В момента чета ... 63

  • 44 998
  • 746
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 630
Оох, така ми се чете това, тя ще е следващата.
Тази за Кевин нещо тегаво ми върви. Нито един от героите не ми е симпатичен, да ме докосне и така сякаш оставам дистанцирана от книгата.

# 226
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Чета ,,Луна на прозореца,, от Антоанета Славова, Д-р по психология. Все още не мога да изкажа мнение, но искам да ви покажа корицата:
Скрит текст:

# 227
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Завърших "Художник на променливия свят" на Ишигуро и определено няма да е последната ми прочетена книга от този автор. Пише увлекателно. Провокира размисли. Обичам книги от и за Япония.
Започвам Милениум - трилогията на Стиг Ларшон. Първа среща с писателя. 😊

# 228
  • Мнения: 771

"Седемте смъртни гряха" има и книга от българска авторка - Калина Паскалева, разследваща журналистка, участничка в Биг Брадър. Някой ако я е чел, да сподели дали е интересна.

Аз я прочетох скоро. Не се различава от първата й книга "Дневниците на една курва". Общо взето реални случки от живота на днешната младеж Simple Smile Даже доколкото разбрах това за разкази на нейни приятелки. Секс, наркотици и изневери разказани в къси истории.

# 229
  • Мнения: 1 132
Днес дочетох Малкият приятел на Дона Тарт, обаче ми остана недовършена някак. Може би и аз очаквах друг край, не знам. Определено Щиглецът беше по-добра.
Мисля да започна така споменаваната тук Съседката, пък да видим.

# 230
  • Мнения: 2 080
Току-що завърших Защото ми принадлежиш - Карън Роуз. За пръв път чета нещо от тази авторка и съм впечатлена. Чудесен стил, държи те в напрежение до последния момент. Ако трябва да давам оценка 4/5. Препоръчвам на любителите на трилъри.

# 231
  • Мнения: 6 146
Току-що завърших Защото ми принадлежиш - Карън Роуз.
На Карън Роуз е много дълга поредицата като действието се развива в различни градове, но на български са преведени само още две - Не можеш да се скриеш и Ням писък.

# 232
  • Мнения: 29
Приключих "Изгубеният символ" на Дан Браун - трета поредна книга от поредицата с Робърт Лангдън. Имам и другите две и нямам търпение да ги прочета. Но днес ще започна "Момичетата от хотел "Барбизон" на Фиона Дейвис. Винаги чета книгите според настроението Simple Smile

# 233
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Току що приключих със "Жената от каюта 10" и направо се чудя с кой акъл си изгубих времето с тази напълно безмислена и скучна книга.

Започнах сутринта "Всяка сутрин пътят към дома става все по- дълъг".

Темата ми е много болезнена, защото

Скрит текст:
и баба ми и дядо ми, лека им пръст, имаха много тежка форма на деменция и сега чета и рева, с глас. Мъчно ми става, за тях и за това, че никой не е застрахован и е толкова жалко да не можеш да общуваш с любими хора заради тази коварна болест.

Не знам с какво ще продължа след новелата на Бакман, но искам да е нещо по- ведро.

# 234
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Приключих ,,Луна на прозореца'' от Антоанета Славова , но не е моята книга/автор . Прекалено философска и психологическа, все пак, тя си  е специалист в тази област. Аз обичам книги  с повече действия, драма , тук имаме едни високо интелигентни диалози между двамата главни персонажи: ,,ама много те обичам, знам че съм щастлива с теб, но не съм щастлива тук (част от действието се развива в Южна Африка), но не искам да те нараня, но пък обичам работата си .....,, в този дух, но диалозите са между хора на изкуството театрален режисьор и експерт по история на изкуството. Роман, в който са засегнати теми като любов, свобода, компромиси, избори, решения и пр. Може би на някой,който му е страст философията и психологията ще му допадне.

# 235
  • София
  • Мнения: 382
Започнах "Зад затворените врати" на Б.А. Парис. Четох много добри отзиви за нея, но не очаквах така да ми допадне - вчера вечерта я купих и не можах да си легна преди 1.30, така ме увлече.

# 236
  • Бургас
  • Мнения: 1 984
Прочетох "Нощ" на Камелия Кучер и още ми стоят сълзите. И тя, като "Дом" е книга за любовта, която човек носи цял живот в себе си, някога споделена, някога само негова. Много хубаво пише това момиче- мъдро, с богат език, като че и е живяла сто години / а май е много млада/.
Подготвила съм си "Утре" на Радостина Ангелова @ син. А може би докато я прочета, Камелия Кучер ще напише още една книга. Пожелавам си го.

# 237
  • Русе
  • Мнения: 1 095
,,Нощ '' съм си я резервирала в библиотеката и очаквам да ми се обадят, както и ,,Чудовището '' на В. Зарев и последната книга на Теодора Димова ,,Поразените'' - нямам търпение!

# 238
  • Варна
  • Мнения: 623
Такааа, вече прочетох 1/3 от "Съседката". Определено не е скучна, но не виждам онова, за което всички говорят. За момента има някакви наченки на кофти държание от страна на един от героите, но това е.
Едит: Бързам да се поправя. Отвратително е. Явно съм стигнала точно до момента, където нещата започват да стават наистина...грешни.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 18:23 от StarBright⭐

# 239
  • Мнения: 13 782
Започнах сутринта "Всяка сутрин пътят към дома става все по- дълъг".

Книжен или електронен Wink

Общи условия

Активация на акаунт