Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 74 371
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 7 691
Има един много обширен и хубав пост на Магнолия в профи темата как нейна приятелка за година с маслена грижа точно се е отървала от мазния скалп. Искрено се надявам,че най-накрая ще стартира блога си. Там ще го има описан метода. Най-общо казано с маслената грижа се регулира отделянето на себума.
 Прави сте-всеки да се плеска с каквото иска,но да се налага като даказано работещо нещо със съмнителен еект и евентуално можещо да доведе до проблеми-не съм съгласна. Форумът е свободен и като знам колко тийнки го четат и буквално тестват всяка написана щуротия Grinning....
 Навремето заварих щерката наклепана със смес от лют червен пипер и зехтин Rage.....Не ме питайте какви писъци бяха като и потече тая гняс по лицето и как го измихме.

# 526
  • Мнения: 127
И аз винаги съм отбягвала да слагам каквито и да било масла ,именно заради мазния скалп ,така че ще съм една от първите и най -желаещи да научат за метода ,чрез който се е оттървала от този проблем.

# 527
  • Мнения: 2 918
Оооо,аз никога не оставам без финиш-олио,но харесвам купешките,които са си и чиста аромотерапия.Откакто започнах да се боядисвам,не че имам бели коси,а от желание за промяна,без финиш-масла не оставам😊В студентските години се можех със зехтин,но косата ми не беше третирана и време бол,а сега май не правя нищо само докато спя,едва успявам с Еластисайзър от време на време и то за по 20-30 минути,така че благодаря на тежката артилерия за добрия вид на косата си/че и съм си перманентно 10-ка с изключение на 2,3 месеца през зимата /

# 528
  • Мнения: 18 503
Толкова години съм се клепала с какво ли не за растеж. И това,което съм установила е,че растеж се влиаяе само от добавки и то магия не може да стане. Маслените маски са много хубаво нещо за да расте косата здрава и красива,подхранена. Зехтина ми действяше добре в годините с по-нетретирана коса. Правеше я страхотна. И нямах нужда от друго. Сега ни зехтин кокос ми действат така(косата е боядисана и вече е друга). Ефект съм виждала от маска жълтък+витамин А и рациново масло. И пак не толкова растеж, а подхранване. Затова вече нищо не правя за растеж. Мажа маски -купени, балсами и финиши задължително,има ли цъфтеж подстригвам и тя си расте. Ползвам и скъпи плофесионални продукти и ат масовите.
Кокосово масло мажа веднъж в седмицата и то не съм особено редовна.
Жълтъка е страхотен за косата,но сега няма как,защото цвета ще замине.
Изобщо маслата са хубаво нещо,но всяка коса си е различна. За мен са излишни споровете.
В ежедневието ми вече нямам време и предпочитам 5 -10 мин с готова маска. Маслените само уикенда. Най-големия враг на косата е топлинната обработка. И откакто си я нося чуплива и естествена и съм намалила до минимум цъфтеж почти не съм видяла-съответно си расте и не се реже често.
Топлинната обработка е враг номер едно. Но това не значи ,че ще ходим все ненаправени, нали. ? Всичко е в баланса.
Сега не правя нищо кой знае какво за растеж(а преде се мажех чинно и редовно),а косата ми по-дълга от в момента никога не е била. И не цъфти. А преди и цъфтеше.

# 529
  • София
  • Мнения: 2 411
Снощи минах по бързата процедура - измиване, маска, балсам. 4 дена от предходното миене. Ами... Липсваше ми масленото клепане преди това. Благодаря за насоките за маслената тема. Още снощи почнах да чета. Ще попълвам арсенала, че само Икаров не ми е достатъчен. А и след първия ми домашен еластисайзър направо ми е бозав.
Вече се виждат поне 5мм от корените, но отрязах поне 3см, така че съм на минус този месец. Ще правя снимка уикенда, че е време и за къна. Тъкмо един месец ще е минал, но от толкова други продукти по косата вместо червена съм мръсно розово-червеникаква 😁. Обаче това с червената къна беше попадение. Естествено съм тъмно руса. Затова като почнах да се боядисвам, макар и рядко, все към русото залитах. Та 40 години, 20 от които чат-пат с боя, живея в гамата "русо та русо". И тази НГ реших да експериментирам с червена къна. Бууум. Всички единодушно казаха, че това е моят цвят. И аз самата се възприемам мн естествено така.

