Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 62

  • 34 386
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
На мен Маоло не ми помогна хич. А бирената мая не беше ли противопоказна за нас?
Според мен бирената мая е потивопоказна за нас.

И с Маоло ми падаха левкоцитите, та за ползата не мога да кажа че е ОК. А за бирената Мая - на онкоболни се препоръчва бирена мая без витамин В12. Пих точно такава през цялата химиотерапия по препоръка на онколозите!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 473
Lady, пиши за скенера,  че те мисля.

Тинти, благодарности за новата тема.
Нова година, нова тема, нов късмет!
Време е за добри резултати и новини!
Да бъде!

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 23:32 от AnyHr

# 17
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
Благодаря и аз Simple Smile Наглеждам ви... Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 123
Люба,защо пък и двете?В бирената мая има съставките на В комплекса.

# 19
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 739
Привет, момичета и благодаря за новата тема! 
На мен Маоло ми помогна много. От 8 химии /4 червени+4 доцетакс/ чак към края започнаха да ми падат показателите и ми поставиха Лонкуест-растежния фактор, макар, че се  "дърпах" много за него.  По време на химиите пиех саменто и герисан, като ги спирах 2 дни преди вливка.
Моят ТЕЛК е до 01.02.2020 и вчера ходих до комисията за видя дали са ми изпратили писмо. Оказа се, че още не са стигнали до мен, макар досието да е свалено от картотеката още на 17.12.2019. Еми ще чакам, притеснявах се, защото на 05.02 съм на скенер и да не е на същата дата ТЕЛК-а. Поздрави от Пловдив и бъдете здрави!

# 20
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
Моят ТЕЛК е до 01.02.2020 и вчера ходих до комисията за видя дали са ми изпратили писмо. Оказа се, че още не са стигнали до мен, макар досието да е свалено от картотеката още на 17.12.2019. Еми ще чакам, притеснявах се, защото на 05.02 съм на скенер и да не е на същата дата ТЕЛК-а. Поздрави от Пловдив и бъдете здрави!
Аз съм в почти същото положение. ТЕЛК-а ми е до 1 май и до сега винаги съм получава навреме писмото си от тях, но сега имам усещането, че няма да мине така гладко и май и аз ще се разходя в началото на март до комисията в Онкологията.

# 21
  • Мнения: X
Люба,защо пък и двете?В бирената мая има съставките на В комплекса.
Зори, знам......, но така ми ги препоръча доктора- само уточни бирената мая да е чиста( взимах на Никсен) и В комплекса да е  без В12( взимах на Софарма).
Във връзка с ТЕЛК-а и аз имам въпрос- понеже фирмата в която работя е малка и шефката се оправя с документацията, но няма опит с ТЕЛК и ми връчи производствената характеристика аз да я попълвам, тя само ще я подпише. Обаче, като чета инструкциите и гледам,че май искат и подпис от службата от трудова медицина....Дали е задължителен?!?

# 22
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 739
milmich аз от 2010 съм с ТЕЛК и досега са ми изпращали около 30-40 дни преди датата писмото. Един път бях на химия и го отложих за по-късно по моя инициатива. Сега се притеснявам също, защото тук във форума видях, че искат и повече изследвания, а на мен досега са ми искали само Удостоверение от КОЦ и производствена характеристика. Трябва да имам време да реагирам и да изисквам това удостоверение от Сити клиник и дано друго да не искат.

Обаче, като чета инструкциите и гледам,че май искат и подпис от службата от трудова медицина....Дали е задължителен?!?
Аз съм счетоводител и сама си попълвам производствената характеристика, не слагам подпис и печат от службата по трудова медицина, само от работодател. Досега не съм имала проблем.

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Lady, пиши за скенера,  че те мисля.

Тинти, благодарности за новата тема.
Нова година, нова тема, нов късмет!
Време е за добри резултати и новини!
Да бъде!
Излязоха резултатите. Няма нищо злокачествено, но има гноен абцес и мъртва тъкан в джоб  и утре съм при хирурга да го види. Предстои рязане, цепене, антибиотици и дренажи... Край няма...
И аз благодаря за новата тема.

