Бързи здравословни въпроси и отговори – 24

  • 25 526
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 815
Добре дошли!

Nature Sparkles Nature Sparkles Nature Sparkles Champagne Nature Sparkles Nature Sparkles Nature Sparkles Честита Нова 2020 Година! Нека през новото десетилетие здравето и късметът ви следват неотлъчно! Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Animal Beetle

Заповядайте в двадесет и четвъртата поред тема, в която споделяме личен опит, полезни непрофесионални съвети и практики от здравословно естество. doctor

Моля, имайте предвид, че обсъжданите в темата идеи и предложения следва да служат само за насока към подходящ специалист, който да назначи адекватно на заболяването или здравословния проблем лечение. Съветите в темата не бива да бъдат приемани като диагноза и не трябва в никакъв случай да са повод за самолечение!

Линкове към старите теми: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9, #10, #11, #12, #13, #14, #15, #16 #17, #18, #19, #20, #21, #22 и #23.

Вместо запис, можете да отговорите на въпроса: "Имате ли понастоящем някакви здравословни оплаквания от неизяснено естество, за които се чудите към какъв тип специалист да се обърнете?", или просто да копирате въпроса си от миналата тема, ако е бил публикуван непосредствено преди отварянето на новата тема, и по тази причина е останал без отговор от останалите потребители.

Моля, нека спазваме благия тон и съблюдаваме добронамереността в изказа си. Благодаря! bouquet

# 1
  • Мнения: 4 868
За много години, живи и здрави

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Честита Нова Година...
🎅🎅🎅

# 3
  • Мнения: 1 752
Здравейте и честита нова година !Мой близък роднина има шип в крака и от близо два месеца изпитва болки там.Какво ли не пробва - хапчета ,  мазила , инжекции , но нищо не го облекчи.Смени сигурно трима лекари и всички вдигат ръце.Може ли да ме насочите какво да направим - дали да пробваме с нещо като йога или някакви масажи  , понеже се случва човекът да не спи от болки...Благодаря предварително!

# 4
  • Мнения: 5 819
Здравейте и честита нова година !Мой близък роднина има шип в крака и от близо два месеца изпитва болки там.Какво ли не пробва - хапчета ,  мазила , инжекции , но нищо не го облекчи.Смени сигурно трима лекари и всички вдигат ръце.Може ли да ме насочите какво да направим - дали да пробваме с нещо като йога или някакви масажи  , понеже се случва човекът да не спи от болки...Благодаря предварително!

    Майка ми има шип на петата и миналата година умираше от болка. Ходи по ортопеди. Това, което и помогна беше физиотерапията. 2-3 пъти в годината ходи на физиотерапия. Сега се чувства по-добре. Пак от време на време я боли, но болката вече е по-слаба.

# 5
  • Мнения: 9 555
Здравейте.
В подфорум "Здравни заведения, специалисти" не открих тема за бързи въпроси, затова ще попитам тук.
Опитвам се да се свържа с Белодробна болница "Света София", но цял ден никой не вдига телефона (този в сайта им). Да не би да имат някакъв друг телефон!?
Ще съм ви благодарна, ако ме насочите.

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте!
Първо - честита Нова година! Бъдете здрави и щастливи!
Второ - имам нужда от добър дерматолог във Велико Търново, ще се радвам, ако можете да ме насочите към такъв.

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте,от няколко дни имам проблем с уринирането.Имам пареща,не много силна болка при уриниране.Но по тревожното е,че забелязвам като се изтрия има от кръв.Не в урина,а следи от кръв по хартията.Много се притеснявам,моля ви за мнение и съвет!Мислих,че може би е цистит,но това цапане с кръв ме оплаши много !

# 8
  • Мнения: 47 890
Песъчинки? Иди на уролог

# 9
  • Мнения: X
Здравейте.
В подфорум "Здравни заведения, специалисти" не открих тема за бързи въпроси, затова ще попитам тук.
Опитвам се да се свържа с Белодробна болница "Света София", но цял ден никой не вдига телефона (този в сайта им). Да не би да имат някакъв друг телефон!?
Ще съм ви благодарна, ако ме насочите.
Това да не е болницата, която беше опожарена преди ден, заедно с психодиспансера в София?

# 10
  • Мнения: 3
Здравейте, моята майка има невралгия на троичния нерв, препоръчаха ни за консултация д-р Христо Христов от болница "Иван Рилски", някакви мнения, препоръки?

