужасно скъпо. Но, това са само мои предположения. Знам, че има хора които пък са частни лица и така си правят годишно по една горница. Там колкото е разрешено на частно лице да купи имот и да продаде на какъвто период без данъци - наплащат на зелено и после продават. Кой бяга от едни 5000 евро затова, че бил далновиден. Е, това е ако пазара расте. Ама по твоята логика аз ако съм хотелиер ще искам да си продам стаите сам..., не работят точно така нещата с света на бизнеса.
Taка е.  Не си на вътре в материята.
От извора ми е инфото, Нов Дом  купуват апартаменти на зелено и препродават след акт 16.

# 279
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Обикновено обират партерните етажи и студията,обърнете внимание на обявите им,масово се продава на партер.

# 280
  • Варна
  • Мнения: 995
На всеки етаж купуват, има и средни етажи, има и последни. От чисто любопитство влязох в сайта им и се зачетох в обявите им за 'моя' блок - ебати бавните неадекватници. Те си го знаят де. Колко невярна информация се изкопирали не е истина, то лъжи с квадратурата, с помещенията, които дадено жилище има, съчинили са си някаква дограма и стъклопакет, топло и звукоизолационния пакет също е някакъв техен си, какъвто са решили. Ужас.

Ама пък иначе говорят много и омайват, сигурно доста хора, които не мислят трезво им се връзват.

# 281
  • Варна
  • Мнения: 968
Лъки, аз не съм наясно с тази материя, но съм наясно с ДДС материята. Затова агенциите са комисионери защото ако купят и продадат такова ДДС ще трябва да внесат, че ще им се завие свят.

# 282
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Е, те ще си го вземат от клиента, няма да са на загуба със сигурност. Най-вероятно имат някакви схеми със строителя, може да са само аванси (не съм запозната, само предполагам)

# 283
  • Мнения: 25 737
Лъки, аз не съм наясно с тази материя, но съм наясно с ДДС материята. Затова агенциите са комисионери защото ако купят и продадат такова ДДС ще трябва да внесат, че ще им се завие свят.
Спокойно, никакво ДДС не се плаща. Wink

# 284
  • Варна
  • Мнения: 968
Това може да стане по схемата посочена от мен по-горе със стоп продажбите или пък ако роднините на агентите участват в схемата до 20то коляно.

Всъщност ко спорим, който му е любопитно към тоя етап трябва да има прехвърлена земя, да цъка на идентификатора на парцела в ИКАР срещу левче и ще лъсне какво е и що е.

Общи условия

Активация на акаунт