🌞Слънчеви юнски късметчета🌞 2020👶- ТЕМА 5

  • 19 802
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Прочетох малко по темата, и да не се препоръчват мазила за целулит.
Ще пробвам с изчистване на храната, пък каквото такова. Четох, че и по време на бременност жените били по склонни към целулит, дори тези които са нямали преди. После можел и сам да изчезне..ама може и не 😁

# 31
  • Мнения: 921
Аз преди да забременея тичах 6 дни седмично по 1 час и ходих 3 пъти седмично на едни много добри процедури с ток - които намаляват мазнините много бързо, а и влизаш във форма. Много раждали жени се записват, за сваляне бързо на килограми. Казва се XBody, така че колкото и килограми да кача силно се надявам, че с правилния режим и упражнения ще си върна формата и тялото, с което съм била Simple Smile
Иначе сега с ММ ще се разходим по планините - решили сме до Боровец да отидем, малко да подишаме чист въздух, а и да хапнем после в някоя механичка хаха Grin

# 32
  • Мнения: 419
Добро утро,юнски мамчета😊

Аз се престрашавам да бъда записана вече на 1ва страница с термин 18.06.,по първоначални данни с момченце💙, на 42 (вече🙄) години съм,втора бременност,от София.
Хващам се,че все повече чета съдържание на храни,колко и какви витамини има във фурми,портокали,моркови....Намерих кои храни съдържат най-необходимите вещества по време на бременност-витамин Б12 и всички Б,важния витамин Д,протеини ,желязо и антиоксиданти.Старая се да консумирам именно тях,което е много нетипично за мен.Нямам дисциплина никаква относно храненето,поне до сега.
Много се радвам на степера,с който се сдобих,ползвам го ежедневно и се чувствам много добре 😊
На 7.01. съм на преглед,чакам с нетърпение да видя бебо.Още не го усещам,с предна плацента съм,май няма да е скоро.
Вчера се зачетох в избор на болница за раждане ,доста е рано,но и това трябва да го мисля😊За сега май търся отзиви за Шейново най-вече и въпреки че се следя в Майчин дом на ЖК ми се ще да не е там...На някоя от вас с опит,ако и се говори по тази тема нека сподели опит.😊

# 33
  • Варна
  • Мнения: 338
Ох, аз как обичам такива разходки и най-вече финала Joy Joy дори тази сутрин изпратих ММ с уговорката, че утре ще го водя някъде ей така със същата идея, но с едно приспиване, така че трябва да отворя букинг и да запазя нещо не много далеч:)

# 34
  • Мнения: 205
Добро утро , аз нямам качени кг до сега вече в 14г.с , но пък до скоро бях с неистово гадене и се хранех веднъж на ден. Не знам дали да се хваля , ама от 3 дни вече ми светна малко и сякаш взех да хапвам по стабилно, ама ще взема да се огранича. Първо ще си хапна всичко което ми се яде , че като си спомня че Коледа изкарах на моркови и апетита ми се вдига, хахаха.

Момичета да ви кажа , че си продавам старата количка , много е запазена , ползвах я около година с баткото . От полските е , сивичка, материята е лен и ми беше много лесна за почистване. Количката е хубава и маневрена , но е по - удобна за по - високи мами.
Скрит текст:
Скрит текст:

# 35
  • Мнения: 62
Здравейте, момичета. 🥳🥂🍾Първо да ви пожелая една наистина щастлива,късметлийска и изпълнена с мн емоции и любов 2020 год.Бъдете мн здрави, обичани,обичащи ,ценени и красиви ! Второ -мн благодаря за новата темичка💝😍✌Личи си ,че с желание е направена.Моят термин леко се измести за 25.06, все още пола не е ясен. Желая хубав ден на всички 🍀💓🎀💓💝

# 36
  • Мнения: 240
Дрийм, благодаря за новата темичка, страхотна е! 💜

Относно храненето, с предната бременност качих 16кг, не съм се ограничавала от нищо и не съм спорувала специално.

В момента влизам в 18та седмица и съм +3кг, от миналата седмица се старая да съм на високопротеинова диета, тъй като АГ ме посъветва така, заради ниско тегло и проблеми на бебето предната бременност.

Общо взето трябва да не ям сладко и тесто (а това ми се яде) и да наблягам на месо и яйца (бляк). Но каквото - такова.

