Записване и регистрация ясла

  • 2 674
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 458
Здравейте, аз имам няколко въпроса. Имам дете на 6 което ще е ученик септември и бебенце което трябва да запиша на ясла.
Та въпросът ми е: Във същия профил с които съм регистрирала баткото ли трябва да регистрирам и малкия или да направя нова регистрация? Какъв е срока за регистрация преди 1 класиране и ако го приемат от септември мога ли да го задържа до ноември? До кога ще ми се води майчинството, до септември или до ноември?
Благодаря предварително! ☺️

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Да, в същия профил добавяте второто дете.
До 11 май в 18ч, трябва да сте регистрирали детето в ИСОДЗ и да сте наредили кандидатурите.
За ясла имате право на отлагане на тръгването с 60 дни.
Майчинството Ви се води до реалното тръгване на детето - във вашия случай ноември (ако решите).

Ето подходящата тема : https://m.bg-mamma.com/?topic=1117416

ПП : Нали за София става въпрос ?

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 22:43 от Brin de muguet

# 2
  • Мнения: 458
Да, в същия профил добавяте второто дете.
До 11 май в 18ч, трябва да сте регистрирали детето в ИСОДЗ и да сте наредили кандидатурите.
За ясла имате право на отлагане на тръгването с 60 дни.
Майчинството Ви се води до реалното тръгване на детето - във вашия случай ноември (ако решите).

Ето подходящата тема : https://m.bg-mamma.com/?topic=1117416

ПП : Нали за София става въпрос ?
Да за София! Много благодаря. Доста полезна информация.

# 3
  • Мнения: 19
Здравейте, имам едно питане! Защо след днешното класиране неможе да се влезе в системата и докога ще е така! Понеже искам  да видя дали са приели бебка 🙂 Благодаря предвалително 🙂

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
До понеделник би трябвало да отключат системата.

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте, някой има ли идея кога ще бъде отново отворена системата за кандидатстване за ясла?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Ако става въпрос за София - системата е отворена. Следващото текущо класиране за 2019/2020г. е на 25-ти януари.

# 7
  • Мнения: 2
Благодаря! Значи аз нещо не се справям с кандидатстването.. Disappointed Relieved

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
За кой набор става съпрос ?

# 9
  • Мнения: 2 405
На мен също нещо ми е много трудно да де оправя с кандидатстването. Дъщеря ми е декември родена/2017г/.Имаме желание да я запишем на ДГ. На ясла не е ходила. Надявам се да я приемат, макар че от тук от там чувам, че места няма и започвам да се отчайвам(а от март почвам работа) .Бяха ни посъветвали да я запишем на ясла, но ние не Пожелахме, защото нямаше да я пускаме, ако я приемат. Съвета беше насочен към това, че после ще влезе лесно в ДГ. Но ние не искахме заради 1 т да заемаме място, на дете чийто родители наистина искат и имат нужда да ходи на ясла, ние можехме да си я гледаме. Незнам. Много сложно.
Кога ще може да се видят свободните места за 2020г/2021, за ДГ, първа група.Щом дъщеря ми е декември/2017 значи трябва да ходи на ДГ, а не на ясла нали? Кога се кандидатства, тези текущи класирания какви са, межди или? Тя има регистрация, но история няма в системата. Много въпроси и дълго стана. Извинявам се. Чета уж, но се обърквам и нищо не разбирам Confused
Първо дете ни е. Допълнителни точки няма от къде да има. В брак сме с баща й. Живеем на различни адреси. Аз се водя още в блок 1,баща й в блок 2/един ройон, блок до блок, живеем в блок 2,всички/. Това ще бъде ли проблем?? Защото виждам, че за настоящ и постоянен адрес са различни точки. Кой адрес да впиша в постоянен, моя(по документи) или на баща й(по документи и местоживеене) Как ще бъде по коректно?
Благодаря на онзи, който въобще се навие да ми отговри(ако има такъв)!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Дъщеря ми е декември родена/2017г/.Имаме желание да я запишем на ДГ. На ясла не е ходила.
...
Кога ще може да се видят свободните места за 2020г/2021, за ДГ, първа група.Щом дъщеря ми е декември/2017 значи трябва да ходи на ДГ, а не на ясла нали? Кога се кандидатства, тези текущи класирания какви са, межди или?
...
Живеем на различни адреси. Аз се водя още в блок 1,баща й в блок 2/един ройон, блок до блок, живеем в блок 2,всички/. Това ще бъде ли проблем?? Защото виждам, че за настоящ и постоянен адрес са различни точки. Кой адрес да впиша в постоянен, моя(по документи) или на баща й(по документи и местоживеене) Как ще бъде по коректно?
Свободните места за 2020/2021 ги обявяват на 16-ти март.

