Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 6

  • 55 399
  • 739
  •   1
Отговори
# 135
  • Бургас
  • Мнения: 2 038
Ами според мен е пресносолно сирене. Т.е подрирено мляко, но не е оставено да узрее.
Изварата се получава от вкиснато мляко или пресичане чрез киселина...
Скир също се получава чрез подсирване на обезмаслено мляко. Не е извара, не е и цедено кисело мляко, въпреки, че на вкус гш наподобява...

# 136
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Да,може и това да е,но е вкусно и по полезно поне по описанието от бялото сирене.😉🤗

# 137
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 408
Напротив точно вид сирене е cottage cheese

Моля ви, подсетете ме как беше, че не си намирам къде съм си го записала в записките и се чудя дали правилно мисля. При по-висок прием на протеин задържа ли се вода или обратното??

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 22:38 от ani_d

# 138
  • Мнения: 1 290
Вчера всичко с режима вървеше по план, но... трябваше да прибера любимците от свекито, след тренировката. Тя беше говила мусака, а аз умирах от глад. Та за вечеря си навъртях едно парче мусака, с две пилешки крилца и 4 парчета баница с халва. Тотал 2600 калории за деня. Е при тези калории бях със 100 грама надолу сутринта.
Страно как ми варира теглото. Онзи ден се мерих вечерта, бях 56.3. На сутринта бях 56.9. Как стават тея работи, при положение че нито вода съм пила нито съм яла. На следващия ден бях 57.4 и днес 57.3. През дните на качване съм яла поз 1800 калории.
Има нещо странно в моя метаболизъм, но не мога да хвана какво. Едва ли е от Хашимотото, защото там нещата са по скоро в една посока, или сваляш или качваш.

# 139
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 408
Kissing Face
Вчера всичко с режима вървеше по план, но... трябваше да прибера любимците от свекито, след тренировката. Тя беше говила мусака, а аз умирах от глад. Та за вечеря си навъртях едно парче мусака, с две пилешки крилца и 4 парчета баница с халва. Тотал 2600 калории за деня. Е при тези калории бях със 100 грама надолу сутринта.
Страно как ми варира теглото. Онзи ден се мерих вечерта, бях 56.3. На сутринта бях 56.9. Как стават тея работи, при положение че нито вода съм пила нито съм яла. На следващия ден бях 57.4 и днес 57.3. През дните на качване съм яла поз 1800 калории.
Има нещо странно в моя метаболизъм, но не мога да хвана какво. Едва ли е от Хашимотото, защото там нещата са по скоро в една посока, или сваляш или качваш.
Според мен ти е неправилен подхода на мерене. Пробвай да се мериш само веднъж седмично в определен ден, само сутрин при равни условия. Иначе няма как да кажеш качваш или сваляш. Ако имаме предвид теглото ти от преди три дни, което е 56,3 и вчера което е 57,3 е видно, че има 1 качен кг. Така, че не разбирам притесненията ти, че не качваш. Пробвай да се храниш 7-10 дни с 2600 калории, както си писала и се претегли. Тогава си мисля, че ще можеш да си направиш по-добра равносметка. Но наистина да спазваш калорийния баланс. Щото, ако 2-3 дни паднеш от него, то веднага ще се отрази на теглото и ще те върне крачка назад.

Чак е болезнено да ви чете човек, ектоморфки такива! Grinning
Kissing Face Благодарение на много от твоите съвети и споделеното в отношението на храненето, успях да стигна до такъв контрол на теглото. Много, много съм ти благодарна. Почти на всяко излизане с компанията, те благославям, защото после не се боря 5 дни с 2 качени кила.

# 140
  • Мнения: 1 290
А бе да ви питам за мнение, щото напоследък много ми се е променил начина на мислене в тая насока.
Във вторник супер много ми се наби на очи една мацка във фитнеса. Млада 20-25 г., за първи път я виждам. Беше си сложила един клин слонова кост, леко лъскав. Толкова много и изписваше целулита, че на мен ми беше много чудно защо е избрала такъв клин, при положение че с черен или от модерните шарки нещата биха изглеждали много по-добре. Верно, не сме там на ревю, но защо му е нанякой да си подчертава недостатъците?!?
Другото, което ми беше странно е, че е толкова млада и съвсем не беше пълна, но имаше зверски целулит. На тея години, не знам ...Confounded
Та май ходенето на фитнес е станало някво ловно поле..Гледам мадамите се червосват, с ФДТ, ружове. Аз, ако се наклепоцам така, на излизане ще съм като маскирана за Хелоуин.
Вас впечатляват ли ви такива неща?!?

