Година нова се задава, две чертички с шепи да раздава! - Бебеправене 367

  • 24 002
  • 742
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие на новата тема:

Опции:

# 30
  • Мнения: 17
Здравейте,аз съм 4y4u20, имам проблем със стария профил и немога да вляза,затова регистрирах нов. За много години! Сбъдване на всички добри пожелания,които се изписаха!:)
 Joanaa, ако не е проблем,може ли да споделиш какъв фактор ти откриха при изследването за тромбофилия. На мен ми откриха мутация на PAI 4g/4g и ми е интересно при други момичета с такава какво са им препоръчали.

Аз приемам b12 на Now ,отново е метилкобамин за под езика,но го взимам от iherb,излиза ми на половина от цената, на която го предлагат тук в аптеките.

# 31
  • Мнения: 532
Здравейте,аз съм 4y4u20, имам проблем със стария профил и немога да вляза,затова регистрирах нов. За много години! Сбъдване на всички добри пожелания,които се изписаха!:)
 Joanaa, ако не е проблем,може ли да споделиш какъв фактор ти откриха при изследването за тромбофилия. На мен ми откриха мутация на PAI 4g/4g и ми е интересно при други момичета с такава какво са им препоръчали.

Аз приемам b12 на Now ,отново е метилкобамин за под езика,но го взимам от iherb,излиза ми на половина от цената, на която го предлагат тук в аптеките.
Същата мутация имам. Води се нискорискова. Док ми спря терапията(фракси 0.4), но въпреки това изискваше от мен да следим показателите. Обясни ми и че обикновено има 2 типа жени, с тези нискорисковите - при едните тази мутация не се проявява изобщо, при други започва да се проявява около 30г.с. В моя случай изследванията се влошиха към 30, а две седмици по-късно са по-зле вече. В момента чакам да се чуя с него и да обсъдим нещата. От две седмици съм на натаспин, но явно не оказва влияние, та ще се боцкам отново май. Исках да кажа с поста си, че е важно да се следи хемостазата, независимо  мутацията. Може всичко да си е наред до края,но може и да не е, а често лекарите ги пренебрегват тези неща.
А на Меги и останалите пожелавам, да не ви се налага повече да записвате часове за НЕбременни! Хихи ❤

# 32
  • София
  • Мнения: 2 080
+1 за продукта на Natural Factors.
И аз, от всичко прочетено, мисля, че е най-добър.
Хубаво че се разтваря бързо, че все едно смучеш сладък пясък. Joy

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 21:30 от rave

# 33
  • Мнения: 17
Благодаря за отговора,аз имам същата терапия изписана,но и аспирин протект да взимам заедно с фраксипарина. Ако не съм досадна,да попитам и кога започна с терапията. Изписана ми е да я започна след остановяване на бременност от АГ,което предполагам ще е около 6 седмица , а в други теми срещам момичета,които са пили превантивно аспирин и т.н. Пожелавам ти бързо подобряване на показателите и много благодаря за споделянето. ♥️

# 34
  • Мнения: 1 781
Нова тема, нова година, нов късмет! Благодаря за поредната яка тема Ро!
Дано наистина е на късмет на теб и на всички нас!
Джулс Ниски са ти според мене и Б12 и Д, помпай се с добавки.

# 35
  • Мнения: 1 041
Записвам се да ви следя и в новата тема! 👀🍀
Поздраления за Рочелка отново! 👏

Джулка, ниски са, наистина... и Б12,  и Д. Феритина ти обаче е топ! Аз се боря за такъв в момента. 😂

Б12 наистина е добре да е над 500 при една начална бременност, така че , както те е посъветвала Меги, вземай мерки да го вдигаш.
За витамин Д3.. ами добре е да е над 40 Wink
Аз вземам вигантол на капки и с него се вдига, преди това с капките на Джеймисън имаше 0 ефект.

Използвам поста да пожелая на всички мнооооого бебеносен Януари и най-късно до другия Януари да видите ей това ❤



Също се присъединявам към поста на Йо, че с тромбофилии си трябва следене на коагулация , защото понякога нещата може да излязат извън контрол. Мен ми вдигнаха за малко дозата на 0.6 , но изследването показа, че идва силно...и ако не се беше проверило..като нищо да си докарам кръвоизлив (пази Боже..), та върнахме на 0.4 клексана.
Ежедневно се изумявам на АГ-тата в малките градове и начина им на “проследяване”, то си е направо за кавички, като гледам какво “следене” пада.
Не веднъж съм го казвала, но е факт, че добри специалисти има предимно в София, за огромно съжаление.. 🙄🤭
Масово не се пускат важни изследвания, а за някакъв вид превенция дума да не става. 🤷♀

И за да не завършвам с негативизъм поста, ви пращам поздрави от един младеж, тежащ около кило и половина! 💙

# 36
  • Мнения: 592
Благодаря за новата тема, Ро, присъединявам се и аз.
При мен нищо ново, следя ви и се радвам на бременелките.
Какво означава да се следи хомеостазата? Какво означава изследване на коагулация ?
При мен този мутация , която има Йоана, е в хетерозиготна форма, и според генетика в Надежда, няма да имам нужда от терапия. При вас хомозигот ли е или хетерозигот?
Въпросният др. Сигридов дотолкото чувам записва само жени с един или повече А. Има ли шанс за небременна да се вреди ....