# 11
  • Мнения: 9 555
Скрит текст:
Здравейте.
В подфорум "Здравни заведения, специалисти" не открих тема за бързи въпроси, затова ще попитам тук.
Опитвам се да се свържа с Белодробна болница "Света София", но цял ден никой не вдига телефона (този в сайта им). Да не би да имат някакъв друг телефон!?
Ще съм ви благодарна, ако ме насочите.
Това да не е болницата, която беше опожарена преди ден, заедно с психодиспансера в София?

Опожарената е тази: http://belodrobnabolnicasofia.com/
Аз искам да се свържа с тази: https://mbalbb-sofia.com/

# 12
  • Мнения: 787
Здравейте, пиша за съвет, насока, препоръка не знам и аз вече какво точно, но помощ, решение  и отговори. Писала съм във форума в теми пряко свързани с проблема си неведнъж – в такива за акне, здравословни проблеми, както и такива за дерматолози и ендокринолози.
Боря се с акнето от години - над 3 вече. И като казвам акне, не са някакви пъпчици, които просто не изглеждат добре и ми пречат на самочувствието. Имам пъпки, които болят ужасно, направо се възпаляват и остават ужасни белези. Вече имам и хиперпигментация. Започнах с дерматолози всякакви – търсих мнения за добри. Даваха ми да пия цинк  и козметика за външно третиране. После минах и на антибиотик, като това се случи при доктор Антоанета Йорданова, която е много хвалена. Предписа ми антибиотик, аз отказах да го пия и първо започнах само с козметиката. Не стана с нея и й казах, че искам да избегна антибиотик, защото не ми помага. Тя  ми каза следното: разбери, че без антибиотик няма как да стане. Така пих азитрокс 3 месеца. Но ефектът беше никакъв. Показвам възпалените пъпки, казвам, че ме болят, а тя казва, че не знае какво да предпише и от какво може да е. Знам, че темата трябва да се отнесе към  тези за лекарите, но все пак, който ще се обръща към нея като специалист да знае. Цените са високи и в центъра има особено деление на бизнес клиентките ѝ и случайни пациенти. Например, първите никога не трябва да слагат калцуни , а след като центърът има практика да спазва такава хигиена, тя  би следвало да е за всички.
Та, да се върна на проблема. Няма медицинска козметика сигурно, която да не съм пробвала , правих изследвания на хормони, антитела витамини, това беше последно при ендокринолог. Резултатите са ми добре, гледа и щитовидната жлеза,  предписа ми витамин Д, геритамин, цинк и инфолик.  Пия ги над месец и познайте, никакъв ефект. Ужасни пъпки, които болят и оставят белези. Вече не се чувствам добре и да излизам, защото лицето ми е със светла кожа, а от пъпките и белезите изглежда ужасно.
Пробвала съм с храната - газирано, шоколади , тестено,  храни, които могат да имат нитрати, пилешка месо – избягвала съм ги. Пак не е имало ефект. Домашни маски, мазила и рецепти също съм пробвала  иии пак нищо. Вече се виждам в чудо, хем безсилие, хем яд – толкова време и не знам.
Та, моля ви дайте ми някаква насока – случвало ли ви се е такова нещо, към кого сте се обръщали, дали взимането на секрет от пъпка (не знам дали точно така се казва)ще помогне, това не съм правила и не знам и каква точно е идеята там. Готова съм и да търся алтернативна медицина – билкари , хемеопати и прочие, но и там има много шарлатани.
Ще съм ви благодарна са съвети и изобщо всякакви мнения! Извинявам се за обема на публикацията.

# 13
  • Мнения: X
На мен ми помогна кремче, съдържащо бензолпероксид. Имаше един период, в който нямаше аналог на нашия пазар, сега знам, че пак може да се купи нещо, съдържащо тази съставка.
Започва се със съвсем малко от крема, и малък участък от кожата, внимателно се увеличава, не са редки случаите на непоносимост, тежки реакции, но на мен само това ми помогна. Минах през дълбоко лющене на кожата, много силно зачервено лице, но бавно и постепенно престанаха да излизат дълбоките, подкожни абсцеси, направо. Сега е подходящ сезон за това, защото е абсолютен противопоказно излагане на слънце по време на лечението.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
Опитвала ли си някакво пречистване на тялото-с глад,водо- или плодолечение,суровоядство?

Общи условия

Активация на акаунт