# 530
  • Мнения: 310
От доста време сменям цвят и като цяло визията на косата си. Косата ми е била най-здрава, красива и дълга когато се къносвах с Черна къна от онази евтината с индийката 😁.. НО черното ми омръзна.. Тогава миех с дрогериен шампоан и слагах по някой балсам /маска, каквото намеря, не сушах, не изправях и като цяло никаква топлина. След това се почна едно изсветляване с дрогерийни бои с години, цъфтежи, пак къна, пак боя, сешоар.. Накъсана коса до раменете. От година, две почнах боядисване с профи боя oway в салон и използване на профи продукти, подстригване на цъфтежа ежемесечно и определено вида и е по- добър. Имам надежда, че пак ще порастне, но пустия цъфтеж не се оправя. Та така когато третирате косата химично и термично профи козметиката е задължителна според мен. Домашните бъркочи, вече хич не ми помагат, освен някое масло за преуош.

# 531
  • Мнения: 2 328
Снощи направих колосалната грешка да се изсуша с въртящата четка.Даже се опитах и да се къдря с нея,както едно време правех.Господи,откарах час и половина с вдигнати ръце ,прегря ми мозъка и се оскубах зверски.Четката си ЗАМИНАВА!
Обаче пък идвам да похваля бъркоча от маска и кокосово масло,за втори пореден път косата е страхотна след това чудо.Измих с low poo крема на Лореал.Скалпа е спокоен,косата плътна,тежка и бляската,както и изключително мека.Днес май ще режа връхчета.Да видим,но не мисля,че повече от 2 пръста ще взема.

# 532
  • София
  • Мнения: 117
Привет, момичета, радвам се, че има такава тема. Аз мога с ръка на сърцето да споделя тази маска, която засилва растежа и ухае невероятно https://www.facebook.com/groups/171795463922595/permalink/176696013432540/

# 533
  • Мнения: 1 918
Горния линк е РЕКЛАМА

# 534
  • Мнения: X
Няма маска, която засилва растежа. Косата си има един зададен растеж и такива изказвания за мен са глупост. И стига с тези линкове! Наистина реклама!

# 535
  • Бургас
  • Мнения: 6 177
Маслото от канела и самата канела засилват растежа, защото загряват скалпа.Аз винаги си слагам в къната и наистина много бързо ми расте..Чувала съм и за маската с горчица на прах-същия ефект; за масло от магнезий съм чела в ихерб, че го ползват на скалпа, но то щипе и май само за минути го слагат.Може би ако е омесено с друго масло няма да е чак толкова щипливо; чесънът също, но това е тежка артилерия, която едва ли някой иска да слага освен ако не се налага.

За омазняването в корените ползвам розов прах и портокалов прах, само те имат ефект на моята къносана коса.Сухите шампоани ми ги омазняват още повече.Ако не ги ползвам косата ми издържа само 2 дни, а с тях удължавам до 3-4.

# 536
  • Мнения: 75
Понеже по-горе се споменава за добавки, много са важни. Тъй като съм вегетарианка, когато получих косопад, засилих много протеина под формата на растителен - соев, грахов, бадемов, ядях повече яйца и ядки, задължително сурови бадеми, пиех желязо, цинк, вит Ц, силиции, биотин и на Джеймисън коса, кожа, нокти (но не едновременно). Отделно си подстригвам връхчетата само на растяща луна, непосредствено преди пълнолуние, дори и микроподстригвания си правя тогава. Отделно не търкам косата с кърпа, а попивам само с памучна тениска.

# 537
  • Мнения: 1 666
Гслчудо, какви са тези розов и портокалов прах? За пръв път ги чувам.

# 538
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
Да питам аз..Кога може да нанасям маска- след като измия косата с протеинов шампоан слагам реконструктора.Маската преди или след реконструктора трябва да се нанесе?

# 539
  • Мнения: 135
След реконструктора

Общи условия

Активация на акаунт