4 годишно дете се напикава често

  • 772
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, дъщеря ми е на 4 години и половина. Напоследък много често се напикава. Не само през нощта, но и през деня. В градината през ден, два е напикава, а преди да легнат ходят до тоалетната и спят два часа. За толкова кратко време се изпуска, понякога и в къщи през нощта. Не мисля, че е от стрес, ходи на градина вече година и половина. Пуснах й изследвания, но там всичко е наред. Моля за съвети и мнения. Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 2 419
Проверете за цистит или за запек. Чувала съм и за двете като причина за случващото се.
Или психологическа причина, може да не е от градината, какво ли не има в главата на едно дете. Може да я е страх от чудовище под леглото или някаква друга чутовна (за нас) глупост.

# 2
  • Мнения: X
Запек няма, изхожда се нормално. За цистит - изследванията нямаше ли да покажат нещо?

# 3
  • Мнения: 10 583
Стерилна урина ще покаже.

# 4
  • Мнения: 12 726
Едното ми дете го правеше, и то на пет години, когато имаше нещо ново, което не я устройваше, например нещо в градината, госпожата нещо или някое дете. Или ако е била болна и тръгва на градина, пак й идваше в повече. Отмина незабелязано този период.

# 5
  • Мнения: X
Благодаря ви. Надявам се скоро и при нас да отмине

# 6
  • Мнения: 1 353
Част от интервю:
"При мен идват и деца, които имат проблем с нощното напикаване. Оказва се, че това е пак следствие на разместване на тазови кости и гръбнак, притиска се нерв, който влияе на пикочно-половата система."
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/kineziterapevtat-teodor-valkov-ko … o-zle-za-grabnaka

Общи условия

Активация на акаунт