# 141
  • Мнения: 9 669
Срам, не срам, аз ще си призная, че да. Впечатляват ме, според синът ми, защото съм на 45г Simple Smile. Една от ''каките'' в моя фитнес е индийка. Работи като гримьор. Знам, че е добре бизнеса да се рекламира, но ми е чудно как след час и половина потене ще излезеш навън с тоя грим. За протокола, съвсем не е лек, а си има от всичко по много.
Целулитът няма да го коментира. Тук (UK) e супер яко да си изкара всичките телеса. особено някои ''бои'' са много горди от това. За мен е ОК, кара ме да се чувствам слаба Joy

# 142
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Днес отчитам гърди, рамо и бицепс. Изключително доволна съм!
Остават ми 97 дни до 41 рожден ден, който ще посрещна на красиво място и  182 дни до лятната ни почивка. Днес се смея в залата и казвам на Атанас, че извадя ли странично и задно бедро както аз искам, мога да умра спокойна. Той пък каза, че докато не направим "гърди" никой няма да мре. Изобщо обичам залата и собственика й!

Принципно не се впечатлявам от нищо човешко, но конкретно в 6 часа сутринта в нашата зала сме аз и още трима мъже. Те не се гримират, аз също, лошото е, че като тръгна към работа имам велики идеи за грим, които остават само като идеи.
Когато тренирам, обаче след работа и съм била гримирана не си трия грима и общо взето не ме вълнува дали някой ще ме загледа, дали ще изкоментира, че краката са ми дебели, обаче имам страхотен гръб и трицепс, и ми се виждат вените.

Храната днес е много белтъчна:
закуска преди тренировка-180 грама пилешки гърди
протеин
дроб 200 грама
един Скир за работа
омлет от 1 яйце и 3 белтъка за вечеря.

# 143
  • Мнения: 10 008
Никой не ме интересува, не забелязвам, не коментирам.
На бокс ходя след работа и не свалям грима преди това. Но и на работа не ходя със сценичен грим.
Потя се страшно много, капе около мен, но не се размазвам.
В моя джим не ходят потрисащи се, а се тренира здраво. Не се обсъжда и клюкарства, което ме устройва идеално.
И няма боди шейминг. Всъщност, скъсват от майтап неиздръжливите, но пак не е с лошо. 😁
Питат ги дали пушат. 🤣🤣🤣

# 144
  • Мнения: 1 290
Добре де как се потите пък не ви се размазва ФДТ?!?
Аз също имам лек грим, но е спирала и червило, което обикновенно е облизано до края на тренировката. И на това потта не ми пречи, ама ФДТ и руж, ми аз капя.. Как да не се размаже.

Мен това ме впечатлява...силен грим и уж модерни екипи. Все едно си на ревю, не да блъскаш.

В моята зала си е лудница, като ходя и определно има всякакви индивиди. Просто някои се отличават видимо...

Сиска, голям зор с тея гърди... обаче като ти гледам старата снимка, евала, доста си се потрудила за такава промяна.

Deziderata може би при теб няма такива очеизбождащи личности, ддз. А за коментари, тва би било върха на тъпотията. В крайна сметка всеки е свободен да си прави каквото иска. Ако иска да си яхне метлата и да отлети...ха ха
Аз бих се кефила, ако има повече яко трениращи, ама явно фитнеса дето посещавам е популярен и има доста за "красота".

# 145
  • Мнения: 10 008
Punk_girl, смени ФДТ-то, или техниката на нанасяне. При мен наистина няма размазване.
Случва се да тичам с грим, няма размазване, а съм вир вода.

# 146
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Да не размиваме темата с грим-но с хубави и подходящи продукти нищо не се размазва, но аз като правя силова тренировка не ми капе вода от никъде, а като правя кардио не съм гримирана. Тренирам с екипи от преди 5-6 години, но аз съм минималист, не обичам и не купувам много дрехи и вещи.

# 147
  • Мнения: 1 526
Не се чувствам комфортно да тренирам с грим. Ходя в залата рано сутрин, преди това нанасям хидратиращ крем на измития фейс и добавям спирала за маааалко по-добра визия.
Преди години имах един 4-месечен период, в който тренирах след работа и винаги преди трен си измивах лицето, въпреки че нося лек грим - полупокривен нежен ФДТ мус, спирала, руж. В изключително редки случаи имам сенки и молив или очна линия.
Всичко опира до личното усещане според мен. Виждам в залата всякакви жени - и негримирани, и силно гримирани. Най-много ме впечатляват мацките с дълги, пуснати, развети коси. Моята е над раменете и въпреки това винаги е вързана, а бретонът - прибран с фиби. Но пък аз не ходя да се показвам, а по-младите сигурно имат и други цели на посещението в залата Blush

И за да не съм съвсем извън темата - днес тренирах рамене, трицепси, корем и тичах 25 минути на пътеката.
Храната:
След тренировката - протеин
Закуска - 60 г скирела от Лидл (нискомазнинна, високопротеинова моцарела), филийка "Вита Фитнес", чери домати с няколко капки зехтин. Парче домашен кекс с овесени ядки, лимец, ябълки и яйчен протеин.
Междинно - половин райска ябълка.
Обяд - фритата с преобладаващи белтъци, печени чушки, сирене, шунка, праз и грах. Зелена салата. Филийка "Вита Фитнес".
След обяд - 30 г извара върху оризовка.
Вечеря - телешко кюфте и гриловани зеленчуци.

# 148
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 408
В залата съм като кон с капаци. Хич не ме интересува кой гримиран, кой не и с какво е облечен. Пък това да ми направи впечатление, че някоя мацка била с целулит просто е абсурд. Виж обаче, ако е с мускули и тренира яко сигурно веднага ще ми направи впечатление.
Тренирам след работа, винаги съм с грим и с кърпа за лице. Забелязвам, че по нея остават остатъци, когато съм изпотена и си попивам лицето. Чак да ми тече пот от лицето не ми се е случвало дори и косата да ми е мокра, което е почти винаги. Ако тренирам в почивните дни ходя без грим.
Това, което най-много ме е учудвало са развятите коси, много ми е странно как не им пречат. Ама то и инфлуенсърките в инстаграм като ги гледам все са с пуснати коси. Че и някои доста уважаващи себе си инструкторки.
Колкото до екипите в залата, аз харесвам хубавите спортни дрехи като цяло и при възможност си давам парите и за тях. Тренирам както с клин и потник от 25лв от Лидл, така и с такива на Найк за 5 пъти повече пари и да много ми е готино. То е същото като с с другите дрехи и козметиката - дънките за 50лв вършат същата работа като тези за 200, ама на и вторите се купуват. И не ... не смятам, че като съм с екип, маратонки, ръкавици, кърпа и сак на определена марка или са "модерни" /както се изрази Punk Girl/ съм отишла на модно ревю. Сега обаче почвам да стоплям защо някои ме гледат странно като съм с розово цикламен клин. Определено обаче не е заради целулита. Харесва ми всичко да ми е на една марка и когато мога си го позволявам. Естествено това, че не са няма да ме спре да отида на тренировка Satisfied Напоследък обаче толкова много са ми удобни едни декатлонски маратонки за 35лв, че найковете и асикса си стоят в шкафа и не тренирам с тях.

Дези, какво е боди шейминг??

# 149
  • Мнения: 10 008
Ani, body shaming е използването на ядливи коментари относно нечии телесни форми и преекпониране на несъвършенства с цел да засрамят индивида.

Днес ми е ден за крака. 💪
Храня се класически:
з- овес 50гр
о-риба 150гр (успах се, и затова без ориз! 🙄)
Довечера пилешки гърди с моркови
Тренировка
Протеин

Общи условия

Активация на акаунт