В Комсед имат голямо намаление и през май, за когото не е късно да пазарува тогава.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 325
dream123, благодаря за темата, наистина е много хубава Flowers Hibiscus класацията 10 на 10 вече, гледам странно разпределение. В началото на месеца момчета, после вълна момичета . Ще ми е интересно да видя всички като нашарим със сърца какво ще излезе Simple Smile
За книгите препоръчвам Най-щастливото бебе от Д-р Харви Карп, има и най-щастливото дете за 1+ Увлекателно написани и ми помогнаха. Заради дребния бая книги прочетох, особено след първата година, но това по натам.
Аз покрай празниците +2 кг, но не ги мисля, пак влизам в крачка и на йога мисля да тръгна. Белия хляб, картофите и ориза тотално съм ги спряла, залагам на протеини и салати, но и сладко хапвам чат пат.
Peperudena, защо не искаш в МД? Аз съм в Щерев, доволна съм, но си искам да имам алтернатива, ако нещо се промени.

# 38
  • Мнения: 188
Ами аз на квото попадна изгодно се възползвам 😂 вече и количка купих.Снаха ми има същата страшно е удобна и здрава.Само че не е малка и сега трябва да взимаме голяма кола 😁😁 в комсед сега се чудя за помпа 😁

# 39
  • Мнения: 419
Аничка,
Майчин Дом е една от топ болниците за раждане от към апаратура,но от години отзивите за там са, че е мизерия в стаите на майките и бебетата.Това,че бебетата са 24ч.при майките също ме притеснява,но това си е лично мой възглед,със сигурност много майки няма да са съгласни.
Шейново пък точно обратно-стаите са обновени,чисти,като цяло условията са по-добри,не липсват и топ специалисти както и оборудване.Бебетата през нощта не са при майките,което според мен е голям плюс.
Не знам...разсъждавам си просто,без до край да съм проучила въпроса.Но при всички случай няма да раждам в частна болница поради липса на оборудване за извънредни ситуации.Недай си боже раждането е критично или се появи неочакван проблем с бебето-частните клиники(май освен Токуда) препращат веднага към Майчин Дом или Шейново.
Някой мнение за Токуда?

# 40
  • Мнения: 79
Мами от Пловдив,къде сте се насочили за ФМ ,че вече трябва да записвам час,а още се чудя. Чух добри отзиви за др Кръшков,но ми се иска още няколко мнения да чуя.

# 41
  • Мнения: X
Мами от Пловдив,къде сте се насочили за ФМ ,че вече трябва да записвам час,а още се чудя. Чух добри отзиви за др Кръшков,но ми се иска още няколко мнения да чуя.
Аз си записах час при д-р Иванов от Медлайн клиник. Препоръча ми го моето АГ, а и прочетох доста положителни отзиви за него. А за кога мислиш да записваш час?

# 42
  • Мнения: 3 944
Аз понеже вчера си обещах да започна пак с тренировките и да ям предимно здравословни неща, тая сутрин забъркай една тава Mac and cheese. Обаче пък колко вкусно ми беше 😂

# 43
  • Мнения: 727
Аз доколкото знам в МД можеш да избираш етаж, стая и дали бебето да е при теб 24ч или да ти го носят на 3 часа. Условията.. според мен във всички държавни болници са долу горе на едно ниво, колкото и да са обновени. Това, което са ми казвали за МД е, че е голяма лудница, поради големия брой родилки. Аз затова съм се ориентирала към окръжна за сега, където уж е по-спокойно, но пък още не съм на 100% сигурна. Бих избрала МД единствено от притеснение да няма проблем с бебето.

# 44
  • Мнения: 79
Мами от Пловдив,къде сте се насочили за ФМ ,че вече трябва да записвам час,а още се чудя. Чух добри отзиви за др Кръшков,но ми се иска още няколко мнения да чуя.
Аз си записах час при д-р Иванов от Медлайн клиник. Препоръча ми го моето АГ, а и прочетох доста положителни отзиви за него. А за кога мислиш да записваш час?
Мисля да си запиша за крся на месеца,около 27ми,28ми. Тогава ще съм в 21г.с. Ти за коя седмица си запази?😊

Общи условия

Активация на акаунт