Близо 3 г. опити и отлични резултати, но...

  • 2 661
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 173
NightSky мога няколко случая да ти опиша на близки до мен жени, които от доста време са опитвали, правили са изследвания, а и една двойка си осинови детенце и след това жената забременява.  Щом изследванията ви са добри, значи причината може да и да не е репродуктивна. Има безброй изследвания, че начина ни на мислене, страховете, напрежението влияят на киселинността на средата, а също и на качеството на спермата. Аз бих предложила да отидете при сертифициран фамилен терапевт, където да споделите за желанието си за бебче. Три години са доста време и вероятно си преживяла разочарование, имали сте страхове, надеждата ви се е губила. Честита Нова Година! Нека тя бъде началото на нещо ново, показвам и друга посока по която е възможно да тръгнете! Аз съм психолог, но не съм фамилен терапевт, ако желаеш можеш да ми пишеш на лично и да ти предложа колега. На среща съм и ако имаш нужда да попишеш с някой.

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 13:45 от Krasi_mira_ni

# 16
  • Мнения: 39 039
Егати психолога, да дава акъл да не се иде в клиника, а да се довери на кварталното АГ за важни изследвания.

# 17
  • Мнения: 173
Няма да коментирам вашето обръщение към мен, но ще се включа за нещо друго по вашия пост. Изчетох всичко написано преди да пиша, жената е ходила на преглед във "Фемина" и това не е квартално АГ. Съществува и варианта да отиде на преглед в "Щерев", "Надежда", да запише час и при Сигридов. В постовете преди мен се пишеше за прегледи и инси, аз предложих нещо друго.
В моята професия се вслушваме в клиента си и го следваме, от написаното на Нощно небе усетих, нейната убеденост, че проблема идва от киселинността на средата й, затова и предложих още една възможност.
Мисля, не можем да отречем психосоматичния фактор в много от болестите, така й за една киселинна среда може да влияят емоциите, мислите или преживяванията.
Това дали да се отиде на психотерапевт е лично решение, което не изключва и паралелно лечение или посещение на лекар специалист в дадена област. Много често психологията партнира с традиционната медицина. Вероятно и не е случайно, че съществуват Балинтови групи за лекари, където самите лекари обсъждат свои случаи.

# 18
  • Мнения: 39 039
Нито Фемина, нито майчин дом са подходящите специалисти за стерилитет. В страната има поне двайсет репродуктивни клиники, които са специализирани да откриват проблеми които АГ- то което знае само да лекува гъбички пропуска.
Разбира се, че решението е нейно.

# 19
  • Мнения: 15 356
Киселинноста е предположение,не е доказано И за три години поне веднъж щеше да има нормално ph.
Съвета да не се търси репродуктивен специалист е просто несериозен.

# 20
  • Мнения: 173
Аз къде съм написала да НЕ търси? Написах и описах в два поста и варианта психотерапия. В Щерев имат психолог, за Надежда не зная.  Обърнах внимание да е психотерапевт и желателно фамилен, защото двойката минава през този труден етап в живота им като семейство. Включих се да помогна, не желая са създавам противопоставяне "Изберете това, а другото зачеркнете".

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 13:46 от Krasi_mira_ni

# 21
  • Мнения: 15 356
Виж,ти имала ли си репродуктивни проблеми?

# 22
  • Мнения: 173
Имала съм репродуктивни проблеми, дълго чакане за две чертички, както имам и една загуба и заради това обръщам внимание на емоционалното си състояние и очакването на бебето. Уча се да се доверявам на процеса, да опитвам освен лекарите, да се вглеждам и в душата си и да дам и на нея лечение. От всичко, което преживях последните две години разбрах, че трудностите са изпитание за връзката ни с мъжа ми. Станахме си по-близки, опознахме се и в "лошо" и стигнах до извода, че всяко нещо, което ми липсва ме ограбва, граби силата ми и надеждата ми. Ще ми се през тази Нова Година да имам онази сила и вяра, която имах преди 2 години и която имат онези хора, на които им се случва бебчето от първия път. Искам силата и вярата, защото така няма да губя нито един ден от тази година и ще го изживявам на макс. Някак с личната ми терапия се чувствам по-смирена, по искаща и очакваща.

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 14:09 от Krasi_mira_ni

# 23
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
На въпроса "Има ли неизяснен стерилитет"-отговорът ми е "Да".Аз съм пример за такъв,при това вторичен.Когато бебе N2 не стана след около 2 години опити,отидох при репро доктор и се оказах точно с такава диагноза.До днес няма бебе,но имам две приключили в ранна седмица бременности.Надявам се тази година да е моята и в края ѝ да имам едно ревящо вързопче у дома.Та съвета ми е да потърсите вашият лекар и бързо да намерите решение,защото 3 години никак не са малко,а явно тепърва ще тръгнете по пътя , наречен инвитро ,а там не се знае колко време ще мине до успеха.Все пак дано бързо станат нещата, защото с годините се натрупва една умора,която понякога е в състояние да изкара човек извън релси(говоря от личен опит,6 години почти откакто съм пациент на докторът си,но му имам пълно доверие и знам че той е моят Лекар, който ще ми помогне отново да съм майка).

# 24
  • Мнения: 15 356
Имала съм репродуктивни проблеми, дълго чакане за две чертички, както имам и една загуба и заради това обръщам внимание на емоционалното си състояние и очакването на бебето. Уча се да се доверявам на процеса, да опитвам освен лекарите, да се вглеждам и в душата си и да дам и на нея лечение. От всичко, което преживях последните две години разбрах, че трудностите са изпитание за връзката ни с мъжа ми. Станахме си по-близки, опознахме се и в "лошо" и стигнах до извода, че всяко нещо, което ми липсва ме ограбва, граби силата ми и надеждата ми. Ще ми се през тази Нова Година да имам онази сила и вяра, която имах преди 2 години и която имат онези хора, на които им се случва бебчето от първия път. Искам силата и вярата, защото така няма да губя нито един ден от тази година и ще го изживявам на макс. Някак с личната ми терапия се чувствам по-смирена, по искаща и очакваща.
През трите години опити,си живеехме живота,почивки,барове,любов ,ами не помогна.Инвитрото помогна,и аз бях в мир със себе си.Затова призовавам към специалист.

# 25
  • Мнения: 5 468
И, според мен, изобщо не отлагайте посещението при репродуктивен специалист. Няма как да не ви обърнат внимание, след като има лекари в инвитро клиниките, които само с това се занимават. 3 години е много време и макар и да не се е открила причина и проблем, то явно, че има такъв(смята се, че ако няма проблем забременяване се постига до около максимум година). Затова лекарите го наричат неизяснен стерилитет.

Ако е за София, добри отзиви мога да дам за клиника Щерев, където съм следила две бременности. Там има много добри репродуктивни лекари. Добри неща съм чувала и за болница Надежда.

Иначе, да, възможно е да имаш по-неблагоприятна или враждебна среда във влагалището. Друг по-елементарен проблем може да е липсата на достатъчно цервикална слуз, която има важна роля в зачеването, защото помага на сперматозоидите да се придвижат. За целта се продават лубриканти за забременяване, които заместват естествената ЦС. Междувременно може да опитате. Също важно е колко ти е ТСХ. Също е добре да се направи фоликулометрия за да се види дали настъпва овулация. Вероятно репродуктивният специалист ще я проследи. Би трябвало и нова спермограма да ви назначат. Има вероятност направената да не е достоверна. Най-добре е спермограма да се прави в репродуктивна клиника, а не в обикновена лаборатория.

Въпросът е да търсите решение, а не да чакате, защото няма как да не забременяваш 3 години заради стрес или неправилна психическа нагласа. Несериозно е лекар да каже, че трябва да се успокоиш и ще стане. Не мисля, че успокояването ще помогне в случая. Успех!

# 26
  • Мнения: 33
Благодаря на всички, които се включиха по темата.
Съгласна съм с Krasi_mira_ni, поради тази причина вече бях на такава терапия. Да, помогна ми да не се притеснявам и да не правим нещата на всяка цена,  помогна ми и да осмисля някои неща, но мина доста време, бяхме на доста екзотични почивки и т.н., но бебе няма, никакво. На 30 години съм почти, а дори не съм имала заченки на забременяване...

Бяхме в Щерев за консултация, както спомена Happy_mommy, не ни приеха спермограмата от Малинов и ни накараха да си направим при тях, така и сторихме, а спермограмата си беше едно към едно с показанията от Малинов. Както и да е, докторката в Щерев беше изключително незаинтересована и не ми каза абсолютно нищо, освен да пробваме и като ни "писне" да дойдем ако искаме за ин-витро.
Лично за мен това е доста несериозен и непрофесионален съвет, тъй като дори аз знам, че преди ин-витро се правят инсеминации, а тя дори не заговори за тях. Освен това, сега разбирам, че има изследване за НК - клетки, което ние не сме правили и никой до момента не ни е предлагал, както и за "съвместимост".
Тъй като лапароскопията беше преди 2 месеца, съм решила да пробваме още няколко месеца след нея (защото знам за много случаи, в които след нея се получават нещата), а ако нищо не стане, си мисля за Клиника Димитрови или Тодорови, тъй като казват, че са добри специалисти, макар че тези неща са си субективни.

Аз лично се чудих и за Св. Лазар, но те май нямат добри репродуктивни специалисти.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Тази болка по време на О...много силната е възможно да е от НЕ пукане на форикула. Да задържаш фоликул. Отделно правила ли си Пролактин и Инсулин? Антиспермални антитела ? Прогестерона в лутеална фаза как ти е ? На каква възраст сте ?

# 28
  • Мнения: 338
И аз подкрепям мнението на Happy_mommy да пробвате с лубрикант за зачеване за няколко месеца. Аз след 5м неуспешни опити, на 7-ми месец забременях, благодарение на такъв лубрикант. Използвахме го и 6-ти месец. Става дума за Преферт гел, поръчва се онлайн, лично аз го намерих в Софармаси. Има изписано много за него тук във форума. Пробвай, може пък той да е чудото, което ще ти помогне за двете чертички Simple Smile Успех

# 29
  • Мнения: 3 176
Здравей, доколкото разбирам инвитро засега не ви е опция, а по-скоро търсите репродуктивен, който да направи по-пълни изследвания. Не знам дали го разбирам правилно. (Имайте предвид, че инвитрото също е и диагностично и може да открие проблеми със самото оплождане, което няма как да се изследва по друг начин)
Също не е задължително да се правят инсеминации, зависи, при липса на овулация или непреходими тръби, няма защо да се правят, та нещата са индивидуални.
Имаш ли изследвания на половите хормони, ТСХ и пролактин, за ИР и тем подобни, ако имаш пускай тук да ги гледаме.  
Добре звучи дето, ако не се получи ще опитате при други лекари, докато намерите такъв дето ви пасва.
Подкрепям да опитате с Преферт гел.

Общи условия

Активация на акаунт