Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 685
Ние се въртяхме така с ниска спортна кола и големия отзад.Не знаеш какво става просто.Беше на завой,сух път.Все едно бякой ни врътна,пропаст имаше,спряхме на метри.Отдолу дойде моторист,караше бавно явно е видял,само вдигна палец.

# 46
  • Мнения: 10 352
Иди  и пали свещи в черква, че се е отървал невредим. Господ е бил с него!

# 47
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Къде е тази буйна зеленина и всички дървета със зелени листа януари?
Фуертевентура?

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 23:58 от Варненец

# 48
  • Мнения: 3 732
Потрошената кола каква марка е, кой модел?

Добре правиш, че го караш да говори. Сега той кога и на какво ще седне зад волана?

Малшанс е било, просто се е случило. Като филм звучи - нереално. Миг невнимание и ...

Колата е за скрап. Такива неща като Гражданска и Каско има ли при вас? Ти беше в Испания/Италия ли?

Извини ме, че не помня в детайли и ако въпросите са ми глупави.
Извини ме и за грубостта, но се радвам, че не е с твоя първи нов автомобил. Ламарини се купуват, живот назад не се връща. Ще правите ли курбан за здраве следващите години?

# 49
  • Мнения: 2 478
Съжалявам Тарталета за случката. Важното, че всичко е наред с човека. Hands Thumbsup

Винаги на слънце нося и до мен между двете седалки си слагам слънчевите очила - специални, 100% UV защита, антирефлекторни, отблъскват на 100% синия спектър, който най-дразни, и с поляризация. Стъклата са G15, жълтеникаво-зелени, успокояващи очите. Слагат се в някои модели Ray-Ban. Аз лично без тях не мога, пък нека изглеждам "надувко", или "странен". Чудя им се на тия, каращи без очила как виждат, никак. И не само, друго си е с очилата - не се мръщиш, не присвиваш очи, пазиш си зрението и т.н.
Така че, инвестирайте в скъпи очила, струва си.

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 02:04 от FragranceFanatic

# 50
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
На косъм се е разминал човекът.  Shocked И аз съм от тези недоваждащите и трябва да си взема слънчеви очила за шофиране. Моите не стават. А имам и драма с фаровете срещу мен в тъмното. Щерката каза, че се свиквало. И при нея в началото много й пречели и нищо не виждала. Сега не било така.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 308
Наоколо в момента по чудо е нямало друга кола,щеше да е меле.
Колата е тотал щета, да.
 Шофьорската седалка е изкъртена от релсите си,а ММ няма нито драскотина! Каза, че се чувства все едно е гледал отстрани, че на някой друг се е случило.
Малкият дявол. Разминал се е, свирено. Simple Smile
Не съм суеверен или вярващ, но ако е писано да се удавиш, няма да изгориш. Simple Smile

# 52
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Благодаря за новата тема. Честита 2020, бъдете здрави и щастливи и дано нямаме произшествия. Чета ви, но нямам какво да кажа.

Тарталета, радвам се, че мъжът ти не е пострадал. Дано нямате такива преживявания повече.

# 53
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Ти беше в Испания/Италия ли?

Не споделя. Твърдо си държи на описанието в профила - средиземноморието...а това са около 20 държави.

Ако снимката наистина е от 3-4 януари....се сещам само  за - Лас Палмас....Фуертевентура и Санта Крус де Тенерифе.
А може и Либия - Египет - Мароко - Малта....и те са средиземноморие.

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Варненец, ти в лъжа ли се опитваш да ме уличиш или си мислиш, че стоя нон- стоп във форума, та да отговарям на момента?! Нито съм анонимна, нито крия къде живея. Испания, Бенидорм, добре ли е? Ай цъкни сега на някоя онлайн камера и виж колко са зелени листата при мен. Температурата зимата е 15 градуса, в годината слънчевите дни са над 330 сигурно. Тенерифе и Лас Палмас даже не са континентална Испания. Ама айде стига, че избягахме от темата, ти си отвори атласа.

Редактирам-
Потрошената кола каква марка е, кой модел?

Добре правиш, че го караш да говори. Сега той кога и на какво ще седне зад волана?

Малшанс е било, просто се е случило. Като филм звучи - нереално. Миг невнимание и ...

Колата е за скрап. Такива неща като Гражданска и Каско има ли при вас? Ти беше в Испания/Италия ли?

Извини ме, че не помня в детайли и ако въпросите са ми глупави.
Извини ме и за грубостта, но се радвам, че не е с твоя първи нов автомобил. Ламарини се купуват, живот назад не се връща. Ще правите ли курбан за здраве следващите години?

Отговарям ти поред на въпросите. Потрошената кола е Renault Espace 3,0. Слава богу, не е новичкото ми Каптурче, че там нещата биха били много сериозни( на изплащане е).
ММ още вчера шофира вече, с това няма проблем. За момента ще кара моя Каптур и един Форд C-max на сестра ми. Днес ходихме на два огледа, повече от спешно му е да си вземе веднага друга кола, свързано е с работата му, не става без( а трябва да може да я товари с инструменти).
Колата е за скрап, да. Контактувам сега с 2-3 фирми, които изкупуват такива коли, да видя кой ще ми даде повече пари( говорим за порядъка на 100- 200 евро, разбира се). Колата си има ГО, Каско тук няма. Има ГО пълен риск, но не сме правили. Моята има и смятам поне първите 3-4 години да правя такава. От застраховката нищо не очаквам, то няма и как да се предяви щета по ГО като няма друг виновен.
Полицията го глоби 80 евро за невнимателно шофиране( редуцират се на 40 евро, ако се плати в определен срок). Даже не са го карали да надува балона, питали са го дали е пил само( мен ме удариха във верижна катастрофа, всички "духахме").
Курбан ще му правя, ако иска всеки месец! Не съм суеверна, но май е време да стана!

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 17:47 от Тарталета

# 55
  • here and now
  • Мнения: 4 201
Вместо курбан, аз дарявам.
В момента е активна пак кампанията за Джони.
Извинявам се за спама.

# 56
  • Мнения: 3 608
Вместо курбан, аз дарявам.
В момента е активна пак кампанията за Джони.
Извинявам се за спама.
Че може ли така и какво се дарява може и на лични?

# 57
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Вместо курбан, аз дарявам.
В момента е активна пак кампанията за Джони.
Извинявам се за спама.

Едното не е вместо другото при мен. Джони ще бъде добре!

# 58
  • Мнения: 3 732
Тартарета, всичко е добре, когато свършва добре! Радвам се, че мъжа ти е невредим.


Дидоян, на мен януари ми е тегав - ГО (252 лв), Каско (92) и ГТП (40 лв) са тогава. ГО ще е януари, април, юли, октомври по около 75 лв. Винетката изтича началото на март (колебая се за нова като веднъж годишно излизам от София), данъка е края на март, гумите са април.

Не знам все още какъв е смисъла от Каското, но го правя защото така каза предния й собственик.

Гуми ми остана още 2 летни да й купя и година - две приключвам тоя въпрос. Лятото на 2018, първото ми, го изкарах с галоши пък бях толкова неопитна.

Има ли как да избегна снимането за Каско? Трябва да я мия а ме мързи.

Днес ходих да й гледат гумите - 1,6, 1,8, 2 налягане. Не знам единицата за парка как се казва. Жената каза, че е от лошите пътища и да ходя на гумаджия през седмица.

# 59
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490

Има ли как да избегна снимането за Каско? Трябва да я мия а ме мързи.

Ако подновяваш Каското в същата компания, в която си сега не е нужно от снимки.

Общи условия

Активация на акаунт