Искам да кажа ... (166) през януари 2020

  • 57 274
  • 1 244
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 1 414
Новината за смъртта на баскетболиста Коби Брайънт ме накара да се замисля,макар и да не се интересувам от баскетбол и като цяло от спорт.Наистина никой не знае какво ще му се случи.Ужасна трагедия.Човекът тъкмо постигна звездния си миг и ето,нелепа тривиалност и си замина.Заедно с дъщеричката си.Поне са били заедно,когато се е случило.Може би са си отишли прегърнати.Дано е било така.Черпейки утеха един от друг преди края.
И се чудя,има ли смисъл да градиш каквото и да е,като само за един миг може да те няма?Вярно,за идните поколения,и все пак...
Така и баба ми,лека й пръст,каза,когато наша роднина,заедно с нейна приятелка,загинаха,блъснати от кола-защо да градиш,да създаваш ...Отиде ли си човекът,и в адмирал да го произведат посмъртно,файда никаква,като се прибереш в празния дом и него го няма вече и остават само снимките и спомените.
Такъв странен човек съм.Става ми кофти за хора,които не познавам и никога и няма да познавам.Помня още, когато станаха атентатите през 2001 срещу кулите близнаци в Ню Йорк и по немската телевизия излъчиха репортаж,който хванах случайно.Показваха снимки на загиналите и в комбинация с песента,която звучеше за фон,ме разплака.Продължава да ми се случва.
И защо не,да му се не види?Трябва ли да ни е жал само за хора,които познаваме?Всъщност,радвам се,че съм такава сантиментална.Светът е пълен с достатъчно пресметливи,студени и прагматични особи.

# 1 096
  • Мнения: 11 570
Наздраве за Деси, за Джонката, за всички, които помогнаха 🥂
Жаки, Мер, Хърче, браво на вас 🌹❤🤗

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 21:38 от rummi_pl

# 1 097
  • Мнения: 39 039
Ох, аз вече съм леко пияна- ама скромно с бяло вино. Наздраве!
Тит, къде се слага тоя лед при орхидеите? Аз, по съвет от съфорумка я кисна с хладка вода на около 10 дни. Пуска листа, а и беше цъфнала над 4 месеца....Бъркам ли някъде? Разбрах, че може да я оцветиш по желание с хранителна боя, но нямам идея дали се отнася само за натурално бели на цвят.
Използвма тази тема, за да се поклоня на всички, които си скъсаха задниците за Джони!
Наздраве!

# 1 098
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 623
Наздраве и от мен! Аз, като виден любител на бирата, пия втора!  Beer

Една за Джони и една за Деската!

# 1 099
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Мари, насипвам го върху почвената субстанция. Ако не стигна до нея- върху орхидеята. Аз всъщност така си поливам всичките цветя, но първо започнах от орхидеите. Нали има едни малки книжки закачени за тях, там беше писано за кубчетата лед.
Не съм ги оцветявала с нищо, но не спират да цъфтят.

# 1 100
  • Мнения: 39 039
Аз моята я получих без книжка. Тит, на колко време пускат цветонос?

# 1 101
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Мари, не знам. На някой от тях не са им изсъхнали старите и пуснаха нови.

# 1 102
  • Бургас
  • Мнения: 6 398
Моята орхидея мислех, че няма да оживее предвид градинарските ми умения. Така хубаво е нацъфтяла, а и доста пъпки има още. В началото я киснех периодично, сега просто гледам да не я оставям без вода в чинийката отдолу.

Пропуснах си времето за следобедното кафе днес и абсолютно очаквано ме стегна главата. Пих сега превантивно един тайлол хот, че ми е отпаднало, и лягам.

# 1 103
  • Мнения: 14 242
Добро утро!

Селесте, дано е само умора, а не вирус!

Пак не спах добре. Събудх се към 3 и въртел... Сега съм компот и се надявам кафето малко да оправи ситуацията...

Спорен ден, банда!

# 1 104
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 623
Добро утро,

Аз съм на второ кафе, но нещо ми е отпуснато и ми се ще да се върна в леглото.  Добре поне, че на работа е спокойно и не сме на въртележката.

Да се оправят болните!

Лилс, как е щерката?

Аз също имам орхидеи, но в момента нито една не е цъфнала. Понякога, старите цветоноси си изсъхват и поникват нови, а на други пък, на следващата година, старите продължават да растат. При мен,в края на лятото започват да растат новите и към март-април вече имам цветове. При всяка една е различно.

Хубав ден, момичета!

# 1 105
  • Мнения: 10 982
Добро утро Simple Smile
Ще ме почва настинка, дано успея да я пресека.
Моите 3 орхидеи оцеляват на магия. Едната скоро ще цъфти.

Лек ден на всички!

# 1 106
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добро утро.
Вече съм отпочинала и скочих рано.
Даже си мислех, че ще ви изпреваря, пък то колко ранобудни имало.
Пуснах тесто за мекици. Ще ги угоявам домашните.

Бубс, щерката е добре. Само кашлицата остана и лека хрема. Пие Тамифлу и добре ѝ действа.

Хайде лека ви работа на работните и приятен ден на останалите.

# 1 107
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 954
Добро утро!

Добре, че е това Тамифлу! И слава богу при нас е без страничните му ефекти!

И аз не спах, снощи мислих до много късно! Днес ми тежат клепачите!
Мрън. Confused

# 1 108
  • Бургас
  • Мнения: 15 686
Добро утро!
Не спах добре, 100 пъти се събуждах.
Пия вече второ кафе, дали ще ми светне....

# 1 109
  • Мнения: 39 039
Добро утро.
И аз не спах добре. Слушах щерката как кашля, ставах, давах ѝ лекарство. Накрая отидох да спя в хола, за да не я слушам.

Общи условия

Активация на акаунт