Парфюмни размисли и страсти - 235

  • 55 620
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 930
Каква е тази лилава красотичка?

# 46
  • Франция
  • Мнения: 898
Каква е тази лилава красотичка?
Swan Princess на The Vagabond Prince.
Опитах да вмъкна името, но не ми се получи. Ще опитам пак.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 654
Аз имам много втори кожи  Mr. Green Напоследък като такава се очертава и Chergui. Вчера отидох с него до бившата ми работа и се разпрегръщахме с колежките, поздравявайки се за Нова година. Поздравленията им звучаха като: "Честита Нова година, прекрасен парфюм, много здраве, успехи и колко вълшебно ухаеш, късмет ти пожелавам във всичко и какъв разкошен аромат!"  Laughing Хубаво нареждат, ама и ме държат, не ме пускат от прегръдките си  Laughing

Някой по-назад пусна Le Copain. Бих го отнесла с удоволствие, ако ми попадне отнякъде  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 16:11 от Атти

# 48
  • Мнения: 35 951
черги върху теб е приказен Heart
върху мен е и по-"дървен", и по-дървесен
моята година започва добре - отстрелях "на сляпо" един сапунен тамян (според описанията във фрагрантика) - любопитна съм точно какво ще получа Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 5 654
Моята започна още по-добре - чакам три пратки (което далеч не значи три неща  Mr. Green ) и нямам никаква идея какво ще получа  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Да, при мен трудните парфюми лягат и се разтапят послушно до истински прелести, обаче нормалните парфюми се превръщат в банални евтинджоси и освен скука и досада друго не ми носят.

# 50
  • Мнения: 31 125
Дааа, твоята кожа е балсам за страностите.

# 51
  • Мнения: 4 999
Най-много ми пасва Гучи Гилти, след това Алюр и Шанс о вив.
By Kilian ❤❤❤ само да си обзаведа къщата и двора и ги започвам. Тъкмо ще съм намалила и наличните.

# 52
  • Мнения: 1 429
Цитат
Е, как можа да го напишеш това сега? Засрами се, в началото на януари сме, до заплата има мноого време, а по празниците сме се одрънкали яко. От сайта им ли поръча проби?

И моите кожи честичко се менят. Сега най-добре ми пасва Narciso Rouge, особено ЕДТ.

Не, Врабчо - поръчах Принцесата и те ми пратиха подарък 2 мостри - супер хитро зарибяване Stuck Out Tongue Winking Eye Постепенно искат да ме накарам да полудея по всичките им аромати.
Гледах го в Нотино, но е със 110 лв. по-скъп от официалния сайт. Освен това, едва ли ще пратят мостри за подарък. Сега стигнах до извода, че след като не мога да си поръчам 50 мл, ще си поръчам 4 х 7,5, защото ми хареса брандираното им шишенце и ще си го нося в чантата. Но... това ще е за 8-ми март, най-рано. Blush

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 17:06 от bubanka

# 53
  • Мнения: 444
По темата:
Като тийнейджър, не знам защо баща ми беше решил да купува парфюми на Фере за мен и сестра ми. Единият беше Gieffeffe.
От тогава обаче не оставям без него. Пръскам си много рядко, но го обичам и го чувствам като 2-ра кожа. На някои приятелки навява на "бабичка", но за мен е цветен, кремест и така прекрасен.
Друг такъв на Фере ми е Ferre by Ferre. Него вече сама го открих началото на 20-те ми години.
Други са Iris poudre на Frederic malle, Prada - Candy, By Kilian - Back to black, Chanel - Coco Mademoiselle и Carven - L'absolu.
Това са парфюмите, които чувствам като втора кожа.

# 54
  • Мнения: 2 956
Някоя от вас може ли да каже няколко думи за този парфюм-Supreme bouquet YSL -благодаря предварително Simple Smile

# 55
  • Мнения: 19 820
Благодаря за идейната темичка на astravera и densi!  Flowers Hibiscus

През годините съм сменяла доста кожи, но към момента на душевното състояние ми пасва най-добре La Panthere Cartier – с него се чувствам тиха, прибрана, тънеща в някакъв свой дзен лукс. В какъвто и сезон да го нося, винаги го усещам добре и подходящ.
И другата крайност – пиперлива синтетична сладост – не оставам от няколко години без Black XS L'Exces for Her Paco Rabanne.

Зимна кожа – L'Interdit Eau de Parfum Givenchy. При мен образува някакъв пудрен облак в базата, който ми действа зашеметяващо. Чакам с нетърпение да видя как ще се държи в жегите.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 560
Благодаря много за новата тема, densi!

Парфюм "втора кожа" за мен е такъв парфюм, който стои много естествено, ненатрапчиво, приятно се слива и в същото време се усеща, задължително изискване към него - да не дразни и да не идва прекомерен в нито един момент от деня, независимо от дейностите и настроението. 

В последно време напълно изненадващо за мен такъв супер комфортен парфюм ми е Narciso Rodrigez Pure Musc for Her. Не очаквах така да ми пасне като си го взех. Да не говорим, че бях изненадана и от това колко често посягам към него сега през зимата, когато не му е сезона дори... Изключително траен е върху мен и не отлита дори и в студа, докато много по-мощни аромати буквално се превръщат в свои бледи подобия.
Този парфюм ми провокира силно интереса към марката Wink

# 57
  • Мнения: 2 394
Еее, Атти, аз докато се туткам да прочета отзиви за този сапунен тамян и сте го изкупили. Да разкажеш после.
Пристигна Mon Sensuelle - сложила съм го да се стопли, че май му е студено и не му се говори с мен, но при първи опити ми се стори тих и стеснителен, лавандулата е по - малко, карамел, или допълнителна сладост не усетих. Сякаш има повече въздух в него и е по - прибран и нежен. Ще изчакам да видя дали ще се промени със затоплянето, но засега чудесен.

# 58
  • Мнения: 2 228
Аз за моята парфюмна кожа няма да говоря много, сигурно всеки път го споменавам и съм ви омръзнала Grinning
Скрит текст:
Последно време все експериментирам, но си имам една бутилчица така за всеки случай. През някакво време все чета коментари, че ще го спират, и все още си се продава. Това, за което доста ме е яд, е че в Щатите често се предлага в комплекти с душ-гелове, лосиони, гифт сетове с гримчета... Тук няма такива Triumph

За този Elie Saab и аз ще се радвам да прочета мнения. Така де, душках го веднъж, но доста бързах, а и ми се стори твърде летен и не съм го мислила особено. За розовия Ели също имам интерес, че ще съм в търсене на нови рози пролетта. Blush

# 59
  • Франция
  • Мнения: 898
Гледах го в Нотино, но е със 110 лв. по-скъп от официалния сайт. Освен това, едва ли ще пратят мостри за подарък. Сега стигнах до извода, че след като не мога да си поръчам 50 мл, ще си поръчам 4 х 7,5, защото ми хареса брандираното им шишенце и ще си го нося в чантата. Но... това ще е за 8-ми март, най-рано. Blush
cabochard, единственото място, където съм намирала by Kilian наистина изгодно, са магазините за парфюмерия и козметика Julia в Андора. Всъщност всичко е изгодно там. Последно поднових Moonlight in Heaven за 113 евро (рефил), а някои от по-старите им парфюми бяха на цена 92.
Иначе аз съм остро подразнена от непрекъснато растящите им цени и вече не ги купувам.

Общи условия

Активация на акаунт