# 24
  • Мнения: X
Лейди, радвам се, че не е най-лошото. Иначе е адски неприятно, че пак ще се подлагаш на интервенции... Човек тъкмо си поеме въздух и айде пак... Нещо ми е криво тези дни, на рев все ме избива, на черни мисли. Пък не трябва.
В болницата съм, мина вливането и си чакам страничните ефекти. В самостоятелна стая съм, аз нали питах преди дали мога да съм в такава. Излезе ми късмета без да съм искала Stuck Out Tongue Winking Eye
Вчера си скъсах нервите за пореден ден, заради сгрешени направления и пак трябва да вися пред хирурга за протокол за ТЕЛК. Вися два часа преди да почне работа, че е лудница. А той като му дойде времето да си ходи ( винаги час по- рано от обявеното) и не приема. Ама не казва, че ще приема до един кой си човек, а както си чакаш излиза и казва, че няма да приема. Играх и аз веднъж в тоя цирк и от тогава все вися преди началото на смяната. Като ми даде документа ще ходя в друго ДКЦ да питам дали тамошното ЛКК може да ме поеме. Вчера този и рецепта отказа да ми напише, два дни го моля. Каза "Като ми донесеш направление за преглед всичко ще ти напиша." А вижда че ръката ми е двойна и ме боли.... Що така тия хора се държат все едно ще векуват на тая земя...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 437
The Iron Lady,радвам се,че не е злокачествено,ще изтърпиш и новото изпитание,желая ти кураж и успех. Марита къде се губи с нейните забавни истории?И да попитам утре ми е последната вливка,кога мога да се къпя в басейн и мога ли да се излагам на слънце?Лъчето ми беше предното лято и затова се чудя.Гуш на всички!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 272
И аз съм така , все на рев ме избива тия дни. Ще мине. От времето е.
Тото много тупо с това отношение, смени лекаря.
Лейди прегръдки, все пак е добре че няманищо злокачествено.
В понеделник бях на херцептин , видях една жена с която се засякохме веднъж в стая, тогава беше на инвалидна количка и доста изнемощяла, тяне ме позна сега, но няма значение важното е че сега я видях много по добре вървеше си сама, много се зарадвах. Усмихвах се ей така . Но пук за баланс една друга с която също сме се засичалу много се е влошила от последния път.  И така знаете как е по болниците, но аз много се влияя.
След голямото ядене по празниците и стоене в къщи не се чувствам добре, дебела съм, отпусната без ентусиазъм дори за диети. Спрях кафето, ходих на йога веднъж . Ще трябва да се стягам и за спорт и за танци.
Целувки на всички!

# 27
  • Мнения: 400
Лейди лошо, че ще има пак рязане, ама пък и не е най-лошия вариант. Дано страничните болежки да позатихнат и да ти дадат поне те спокойствие.

Тото и ти дано успеш да си смениш лекарската комисия,че това е безобразие. Здрав човек да тръгне да виси няма да издържи на капризите на някой помисли ли си че са взели хляба и ножа в ръцете си.

Соня мина ли всичко?

Бела и Лагерта добре си бяхте на вид, но явно  преди сте били с манекенски пропорции.

Алко аз доколкото разбрах за плаж и печене като гущер, каквото аз преди в младите години практикувах, и дума не може да става.Както съветват за здравословното плажуване с фактор 50 и под чадър сигурно става .

# 28
  • София
  • Мнения: 2 686
Лейди, много се радвам, че няма нищо лошо!! А за рязането, ти си знаеше, че ще се наложи. Да минава и заминава. Колко рязане си минала, че това ли ще те уплаши Simple Smile Въпросът е, че квартиранта го няма, всичко друго е бял кахър.

Аз бях на гинекологичен преглед след абразиото. Всичко е наред. Ще правя профилактика след 4-5 месеца.

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Утре по обяд съм на преглед. И ще се реши какво и кога. Добре че има упойки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт