Колко трябва да тежи бебе на 3 месеца

  • 8 225
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Бебето е преносено, но родено с тегло под 3кг, което говори за хипотрофия. И наддаване от 500гр месечно е добро, но водата само пречи на храненето и не носи ползи за бебето.
според мен 2900 е нормално до 3 200 според мен е нормално не е родена мъничка но лекарите ми казаха че надава по малко защото е на кърма а които са на адаптирано мляко растат по бързо казват че в момента е нормално до колко е вярно незнам но се притесних затова реших да пиша тук

# 16
  • Мнения: 2 988
Има деца, които не качват по повече от 500гр на месец ни на кърма, ни на АМ. Кърмата не е причината. Бебето обаче може и да започне да качва по повече ако се спре водата. Не случайно питах колко милилитра пие на ден.

# 17
  • Мнения: 6
Има деца, които не качват по повече от 500гр на месец ни на кърма, ни на АМ. Кърмата не е причината. Бебето обаче може и да започне да качва по повече ако се спре водата. Не случайно питах колко милилитра пие на ден.
10 мл мисля обаче не вода ами чаи за колики бебезан

# 18
  • Мнения: 13 668
лекарите ми казаха че надава по малко защото е на кърма а които са на адаптирано мляко растат по бързо казват че в момента е нормално до колко е вярно незнам но се притесних затова реших да пиша тук

Боже, не е възможно лекар да каже това. Както казах синът ми ( роден 4 кг) е изключително кърмен пълни седем месеца. Това означава че пълни седем месеца не е консумирал друго освен кърма и НЕ Е ПИЛ ВОДА.  Първите три месеца наддаваше по 1,300 храна. На една година беше 13,00 кг. Дъщеря ми ( родена 2790)  само на кърма 4 месеца наддаваше по 250 гр. След всяко кърмене замразявах пълно шише 200 мл изцедена кърма. Винаги е била дребничка.
Не може да се слага общ знаменател на децата, не може адаптираното мляко да се сравнява с кърмата. Все пак целта ни не е да угояваме децата а да го храним здравословно за тях. Няма по здравословно от майчиното мляко.

За водата на 3, 4 месеца е хубаво да му давате да си цуква по малко.Не да гълта вместо хранене, просто да свиква с вкуса или липсата на вкус, защото може да я откаже ако я въведете след сладките сокове.
Какви сокове, каква вода?!? На бебе, родено с ниско тегло и наддаване на границата не му трябва нито вода, нито сок!

Подкрепям Каква вода, какви сокове. Кърмено бебе няма нужда от вода. Измиването на устата и вечерното даване на вода "за да му почива стомахчето" са отдавна отречено лъжи на стария начин на отглеждане. Същото важи и за соковете особено пък непрецедените. Освен колики друго не докарват.

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 23:42 от _re_ge

# 19
  • Мнения: 2 988
Reni Vasileva, казах това за хипотрофията, не защото твърдя, че нещо не е наред с детето, а по две причини. Първо, защото при много деца, родени с хипотрофия наддаването е трудно. Големият ми син се роди преносен 2880 и на годинката беше 8,500-9 кг и дори и с каши и АМ не качваше по повече от 300гр месечно след третия месец. Малкият ми син се роди 1920 заради недостатъчен кръвоток. Ако забременееш повторно имай едно наум и кажи на лекаря за теглото на първото ти дете, за да следят  по-изкъсо бременността. При мен втория път за малко да изтърват нещата.

# 20
  • Мнения: 892
Абе чухте сок и скочихте.Четете!!!Нищо не съм казала да се дава на тази възраст.Не давах вода на бебо до 4 месец поради причините, които сте написали.Той сам си поиска докато пих от моята чаша.Пие точно 10, 20 мл.но ден и му е приятно.Питах педиатъра и прочетох в литература за бебета, че ако не им се дава съвсем вода, после когато се захранят със сладки пюрета и сокове, няма да искат да пият безвкусна вода.
Изразих теза, не за конкретният случай.Моля да четете и асимилирате преди за се заяждате.

# 21
  • Мнения: 10 518
Безвкусна вода...

# 22
  • Мнения: 13 668
 Мхм ...
Изразих теза, не за конкретният случай.Моля да четете и асимилирате преди за се заяждате.
Когато в бг мама излагаш теза , е нормално да чуеш мнение различно от своето. Ако не приемаш чужди мнение или се дразниш от чужди тези запазваш мълчание. Всеки има право на своя теза, изчетена от литература или подкрепена с отглеждане на няколко деца.

# 23
  • Мнения: 270
 Мхм ...
Изразих теза, не за конкретният случай.Моля да четете и асимилирате преди за се заяждате.
Когато в бг мама излагаш теза , е нормално да чуеш мнение различно от своето. Ако не приемаш чужди мнение или се дразниш от чужди тези запазваш мълчание. Всеки има право на своя теза, изчетена от литература или подкрепена с отглеждане на няколко деца.

Много хубаво да изразяваш тезата си, но не е хубаво да звучи толкова категорично и императивно. Освен ако дамата не е примерно педиатър или по-скоро неонатолог защитил дисертация на тема новородени хипотрофи...Иначе май няма нужда от бръщолевици, че и с категоризации ?!
БГ мама е платформа предимно за взаимопомощ, но честното е споделеното да е пречупено през собствения ти опит.
Има норми за развитието на бебето с допустими граници, изключая преждевременно родените макар, че и при тях сигурно има параметри.

# 24
  • Мнения: 433
За хипотрофия може да се говори при рождено тегло под 2,500 кг... 2,900 е напълно в нормите- "родено с ниско тегло"?! Родени с ниско тегло са моите деца - 1,960 и 1,600,ама доносено бебе тежащо 2,900 да е с чак толкова ниско тегло - не е. Качило е средно по 500 гр на месец - от неонатолози знам, че нормата е 800 гр на месец, не кило. Към авторката :кърми си на поискване както са те посъветвали и не се тревожи - бебето си е съвсем добре, не сравнявай, защото всичко е индивидуално Simple Smile

# 25
  • Мнения: 7
Абсолютно съм на мнение, че всяко бебче си наддава индивидуално. Родих дъщеря си 2.700кг 47см, преносена с 1 седмица. Първия месец насдаде с 900гр, 7 хранения. Сега е на 3м и наддава с по 400-500гр. Сама си отказа 2 от храненията. Хапва на 3.30-4 часа. Опитвах се наскоро да я храня на по-честичко, на 3часа, и да и направя храненията от 5 на 6. Резултатът беше повръщане след почти всяко хранене. Само на кърма е, водичка давам колкото да си изплаква устата, просто не я иска особено много. Повечето пъти я плюе. Спинка на нощ по около 10часа. През деня също спи по 2-3 пъти. Всяко бебче си показва, не се притеснявайте излишно. Аз също бях малко в паника като видях че наддава по малко. Но си се водя предимно от нея. 4.360кг, 55.5см е сега. И гена играе огромно значение.

# 26
  • Мнения: X
Извинете, че се включвам, но искам да попитам и за моето бебе.
На 2 месеца е, 63 см, 6 кг, това много ли е ?
Роди се 3.800, 53 см, а и ние, родителите й не сме ниски, аз съм 180 см.

# 27
  • Мнения: 1 459
https://Еха, едричка върви малката, но щом вие с таткото сте високо, е нормално.

# 28
  • Мнения: 215
Аз знам, че за бебе на кърма е нормално да наддава 500-800 гр през първите 3-4 месеца, а бебе на АМ 600-1кг. Освен това не се гледат само кг, а и сантиметрите. Бебенцето на авторката е наддали 1,5 кг и се е издължило 11см, което си е съвсем в редът на нещата и според мен всичко си е наред. Важно е да си хапва на поискване и то само ще иска по-често ако е гладно. Това със слгането ненръчичките в устата за мен е повече знак за започването на зъби, отколкото за глад.
Аз лично вода не давах въпреки, че няколко педиатъра се опитаха да ме убедят в обратното и сега на 1г малкият няма проблем с пиенето на вода. Напротив, когато е жаден сам си иска и си пие вода без проблем.
Чай е хубаво да се дава след 4м, а изключително кърмене бебе се захранва на 6м.
Katerichka29, твоят бебешко също върви добре макар и по-едричък.

# 29
  • Мнения: 13 668
Ами първото ми на Ам наддаваше по 300 грама на месец първите три месеца, А второто на кърма без вода по кило и половина за същото време. То си е до дете.

Общи условия

Активация на акаунт