Отговори
# 30
# 31
  • Варна
  • Мнения: 358
Дъщеря ми започна реди пъзели на 1,6 г. Проговори на 2,6 г. Дори и "мама" не казваше до тогава, а само издаваше звуци, като я питахме например "как прави кучето?". Аз се бях притеснила, понеже нейни връстници - момченца, говореха от 1г. възраст. В крайна сметка тя макар и на 2,6г. си проговори напълно правилно, разбираемо и без бебешки думи, някои от момченцата, които проговориха рано, в момента ходят на логопед, понеже все още не могат да говорят правилно (на почти 6г.). Мисля, че просто трябва да дадете шанс на детето и да изчакате още малко, преди да се отдадете на притеснения и ходене по специалисти.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 21:17 от Invisible_

# 32
  • При семейството си
  • Мнения: 6 567
Като майка на дете, на което на 2 м. възраст откриха разширен вентрикул (мозъчно стомахче) и 2 години и 8 месеца по-късно е с диагноза: “забавено нервно-психологическо развитие”, ще ви посъветвам: хич не слушайте успокоения от типа Иванчо, на съседката детето, геният еди кой си и т.н. са проговорили, проходили и направили еди  какво си и еди кога си; при най-малкото притеснение се обърнете към специалисти, само и единствено те могат да ви кажат има или не проблем вашето дете и какво евентуално би могло да се направи. Колкото по-своевременно се вземат мерки, толкова по-добре. Моето дете е минало и рехабилитации, и ерготерапия и логопед, не знам защо тези неща звучат страшно, притеснително. Нищо подобно. Основно нещата са под формата на игра, съобразени с възрастта, само могат да са от полза. Да, единственият недостатък е, че става въпрос и за финанси. Ако сте от София, мога да препоръчам специалисти поне за консултация.

# 33
  • Мнения: 7
Ами при нас стане беля! В частната детска се появи синка на крачето. От тогава сина ми отиде 2 пъти още защото всеки път след "случая", той започва да плаче и да се тръшка.не иска даже и да влезе. Така логопед не се проведе при тях и чакам да се успокои човечето, че не е така на всякъде и да отидем на логопед с радост. Плюса от цялото преживяване е че вече се опитва да повтаря, казва последните срички на думи,оказа се че може да да брои до 🔟 😁😀🤯 Малко се поуспокоих, но все още ни чака много работа. Тепърва започна да ме слуша когато се опитвам да го науча на нещо. Благодаря ви на всички. В крайна сметка специалистите знаят най-добре стига да са съвестни. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт