Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 6

  • 55 328
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 488
Заради двама скъпи именици направих някои нарушения, но пък бяха много вкусни и си струваха.
Вече всичко е под контрол.
Тази сутрин тренирах крака, а за хапване имам следното:
След тренировката - протеин
Закуска - мъфини с овесени ядки, протеин от лупина и боровинки. Чаша кисело мляко.
Обяд - печена свинска рибица и зелена салата.
След обяд - половин протеиново барче с кафето.
Вечеря - телешко на тиган със зеленчуци (лук, морков, чушка).

# 16
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 291
От вчера започнах пак да логвам храната в май финес пал. Естествено черно на бяло ведна лъсна, че наистина ям повече, но то не е като да не го знам де.  Mr. Green Ще видим колко време ще издържа и кога ще ми писне пак.
Вчера: освен това, което бях написала се изкуших с 5 шоколадови бонбона и 1 парче кекс  Twisted Evil

Днес все още съм само на 1 бонбон линд като изкушение  Crazy
З: овесена баница
О: пилешки воденички /от снощи си ги доядох/+ 150г ориз
Сл.о: 1 бонбон + 1 мандарина
Тренировка: протеин
Вечеря: 3 яйца на очи и 2 филийки от протеиновия хляб на Страхил Иванов.

# 17
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Вчера и днес карам предимно на високо протеиново меню.То след толкова въглехидрати си е рекорд за мен ☺
От понеделник започвам фитнес,бягането на открито го спирам поне до април ,че зараните са си по 2-3 градуса и не ми е комфортно надундена  със 100 ката дрехи и шал да търча 40 минути.
Аз си вписвам всичко във фитнеспал приложението, а по празниците чак ме беше страх ,но всичко е под контрол засега☺

# 18
  • Мнения: 3 331
Реших да започна нов "проект". Мисля си как непрекъснато събирам рецепти с идеята някой ден да ги пробвам и как едва ли не в 99 % от случаите след това импровизирам. Освен това не записвам дори и сполучливите рецепти от тези импровизации, съответно едва ли не всеки път започвам отначало.
Затова реших - ще си направя тефтер за готварски експерименти.
Една страница - една рецепта.
Дата, име на рецептата, продукти, начин на приготвяне, порции, калории, какъв е крайният резултат, какво бих променила следващия път.
Да видим дали ще е полезно. Но най-малкото ще е интересно какво съм пробвала, когато се върна към рецептите след време.

# 19
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 291
Ооо, Тони, страхотна идея. Моля те, споделяй сполучливите неща с нас Simple Smile

Както споделих, от няколко дни логвам храната отново в МФП. Бях спряла някъде през август, за да видя дали мога сама да си контролирам храната. Учудващо за мен се оказа, че се справям, като успях през тези месеци да поддържам с лекота теглото, което искам. Докато логвах бях на около 1800 калории, без калориен дефицит. Сега обаче като започнах логването наново установих, че както съм си мислила, че се храня с прибилизително толкова калории, вкъщност съм приемала доста повече - около 2100-2200, а понякога и до 2500. Но пък са основно от здравословна храна.
Та чуденката сега ми е дали да не си остана на тези 2100-2200 калории и макронутриенти В40/П30/М30, а април месец като реша да чистя тогава до сваля на 1800. Мислите ли, че изобщо би се получило чистене по този начин или ще трябва по-големи рестрикции. Притеснявам се, че вече много свикнах до приемам над 2000 калории и в момента ми е трудно до вляза в 1800, както беше миналата година.

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 12:11 от ani_d

# 20
  • Мнения: 1 401
Тони, чудесна идея, аз правя така, когато готвя нещо ново отварям един тефтер и записвам грамажа на всичко, което слагам в ястието и накрая изчислявам с фитнеспал, така имам една камара рецепти с изчислени калории и макроси и за напред е много лесно така, защото имам вече готови изчислени рецепти. Само количеството на готовото ястие претеглям всеки път, защото там се получават разлики, за да знам грамажа на порцията.

Логвам и аз - 1600 калории държа, от известно време, за сега е добре, сита съм, моите издънки идват като дойде ПМС, но този път няма да се давам, ще гледам да съм стриктна.

# 21
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Защо да не се получи, Ани. Аз мисля, че ще ти се получи.

Аз абсолютно се зарибих с това катерене, вчера пак ходих. Днес ми е леко изморено, мисля да почивам.
Вчера храната ми беше:
Закуска хот-дог, който обаче си правих вкъщи с багета и тук има едни малки кренвершчета, пилешки, съизмерими с 1/2 нашенски кренвирш, от халал секцията ги купувам.
Вечерята ми беше мусака с кис мляко.
Между тях 2 бисквити.
Междудтругото не знам дали ви споменах, но станах абсолютен фен на халал месото Grinning не е толкова мазно, дори агнешкото е сухо и самото агнешко няма този дъх, не знам как го постигат. Разсъждавах кратко по въпроса и стигнах до заключението, че се дължи на "технологията" на заколване на животното. При халал се прави дупка с шиш на врата на животното и се оставя така за часове да се отече цялата кръв. Накратко при халал месото не трябва да има никаква кръв, абсолютно никаква. Дори каймата е супер суха - аз купувам телешка, а не водниста като в БГ. А преди ви бях споменала, че пилешките дробчета първо ги попарвам и после ги готвя, за да премахна този горчив вкус, който според мен отново се дължи на кръвта. Тук не ми се налага да правя това. Ако намерите някъде в БГ халал, пробвайте и после кажете дали имате същите впечатления.

Днес сутринта 2 бисквити, пазя се Grinning На обяд ще ходя с една колежка, португалка, супер свежа и весела, ще обядваме в индийски бюфет ресторант. Плащаш 9 паунда и ядеш колкото можеш Grinning

# 22
  • Мнения: 3 331
Ани, непременно ще споделям. Днес например направих хлебчетата, които No Sugar беше споделила вчера в страницата си във Фейсбук. Получиха се разкошни. Ще ги правя отново.

Що се отнася до калориите, според мен, категорично ги запази на това равнище. При положение, че ти е комфортно с това хранене и поддържаш килограми, защо да ги намаляш, при положение, че в момента не искаш да отслабваш. Когато наближи април, започни да намаляш калориите с 50 - 100 седмично например, докато стигнеш набелязаната цел. Но при положение, че в момента си удовлетворена, не виждам смисъл и ми се струва рано.

TDI, много интересно - дори не знаех какво представлява този вид месо.

# 23
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 291
Благодаря ви, момичета. Оставам засега така, пък април месец ще му мисля  Mr. Green

Вчера бях предимно на въглехидрати. Като отворих МФП накрая се оказа, че калориите са ми ок, но протеина ми е само 44г, за сметка на това въглехидратите и мазнините са надвишени. Но има и такива дни  Embarassed. Днес смятам на повечко протеини да наблегна. Починах си добре два дни от тренировките, та днес нямам търпение за залата.

Хубава седмица на всички  Hug

Храната днес:
З: овесени ядки със сирене
О: печено пилешко бутче с моркови
Сл.о: 1 яйце + 1/2 кисело мляко 2 бонбона
Тренировка - протеин
Вечеря: пилешки хапки със задушени зеленчуци и ориз

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 08:36 от ani_d

# 24
  • Мнения: 1 488
Междудтругото не знам дали ви споменах, но станах абсолютен фен на халал месото Grinning не е толкова мазно, дори агнешкото е сухо и самото агнешко няма този дъх, не знам как го постигат. Разсъждавах кратко по въпроса и стигнах до заключението, че се дължи на "технологията" на заколване на животното.

Технологията при халал не е точно такава - това, което описваш, е по-близо до кашер, и то в стария вариант, който никъде в Европа не се прилага.
Основната разлика е, че при халал и кашер животните трябва да се заколят от "спец", и то със специална молитва. Другото важно нещо - да НЕ са упоени предварително, което е доста варварско и все повече европейски страни забраняват кашерните и халал кланици. Уточнявам това за момичетата, които имат отношение и към етичната страна в тази не особено приятна тема.

Иначе към възможно най-пълно обезкървяване се стремят всички касапски методи. При халал обаче в стремежа за по-пълно изчистване от кръвта, месото се налага за два-три дни в сол - по този начин се изсмуква не само евентуално останалата кръв, но и значителна част от водата в месото. Затова стои по-сухо, а и солта малко обезмирисява, така че може би на това се дължи ефектът при агнешкото, който си забелязала.

И по темата - тази седмица ще направя 5 тренировки - три за долна част на тялото и две за горна, с кардио по 20 минути след всяка от тях.
Хапването днес:

След тренировката - протеин.
Закуска - домашен солен кекс с овесени ядки, шунка и извара. Кисело мляко 2%. Едно парченце черен Lindt ("кусочек счастья", както казва Катя Усманова Grinning)
Обяд - пълнени чушки с телешко месо и кафяв ориз
След обяд - извара с малко плодове
Вечеря - пуешко с прясно зеле на фурна.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 10:20 от Vetrena

# 25
  • Мнения: 1 401
Ето аз как го докарах вчера К1 436   В104   М82   Б56   ....мазнините пак много, но пък ми беше сито цял ден.
З хляб Вита фитнес, сирене, яйце, масло, ябълка, чай с мед
О картофен огретен, пушена сьомга, домат
СО хляб вита, масло, лъжичка сладко от ягоди - 30гр., сирене
В телешко, ориз, зеле и моркови

# 26
  • Мнения: X
Тони, много съм ЗА твоя нов "проект".
И аз съм с подобен и ще си призная, че крада доста идеи от тук, не само рецепти, но и за разпределяне на храненията през деня. Blush

Постът на Ветрена относно халал месото е много полезен и на място. Kissing Heart Благодаря!

Конкретно агнешкото (без значение дали е халал, или не) извън Бг и Балканския полуостров като цяло не че не мирише, а мирише доста по- различно и то основно защото животинките се хранят по различен начин, ако щете дори тревата е друг сорт и с различен "състав". Може би австралийското агнешко най- много се доближава по миризма до нашето. Иначе в голяма част от Европа, Азия и Америките миризмата наистина някак отсъства (на мен ми липсва и не ми е толкова вкусно).

# 27
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Отчитам днес 1 ден на фитнес,размазване:30 мин упражнения за бицепс и трицепс.После 40 мин интервално бягане.
Храненето:з-кафе и Л карнитин(какво мислите за него?)
След тренировка - 1яйце с 1 белтък,чаша 150 мл полуобезмаслено пр.мляко,салата зелена с краставица и домат с филия черен дом.хляб
О-пиле с ориз 250 гр порция,кафе
В- още не знам 🤣

# 28
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 291
Установих, че след тежка силова тренировка за крака съм много по-гладна, отколкото дори след дълго кардио  Twisted Evil
Напоследък си позволявам да хапвам доволно въглехидрати след теренировка и мисля, че добре ми се отразяват. А преди не си и помислях вечер да ям такива, карах я само на месо и зеленчуци  newsm78

Днес:
Сварена елда с кокосово масло и сирене
Пилешки хапки от филе със задушен ориз
Кисело мляко + 1/2 банан
Тренировка - протеин
Боб яхния + 2 филийки хляб със спелта + салата

# 29
  • Мнения: X
Не ми излизаха известия за темата, не зная защо.

Тони, аз имам такава тетрадка от няколко години, казва се "A little box of spices" и понякога подарявам рецепти - някаквки готини експерименти ги пиша на красиви листа и за Коледа обикновено заедно с някое кексшче или буркан украсен с разни неща Simple Smile Става доста готино.

Аз съм супер изненадана колко калорично е месото. Буквално преживях лек шок, когато вчера въведох пържола от свински врат в МФП и ми показа толкова калории.

Не знам рано ли ми е, не ми ли е, обаче нещо не ми се получава отслабването. 15 дни съм на ВМ и нямам издънки, прекалих 1 с черен шоколад, но беше над 85% какао и без захар. М едно такова ми е "аааа ще те зарязвам" - адски много мразя да полагам усилия и да не виждам ефект, демотивиращо ми действа. А спортувам добре и ако намеря начин да изчистя мазнинините, смятам, че ще се получи много приятна фигура. Имам между 4 и 5 тренировъчни дни в седмицата, но понякога правя по две тренировки в един ден. Както ми дойде, сутрин ако е от АЛО, на обяд във фитнеса малко чисто кардио, или само спининг вечер, че е доста уморително или само силова в обедната почивка. Дебела и стегната съм. Ама аз не искам да съм дебела, а само стегната Simple Smile))

В ПМС съм и вечера малко прекалих с калориите, като ги направих 1700, но само на спининга изразходвах 430.
Така де, явно съм в настреоение "мрънка ми се".


Ани ти как чистиш мазнини?
Ветрена, а то идеята на Кашер и Халал не е ли животното да не изпитва болка и страх, защото ако изпитва се отделят токсични елементи и хормони, които остават в кръвта и в месото и влизат в нашите тела? Нещо подобно бях чела и гледала филм по въпроса преди време.

Общи условия

Активация на акаунт