# 37
  • Мнения: 449
Честита ни нова тема благодаря, дано до края на годината вече са сме мами дай боже,и аз съм с тромбофилия 4г 4г и неусвояване на фолиева и б12, при бременност имам назначен фраксипарин 0,4и аспирин през ден имам и терапия от хематолог те отричат терапия през ден трябва всеки ден инжекция да се чудиш кой да слушаш, дали някоя има мнение за доцент Карагьозова от Фемина(Майчин дом )до колкото разбрах тя разбира от тромбофилии ,така и не можах да запиша час при др Сигридов а много ми се иска като чета по форумите на колко жени е помогнал 😊

# 38
  • Мнения: 1 041
Кийп, коагулацията е друга дума за  съсирване на кръвта, също както и хемостаза. Едно и също е. Показателите са 3 - АРРТ, Фибриноген и Д-димер. В някои случаи и Анти ХА. Да не навлизам в излишни подробности.

Моят най-искрен съвет е... чакала си толкова години, забременяваш трудно... над 30 години си, знаеш за тромбофилията - не се оставяй само на 1 мнение, особено на генетика от Надежда. В Надежда често са против терапиите, не знам защо.

Те и на мен някои доктори ми обясняваха, че нямам нужда от терапия, ама нали.. добре, че не ги послушах , че с моите мутации..🤭

При Сигридов за небременни е малко сложно, но съвсем не е необходимо да имаш 100 аборта преди това. Аз лично отидох при него в 8-ма седмица бременна чак.

Сега следя при АГ и хематолог - моят си АГ , който ме гледа на 2 седмици и хематолог (проф Паскалева в НКБ), която пък следи нивата на кръвта и как се отразява терапията. Отделно нали..доплер и фетална морфология.

Най-искрен съвет - потърси второ мнение преди да забременееш дори. ПАИ често се асоциира със спонтанни аборти в ранни седмици.
Йоанка може да си позволи да не е била на терапия след 13-та седмица, но е на 24.. а генетичните мутации се отключват обикновено след 27.. Simple Smile
И все пак е шанс.. тромбофилията не е заболяване , а предразположеност към усложнения по време на бременност. Може да не се отключи, аз след толкова години чакане..да знам за тромбофилията и да не взема мерки, не бих рискувала. 🤷♀

# 39
  • Мнения: 449
Тромбофилията по време на бременност е опасна въпреки че съм на 27години загубих бебе в 19седмица, а когато бях на 20 родих сина ми и нямаше усложнения

# 40
  • Мнения: 1 996
Да, не е шега работа. Аз съм хетерозигот по PAI и според всичките ми лекари тук нямам нужда от терапии. Обаче след един А нямам намерение да стават повече като бройка, за да ми обърнат внимание на мутацията. Въпреки инвитрото моята клиника не иска да ми предписва инжекции, и съм се разбрала с АГто ми при установяване на бременност веднага да ми даде направление за хематолог, за да проверим останалите фактори. Без направление няма как да се впиша за час, предложиха ми юли 2019 час за януари 2021....

# 41
  • Мнения: 257
Скок със засилка в новата готина тема на Ро. Smile Да донесе много плюсчета първата тема за тази година! People Baby

# 42
  • Мнения: 532
Малко отклонявам темата, съжалявам за тези, които не ги касае. Просто знам, че тук има доста момичета със загуби и с тромбофилии, а за това сметнах за нужно да споделя. Аз съм с хомозигот Пай 4г/4г и два аборта преди това. Именно заради възрастта ми(24) док мислеше, че може би няма да имам нужда, като ми каза, че като стана на около 30 картинката вече може да е различна. И все пак дори и на тези години, като реши да се проявява дадената мутация, не пита гадината. Но ако си следите хемостазата и ходите при правилните лекари, всичко ще е под контрол! А Сигридов в момента не преглежда, за небременни е трудно вреждането, не знам как ще е на новото място. Не искам да му правя реклама, има и други доста добри специалисти, просто аз избрах него. Въпроса е да ви следят правилно и да не пренебрегват важни изследвания, както правят доста от лекарите!

# 43
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
И аз да дам едно голяяяямо +1 за Сигридов - той не просто следи бременните, колкото да избутат до термин, старае се да създаде оптимална среда за малкото човече - следи подробно кръвни показатели, витамини, белтък, щитовидни хормони и тн. Да не говорим какъв виртуоз е с високорискови бременности. Също мога да препоръчам и др Константин Ташков за следене на бременност, в тандем със Сигридов са супер!

# 44
  • Мнения: 17
.. а генетичните мутации се отключват обикновено след 27.. Simple Smile


Леле,това за сефте го чувам,но най-после ми дава отговор,защо през първата бременност нямах проблеми -на 24г. Аз също съм хомозигот по PAI, също с два аборта в последствие в ранни седмици. И моята терапия е всеки ден,но ми я назначи имунолог,АГ потвърди.
Както писах в старата тема решили сме от този месец да не се пазим,пък каквото стане. На 17ми е датата за МЦ,гледам че с някои момичета вървим долу горе по едно време. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт