Бременна но....

  • 2 020
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Здравейте дами. Първото ми детенце е инвитро бебче. Сега е на 1г и 3м. От 3 евбриончета Зет Трансфер се хвана само той. Мъжът ми е с 2%Морфология а аз съм с Тромбофилия. През цялата бременност общо взето лежах бях на фпаксипарин и хиляди витамини и лекарства. Детенцето ми се роди живо и здраво. И така до петък ,когато разбрах ме съм бременна. А знаехме че не можем по естествен път да имаме дете. Преди инвитрото опитвахме 3 години. Забременяла съм на 08.12.2019 сега съм в 5г.с
1 нещо което ме плаши-какъв сперматозоид ще да е оплодир яйцеклетката? при 2%морфология
2 на 04.11.2019 правих ЯМР на глава с контраст magnevist. Дали би могло да повлияе на детето? Минал е месец време
3 на 28.11 правих рентген на шийни прешлени . Пак същият въпрос.
Защо така ме е страх?
Не сме чули още пулс на бебчо . Ще ходим на преглед в 7 г.с
Мислим пак да правим пренатест както при първото бебче.
Въпросът е че при инвитрото ембрионите да така избрани че да са най-добрите от най-доброто (каквото и да е то) . А сега ? Незнам дар от бог ли е какво е.
Все едно да си уцелил шестицата от тотото и да не можеш да ховярваш.
За капак ЧХГ-то в 5 г.с е 2004. Моля за мнение,съвет , вече решението ще го вземем окончателно след месец може би

# 1
  • Мнения: 19 686
Не зная защо се паникьосваш. Това, което ти се е случило е страхотно!

Гаранции нямаш за нищо, ако ще да е най-красивия и рошав сперматозоид на света. Ако не си правила ПИД, за трансфера са ти избрали най-добре развиващите се, но това всъщност е привидно - изобщо не значи, че са били ОК като качество. Моите винаги са супер добри на пети ден и след това генетичните тестове поиказват един куп проблеми. С перфектна морфология при съпружието!
 
Така че, с риск да прозвуча рязко, стига се занимава с глупости. Има достатъчно добри специалисти, които да установят има ли проблем или не. Освен пренатеста, който ще правиш Simple Smile Да, имате си дар от Бог, наслаждавайте му се!

# 2
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
До колкото знам, морфологията на сперматозоидите не би трябвало да има връзка с генетичния материал, който носят. Според мен, щом са стигнали до яйцеклетката и са успели да я оплодят, значи оттук-нататък морфологията отпада като фактор. Лека и безпроблемна бременност!

# 3
  • Мнения: X
Тихичко честито.

# 4
  • Мнения: 13 665
Паниката е естествена реакция, напълно обяснима. И да! Спечелили сте шестица от тотото. Много често се случва такова  естествено забременяване след като така  да се каже родителите са се успокоили. Пожелавам догодина вашата  шестица от тотото  да се гушка в скута ви!

# 5
  • София
  • Мнения: 12 653
Не се паникьосвай излишно.
Моят съпруг варира като показатели, според клиниката и външните фактори, но над 2-3% не е имал поне от 10 г. С най-голямото дете беше 13%, а с най-малкото - 1%. Имаме 4 здрави и прекрасни деца, като само третото от тях е ин витро. Правим опити за 5-то. Най-голямата гони 20 г. Най-малкият ще стане скоро на 5 г.
Аз също съм с тромбофилия + Хашимото.
Междувременно си лекувам от дете проблеми с кътниците и правя рентгени през няколко месеца. От докторите знам, че облъчването е като при по-продължително стоене на слънце.
Щом е станало зачеване, сперматозоидът се предполага, че е качествен. Морфологията единствено може да забави бебеправенето, но то не е невъзможно. Както казва моят лекар, само абсолютната липса на сперматозоиди означава категорично безплодие при мъжете.

# 6
  • Мнения: 2 862
Fever ray ,  браво на вас , как успявате да се справите с толкова деца ?
А , авторката да не се притснява толкова .

# 7
  • София
  • Мнения: 12 653
prodaljavamenatam, децата са с голяма разлика. Само първите 2 са породени, а после да през доста време. Каките помагат/ха за по-малките. Даже най-малкият казва, че има само 1 кака и 3 мами, визирайки мен и двете най-големи. Simple Smile  Имаме 2 баби на разположение. Кантората ни е собствена и на метри от дома ни, а аз работя само по няколко часа на ден и съм на разположение на децата. Най-голямата вече е студентка в чужбина и си идва само за ваканциите, а тази година и втората ще замине при нея. Така ще си останем само с 2 деца, ако не се получи с опитите за пето. Правихме ин витро през ноември, но без резултат. Единствено финансово изисква по-голяма дисциплина.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 433
авторката, честито и от мен
не се паникьосвай, божа работа си е това
при нас каката беше хормонално стимулирана
лекарите ми казаха като се реша за второ да се обадя пак, всички изследвания сочеха че по нормален начин нямаше как да стане
да ама не
резултата е малкия, заченат нормално, 4 месеца след като се роди каката, тъй като бях спокойна, че по нормален механизъм няма как да забременея
стискаме палци всичко да е наред, успех и най-вече спокойствие
 

# 9
  • Мнения: 2
Не се паникьосвай излишно.
Моят съпруг варира като показатели, според клиниката и външните фактори, но над 2-3% не е имал поне от 10 г. С най-голямото дете беше 13%, а с най-малкото - 1%. Имаме 4 здрави и прекрасни деца, като само третото от тях е ин витро. Правим опити за 5-то. Най-голямата гони 20 г. Най-малкият ще стане скоро на 5 г.
Аз също съм с тромбофилия + Хашимото.
Междувременно си лекувам от дете проблеми с кътниците и правя рентгени през няколко месеца. От докторите знам, че облъчването е като при по-продължително стоене на слънце.
Щом е станало зачеване, сперматозоидът се предполага, че е качествен. Морфологията единствено може да забави бебеправенето, но то не е невъзможно. Както казва моят лекар, само абсолютната липса на сперматозоиди означава категорично безплодие при мъжете.

не бях чувала за мъж без сперматозоиди ама нищо

# 10
  • Мнения: 15 356
Не се паникьосвай излишно.
Моят съпруг варира като показатели, според клиниката и външните фактори, но над 2-3% не е имал поне от 10 г. С най-голямото дете беше 13%, а с най-малкото - 1%. Имаме 4 здрави и прекрасни деца, като само третото от тях е ин витро. Правим опити за 5-то. Най-голямата гони 20 г. Най-малкият ще стане скоро на 5 г.
Аз също съм с тромбофилия + Хашимото.
Междувременно си лекувам от дете проблеми с кътниците и правя рентгени през няколко месеца. От докторите знам, че облъчването е като при по-продължително стоене на слънце.
Щом е станало зачеване, сперматозоидът се предполага, че е качествен. Морфологията единствено може да забави бебеправенето, но то не е невъзможно. Както казва моят лекар, само абсолютната липса на сперматозоиди означава категорично безплодие при мъжете.

не бях чувала за мъж без сперматозоиди ама нищо
Криптозооспермия
Вазектомия
Там може да прочетеш,това че не сме чували нещо,не означава че то не съществува.

# 11
  • Мнения: 19 686
И аз това идвах да пиша Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт