Любители на Котки - Тема 141

  • 52 040
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21 207


Честита нова година живи и здрави и много послушни котета Hug

# 46
# 47
  • Мнения: 1 091
Честита Нова Година момичета и котета!
Лола в пукотевицата беше самичка в къщи и доста я мислех милата как е, но като се прибрахме ни посрещна на вратата прозяваики се, заспала е спокойно след това.
На потрбителката, която попита дали да си вземе коте бих препоръчала да помисли за пораснало такова с изградени вече навици и не толкова игриво предвид здравословно ѝ състояние. Малките котета си изискват внимание и игра(поне нашето е такова). Но това в случай, че решите да си вземете коте. Относно космите, при нас ги има котката е със среден косъм, майка ми обаче гледа късокосместа котка и също казва, че пуска косми.

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 21:41 от Miss delicate

# 48
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Здравейте и за много години на всички! От дълго време обмислям, да си взема домашен любимец. Живеем в малък апартамент. Имам здравословен проблем и се налага голяма част от времето, да съм в къщи без компания. Куче като вариант отпада директно, понеже трябва да се разхожда а аз не мога. И така след дълго обмисляне решихме да си вземем коте.
Може ли да ме посъветвате, каква порода да си взема. Ако може да е по кротка, устойчива на болести,непретенциозна и да не падат много косми. Дори има вариант да взема улично коте, има много такива. Какви евентуално проблеми, може да очаквам? Четох, че драскали мебелите, повръщали косми и др. Разчитам изцяло на вашата помощ, никога до сега не сме имали домашно животно. А не искам да направя грешка, от която да страда животното. Или го имаш и се грижиш за него както трябва, или не взимаш. Благодаря предварително! Здрава и щастлива 2020г на всички!
Има доста организации, които предлагат котенца или котки за осиновяване. Предимството е, че все пак животинката е минала през някакъв контрол за заболявания, кастриране, обезпаразитяване и т.п. Ако котето е малко, трябва да му се създадат хигиенни и други навици, това може да е трудно, ако човек не е имал котка. Искат и повече внимание, по-игриви са.
При вземане на котка от приют или друга организации за помощ на животните, вече се знае горе-долу какъв е характерът й, и може да се избере подходяща.
За драскането, да, обичат да точат ноктите си по меката мебел, това е инстинкт, но може да се сложат специални дърва за точене на нокти, където повече ще им хареса да ходят, а също има и препарати за пръскане на места, които да отбягват.
Косми падат, но може да се обират със специални четки или влажни ръце. За пода има добри прахосмукачки роботи, могат да се пускат всеки ден.
Против повръщането на косми може да се сложи котешка тревичка, от която по малко да пасат, или да се дава малцова паста. Това обикновено се случва много рядко.
В началото на темата може да се намери списък на организации, които помагат на животни. Аз знам организациите Енимал Рескю, Четири лапи, Dare2Care, които са сериозни и сигурно имат котки, които търсят дом.
Успех в намирането на животинка, това което сте решили да направите, е чудесно!

# 49
  • София
  • Мнения: 8 348
Гликоза баш моето мнение е написала, та няма да я повтарям.
Само ще добавя, че при качествена храна има много по-чалко скубане и козината е по-хубава.

И едно лигаво Сиси.




# 50
  • София
  • Мнения: 5 925
Много съм съгласна и аз с Гликоза. Нашата госпожица е от Лет'с адопт, новото им име е Редом. Simple Smile Писала съм как я избрахме по предварително зададени критерии, разбира се, приблизителни.

Обаче си пуска косми, а уж се старая да я храня с качествена храна - Пуризон, Шезир, Косма, отскоро и N&D.
possessed, ти имаш ли наблюдения за конкретни храни, които намаляват космоотделянето?

# 51
  • София
  • Мнения: 8 348
Ами, то и аз долу горе така храня. Ама знам как се скубят котки, хранени с Ускъс, та....
Откакто давам и месо, мисля, че добре им се отразява и си личи.
Иначе, взимала съм
Taste of wild
Acana
ND
От мокрите Cosma  и Feringa

# 52
  • София
  • Мнения: 5 925
Казваш, може това нашето да е малкото скубане?  Grinning
Благодаря за марките храни!

# 53
  • Мнения: 1 471
Честита нова година! Бъдете много здрави 🥂
Марси снощи беше много изплашен, едвам го намерих къде се сврял. Подадох му малцови хапки да го изкарам от дупката и го заведох в по-закътаната стая, успокои се и си заспа. Днес си е екстра 😊

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Честита нова година Simple Smile

# 55
  • Мнения: 4
Добър вечер и за много години
Тази вечер се прибирах с колата и на магистралата видях едно коте свито на кълбо. Спрях увих го в одеяло и го взех с надеждата да му помогна, но никой ветеринарен лекар от Царево до Бургас не си вдига телефона. Реших,че може би тук ще намеря поне съвет.
Не знам какво се е случило, но много се учудих, че котето не бяга, дори и когато мина кола покрай нас, в къщи лежи завито в одеялцето и не мърда, оставя се да го пипам и галя, но до утре има много време и не знам какво може да е с тази душичка

# 56
  • София
  • Мнения: 5 925
Приема ли някаква храна котето? Видимо  има ли някакъв здравословен проблем?

# 57
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Сигурно е наранено, иначе би избягало, милото дано оцелее.

# 58
  • Мнения: 4
Не, не пожела храна, нито вода, лежи и не мърда, нито мяучи, нито бяга от мен, много странно, просто искам да го заведа на спешен ветеринар, но няма такъв

# 59
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Кръв да сте забелязали или като го пипнете да усеща болка?

Общи условия

Активация на акаунт