Помощ! Трябва да пожълтим искрящо бяло

  • 1 881
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 578
Дами, днес пристигна булото, харесано по интернет от неевтин сайт и о, "изненада", цветът е много по-светъл от роклята. Не сме очаквали да няма разлика, но в случая наистина твърде силно бие на очи.

Булката изпадна в истерия. Сега ще се търси материал в точното бяло "черупка от яйце" и шивачка да го "изкопира това було, защото друг модел не искаме".

Но аз се сетих нещо друго: оцветяване/потъмняване на тъкани с накисване с подръчни материали, ако знаете някаква бабина рецепта. И да го съсипе, така или иначе няма да се ползва в този искрящо бял вид.

Всякакъв споделен опит ще е ценен!

# 1
  • Мнения: 25 449
Да пожълтее? Точно жълт оттенък ли се търси?
Освен да пробвате парченце в много слаб разтвор на чай от липа? Или лайка?

# 2
  • Мнения: 3 578
Благодаря!!! Като се наложат едно до друго, и роклята "жълтее". А тя си е бяла, просто не е искрящо бяло. Съвсем малко потапяне ще е нужно според мен, за да се спестят разправии с шиене. Разбира се, първо ще тествам с обикновен бял тензух предложенията 🤗

# 3
  • Мнения: 25 449
Много зависи каква е материята. Всяка тъкан различно се оцветява. Ако е изкуствена, може изобщо да не хване.

# 4
  • Мнения: 3 578
В моята пералня домашните белотии все хващат за беля 😱😆😆😆😉

# 5
  • София
  • Мнения: 5 135
Дами, днес пристигна булото, харесано по интернет от неевтин сайт и о, "изненада", цветът е много по-светъл от роклята. Не сме очаквали да няма разлика, но в случая наистина твърде силно бие на очи.

Булката изпадна в истерия. Сега ще се търси материал в точното бяло "черупка от яйце" и шивачка да го "изкопира това було, защото друг модел не искаме".

Но аз се сетих нещо друго: оцветяване/потъмняване на тъкани с накисване с подръчни материали, ако знаете някаква бабина рецепта. И да го съсипе, така или иначе няма да се ползва в този искрящо бял вид.

Всякакъв споделен опит ще е ценен!

Аз се сещам за люспи от лук - има клипчета как със сериозно количество бели тениски си стават направо жълти. Може би мнооооого малко количество ще докарат нюанса, но трябва да пробвате на парченце.

# 6
  • Мнения: 5 990
Опитайте с тензух в разреден разтвор на сварена люспа от лук дали няма да получите цвета, който искате. Когато боядисвам яйца в люспи лук купувам нови чорапки от най-обикновената материя, за да прилепнат люспите добре. Не са памучно, но хващат цвят и стават на по-тъмни петна. И булото ще е от изкуствена материя и би трябвало да се оцвети. Само трябва да се направят проби колко люспи на колко вода. И може би трябва да се подберат от по-светлите люспи.
Опитайте да потопите във вода в която е била накисната дреха, която пуска цвят може би от синята или кафявата гама. Може би ще се притъпи снежната белота.
Няма ли вариант да се свържете със сайта и ако имат от другия нюанс на бялото да го подменят.
Дано булката се успокои и да се наслади на сватбения си ден.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Аз имах подобен проблем с обувките и ги напръсках със спрей в екрю, станаха супер.
Поне може да пробвате и ако не стане, да го изперете.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 651
С черен чай също може да се получи нюанс "черупка на яйце". Пробвайте, дано се получи подходящия цвят Peace

# 9
  • Мнения: 5 833
Навремето съм правила цвят екрю на изкуствена материя с черен чай. Ама ако трябва само да се "убие" бялото, не зная..

# 10
  • Мнения: 3 578
Благодаря!

Уикенда ще пробвам и с чайовете, и с лука, и ще видим 👌

# 11
  • Мнения: 2 998
С черен чай също може да се получи нюанс "черупка на яйце". Пробвайте, дано се получи подходящия цвят Peace
И аз знам за черен чай. Така промених леко цвета на едни бели завеси.

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 10:54 от YouDontOwnMe

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 38 212
Също така - йод. Вижте там колко капки във вода ви устойват.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 418
Боядисвала съм бяла коприна с листа от дюля - първо самите листа се сваряват в студена вода и се оставят да киснат 1 ден в нея, после отварата се прецежда, разрежда се в голяма тенджера и платът се кипва в нея. За една блуза свърших работата с 20 листа и стана много светло екрю, обаче дали ще проработи с материята на воала, не знам...

Общи условия

Активация на акаунт