Да, кандидатствате си с набора за първа градинска група.

Текущите класирания са за 2019/2020 г. Ако кандидатствате сега на текущите, ще кандидатствате за ясла (ако Ви приемат ще посещавате до септември, освен ако не кандидатствате за ДГ с яслени групи, където децата продължават автоматично в първа градинска група без да кандидатстват наново).

За адреса - предпочитате постоянния адрес и адреса с по-голяма уседналост. Няма значение на кой родител е адреса.

# 11
  • Мнения: 2 405
Brin, сърдечни благодарности за отговорите Flowers Hibiscus

# 12
  • Мнения: 2
Ако става въпрос за София - системата е отворена. Следващото текущо класиране за 2019/2020г. е на 25-ти януари.

Здравейте,
Кога можем да кандидатстваме за ясла в София, набор 2019? Бебенцето е родено декември. Направих регистрация, но не ми е ясно кога можем да кандидатстваме и кога ще бъдат обявени свободните места за набор 2019?
Другият ми въпрос е относно адресната регистрация. След раждането, детето е записано с постоянния и настоящ адрес на майката, който не е в София. Може ли да кандидатстваме за ясла в София /бащата е с постоянен адрес София. /?
Благодаря предварително!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Свободните места за набор 2019 се обявяват на 16-ти март. Тогава можете вече да добавяте кандидатури.

Гледа се адрес на родител, не на детето (засега е така, но може и да има промени - следете критериите в ИСОДЗ след обявяването на местата). С други думи, можете да кандидатствате с адреса на бащата, стига да може да го докаже с документ.

# 14
  • Мнения: 2
Благодаря много!

# 15
  • Мнения: 9
Свободните места за набор 2019 се обявяват на 16-ти март. Тогава можете вече да добавяте кандидатури.

Гледа се адрес на родител, не на детето (засега е така, но може и да има промени - следете критериите в ИСОДЗ след обявяването на местата). С други думи, можете да кандидатствате с адреса на бащата, стига да може да го докаже с документ.

А имате ли представа кога се обявяват свободните места за набор 2018 И кога трябва да се кандидатства? Благодаря предварително.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
А имате ли представа кога се обявяват свободните места за набор 2018 И кога трябва да се кандидатства? Благодаря предварително.
Свободните места за набор 2018 се обявяват на същата дата.

Следете календара в ИСОДЗ
https://kg.sofia.bg/isodz/calendar;jsessionid=A6C439487D924DCAB11B5AAD6672A81F

Нареждате си кандидатурите след обявяването на свободните места. Класирането е на 15-ти май.

# 17
  • Мнения: 11
Здравейте, въпросът ми е към самоосигуряващите се родители. Какви докуманти трябва да се предоставят? Дали само данъчна декларация ще свърши работа? В сайта е посочено:
]За самоосигуряващи се родители - копие от
платежни документи за внесени осигурителни
вноски, преди класиране на детето или данъчна
декларация, заверена в НАП, или копие на
такава, подадена надлежно по електронен път с
входящ номер.

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте имам огромен проблем с записването в системата когато въведа егенето на детето ми исписва че го има в системата а когато влезна с егн и имейл ми исписва че са невалидни 😣преди време една позната каза че опитът и да го запише бил неуспешен и реших да пробвам сама с нов имейл но не позволява дори когато исках да напиша имейл с въпрос ми исписва невалиден имейл 😵Много моля за помощ найстина не знам какво трябва да направя😣Благодаря предварително 😘

# 19
  • Мнения: 18
Здравейте. Много ще съм благодарна, ако някой успее да ми отговори, понеже никой от платформата не ми върна обратна връзка на запитването ми. Синът ми е роден юни 2019-та година и го регистрирах във формата. Въпросът е, че съпругът ми е американски гражданин и замина за Америка, като изобщо не се знае дали ще се връща скоро. Няма да пускам молба за развод, тъй като нямам такава финансова възможност в момента, а и на този етап няма смисъл. Като какъв казус да го запиша във формата за регистрация?

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте. Един технически въпрос. Надявам се да има някой, който може да ни ориентира. Не успях да намеря бутона за кандидатстване за ясла за първа година. Дали не сме изпуснали някъв срок? Уж пише, че от 16. март до някой си май имаме време. Виждам само свободните места по райони. Как да си добавим желанията? Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт