Нурофен- мнения?

  • 11 558
  • 33
  •   2
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте! Приемате ли Нурофен и за какво най-много Ви помага? До сега съм пробвала всички болкоуспокояващи само него не съм, а от няколко дни ме измъчват болки в кръста и корема..

# 1
  • Мнения: 1 668
Нурофен пия още от тинейджърските ми години - при менструални болки, грипове, главоболие и т.н. За болка в корема - спазмалгон/бусколизин ми е помагало.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 433
нурофен съм пила за температура, основно
имай впредвид че силно дразни стомаха, не се препоръчва при хра със гастритни проблеми, язви и т.н
хубаво е да се приема след хранене
при болки в стомаха, не е препоръчително, по-добре спазмалгон, нош-па, нещо от тоя род
болкоуспокояващите не са лечение, търси първопричината за болките

# 3
  • Мнения: 46 488
Ползвам го като универсално болкоуспокояващо, при настинка за сваляне на Т и вариантът Фемина за болки в корема.
Рядко ми се налага да го пия - 2-3 пъти годишно, не съм имала никакви проблеми досега.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Основно него пиех при менструални болки, но като цяло съм фен не просто на Нурофена, а на ибупрофена, така че което й да е лекарство с него ми допада .

# 5
  • Мнения: 1 491
Здравейте, момичета! Аз нурофен не пия, защото ме боли стомаха от него, макар че го пия след хранене. За главоболие пия беналгин, при болки в мускулите и ставите пия алмирал.

# 6
  • Мнения: 3 865
Нурофен е търговско название. Генеричното е  Ибупрофен

# 7
  • София
  • Мнения: 966
Пия нурофен, при настинка и ми помага. За болки диалгин прахчета и при зъбобол ме спасяват.

# 8
  • Мнения: 419
Откакто открих Паракофдал не го заменям за нищо друго.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 242
Пия нурофен при болки и ми помага, при настинка, ако е в много начална фаза, също. Не ми прави поблеми на стомаха.. понякога и профилактично го пия.

# 10
  • Мнения: 326
Преди пиех Нурофен често, но след като личната лекарка ми каза, че дразни стомаха и във времето може да получа язва не съм си й помисляла за Нурофен.

Замених го с Панадол, Дексофен или Хексалгин (него само за висока температура го ползвам, защото бързо я сваля)

# 11
  • Мнения: 54 332
Избягвам обезболяващи, а особено ибу- и кетопрофени.

# 12
  • Мнения: 1 536
Преди пиех Нурофен често, но след като личната лекарка ми каза, че дразни стомаха и във времето може да получа язва не съм си й помисляла за Нурофен.

Замених го с Панадол, Дексофен или Хексалгин (него само за висока температура го ползвам, защото бързо я сваля)
Парацетамола е опасно лекарство!Въобще не е за подценяване!
Едно време го взимах като бонбони, но сега не се докосвам до него и не оставям и близките ми да го правят. Много по добре е ибупрофена. Той не се натрупва в организма ,като парацетамола и не съсипва черният дроб .

# 13
  • Мнения: 54 332
Ибупрофенът съсипва стомаха и води до кръвоизливи.
Нищо не трябва да се пие постоянно.
Парацетамол до 3 дни, не повече.

# 14
  • Мнения: 326
Преди пиех Нурофен често, но след като личната лекарка ми каза, че дразни стомаха и във времето може да получа язва не съм си й помисляла за Нурофен.

Замених го с Панадол, Дексофен или Хексалгин (него само за висока температура го ползвам, защото бързо я сваля)
Парацетамола е опасно лекарство!Въобще не е за подценяване!
Едно време го взимах като бонбони, но сега не се докосвам до него и не оставям и близките ми да го правят. Много по добре е ибупрофена. Той не се натрупва в организма ,като парацетамола и не съсипва черният дроб .

Парацетамолът се препоръчва от СЗО и също така, за да бъде вреден трябва да се приеме на 4гр.

Общи условия

Активация на акаунт