Деца от всички страни, добре сте дошли-8!

  • 18 803
  • 739
  •   1
Отговори
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Hовата тема! BlushBlushBlush

# 1
  • Немция
  • Мнения: 6 813
И за да не стои празна, ще напиша нещо.

Ася, аман вече Wink, сега малката с Т! Ще извъртите всички вируси групово, както си му е реда! Crazy Дано по-бързо се оправя А., за да карате спокойно Новата Година!

Ступи, да, търпелива съм донякъде, но забелязвам, че почва да ми писва по-бързо с гостите, в сравнение с преди няколко години. Wink
Поведението на Емма ми е много познато от моите деца. И привързаността към майката, и спането при нея. Ще си имаш една привързана към тебе дъщеричка.  Simple Smile

Днес водихме децата на зоопарк в Мюнстер. Всъщност тръгнахме за динозавърския музей и децата видяха, че до него има зоопарк, та се оказахме в зоо-то вместо в музея. Имаше и доста затворени помещения с животни, така че там се затопляхме, иначе само навън щяхме да измръзнем. Много от типично тропическите животни бяха изкарани навън, за мое учудване. Жирафи, лъвове, гепарди, а и други...

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 23:14 от Бибит

# 2
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Бибит благодаря ти, все пак успя за темата !

Ася голямо боледуване при вас, дано през новата година много здраве да ви споходи ! Мислих си като ти си болна кой готви? Аз досега не съм никога толкова болна както ти звучиш да не мога да седя седнала. Мъчно ми стана за теб, дано скоро си във форма.

Бибит според мен животните се приспособяват. Ние днес щяхме да ходим в един детски парк на А.Линдгрен, но ни дойде приятелче на гости и го отложихме за след НГ.

# 3
  • Мнения: 505
Бибит, благодаря за новата тема. Аз само ще се разпиша, че не остана време за спане.
Лека нощ, дами 😘

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А няма висока Т, просто не й е добре, мрънка, спи доста, но на пресекулки, дразни я светлина и кашля много 🙄
Изглежда зле 🤐

Две в едно, не готвя.
Мъжете се оправят. Все пак Дзвер яде основно спагети, хляб, овесени ядки и сладки, понякога шницел, кренвирш или варени картофи. Чак толкова за готвене няма. Мъжът ми е научен да яде хляб с нещо или полуфабрикати 😒
Та се оправят добре. С чистенето не толкова добре 😉

На мен ми писна от болести. И аз се надявам да ги оставим в старата година.

Бибит, при вас не беше ли днес слънчево? При нас на слънцето беше много добре, макар на сянка да беше замръзнало.
Ние на ЗОО не сме ходили от години...

Утре трябва да пратя мъжете някъде, това дете нищо няма да разбере от ваканцията 🙄

# 5
  • USA
  • Мнения: 1 323
Бибит,благодаря за новата тема!
Тук на над 8 гадуса ги пускат тропическите животни.ХУбаво сте се разходили!
Ася на малката дифузер в стаята с етерични масла или просто овлажнител на въздуха,висока възглавница.Също съм правила отвара от лук,ябълка и картоф и после им давах отварата по лъжичка за кашлицата.Аз като бяха малки им правих топла вана и капех във ваната от маслата.Те са комбинация от няколко различни.Още го правя и им действа добре на заспиване. Пожелавам ви скорошно оздравяване! Много е изтощително ,когато и не спиш.
Ступи,гушкайте се.Аз Анджи си я слагах в нашето леглото още от родилното. Преди всичко съня ми е важен.Не спи при нас от както беше на 2г. и се върнахме от БГ.Понякога идва по сред нощ,ляга си до мен,но не ми пречи.Ако на някой друг му трябвам,знае къде да ме намери.Не ходя по техните легла,не забранявам да идват при нас.Просто правилото е всеки да си заспива в неговото легло. Няма да са все бебета и се наслаждавам на всяка прегръдка.Знам,че може да е изтощително ,но до известна степен е и улеснение пред разходки по цяла нощ.
Моите вече са значително по-добре.Остана една кашлица,но вече тичат,нямат т,хранят се. Утре смятам да излезем вече да полудеят на воля сред хора,че до сега само обикаляхме квартала наоколо.Днес си правихме новогодишни парти шапки и очила. Знам,че има готови,но е къде ,къде по забавно да си ги направим.

# 6
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Ася, може би е добре да я преслуша лекар, идват празнични(почивни) дни, добре е да се контролира чат-пат как върви кашлицата.
Абсолютно те разбирам , че ти е дошло до гуша от болестите- така е понякога, докато се изреди цялото семейство с единия вирус, после с другия вирус...А има и по-агресивни вируси, които минават с повече усложнения.

Калалили, браво на вас за вашето труд и творчество на новогодишна тематика!

Вчера на зоопарка беше слънчево, но плюс 2 градуса, хапливо беше времето. Като се замислих, всички саванни животни бяха навън. Тези, чиято естествена среда е топла и влажна, бяха вътре. Горили имаше и вън, и вътре. Явно има животни- като африканското прасе, които не могат да се приспособят и са вътре.
Ние понякога ходим на зоопарк, но никога не сме били през зимно време, затова и се чудя на някои работи. Simple Smile

# 7
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 468
Бибит, благодаря за новата темичка! Hug bouquet Ние добре изкарахме Коледата, само ние си бяхме. Иначе преди и след имахме по малко гости, приятели. С децата излизахме по малко на разходки, но от вчера настана буреносно време- дъжд и силен студен вятър, та сме си вкъщи. Децата имаха много предколедни изяви- училището имаха предколеден концерт с песни и сценки( второкласниците нямаха сценка). Борис беше Йосиф в предколедна сценка в църквата. Отделно хорът към църквата, в който пеят, имаха концерт на службата на 24 следобяд. Аз мислех да не ходим, но предложиха К да запали 1-та адвент свещ заедно с други деца, а Борис носи кръста ( който сложи на поставката му до олтара). Сега си почиваме, аз не бях почивала толкова от лятната отпуска насам. Уж съм безработна, но дори и сега поработвам по малко по ДГ, та за 1- ви път ми се събират толкова почивни дни от лятото насам.
Тити, хубава снимка! Звучи супер за барбекюто в пустинята. Hug

# 8
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 468
Бибит, благодаря за новата темичка! Hug bouquet Ние добре изкарахме Коледата, само ние си бяхме. Иначе преди и след имахме по малко гости, приятели. С децата излизахме по малко на разходки, но от вчера настана буреносно време- дъжд и силен студен вятър, та сме си вкъщи. Децата имаха много предколедни изяви- училището имаха предколеден концерт с песни и сценки( второкласниците нямаха сценка). Борис беше Йосиф в предколедна сценка в църквата. Отделно хорът към църквата, в който пеят, имаха концерт на службата на 24 следобяд. Аз мислех да не ходим, но предложиха К да запали 1-та адвент свещ заедно с други деца, а Борис носи кръста ( който сложи на поставката му до олтара). Сега си почиваме, аз не бях почивала толкова от лятната отпуска насам. Уж съм безработна, но дори и сега поработвам по малко по ДГ, та за 1- ви път ми се събират толкова почивни дни от лятото насам.
Тити, хубава снимка! Звучи супер за барбекюто в пустинята. Hug

# 9
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Бибит, благодаря за темата Flowers Rose

Днес, щото ми е малко, Емма се събуди с повръщане. Ха, честито. Дано да си остане в старата година.
Иначе ММ като че ли е малко по-добре, аз се държа.
Ася, искрено ти съчувствам. Всичко ти се струпа, наведнъж. Съвети не мога да дам, дано минава скоро!
Мелина, хубаво е да си почиваш! Хайде за теб дано излезе нещо интересон през новата година.
Калалили, хубаво ги забавляваш децата. Моите се научиха сами да се забавляват.
Емма с такава грациозност и стоизъм приема повръщането...милата се разхожда с купата, играе си, повърне, избършем каквото има и се усмихва. Сладурана. Bowtie

Свекърите идват утре за ден-два, ще се позабавляваме семейно. Търся хубав филма ди изгледаме вечерта с децата, дано намеря нещо...

Ако не се включа, весело посрещане. Да бъде здрава Новата година и всички болести и неприятности да останат в старата!!! Champagne Tada

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
КЪти, Дзвер спеше с една купа за салата, ако през нощта му се доповръщало 🤣

Имаш ли хума? Ако имаш разтвори във вода и дай на Емма да пие. Или активен въглен.
Оправяйте се бързо.

Аз бях до аптеката и взех сироп за кашлица, става и за А, но тя е потресена от вкуса. Иначе помага и аз го взимам.
Аз съм добре, щом стигнах до аптеката 🤪

Весело посрещане на новата Година на всички!!!!

# 11
  • Мнения: 505
Хайде стига болни, да вземете да се оправят, че то не се трае.... Дано ви е за последно, и утре да е краят че да си остане в тази гадна 2019-та година.
Равносметката ми е за изключително сложна, вървяща по течението си година. Съжалявам за страхотните български артисти, които годината си взе. Радвам се на многото бебета които се родиха около мен. Дано те са взели щастието на тази година която си Отива.

Пожелавам ви на всички прекрасна, незабравима, изключителна 2020-та година която да е само много спокойна и изпълнена с радости.

# 12
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 739
И ние в редиците на болните 😩😩😩.

Влизам, за да пожелая на вас и вашите семейства много здраве, здраве и здраве през настъпващата 2020. Всичко останало ще си дойде на място, здрави да сме - и ние, и децата, и нашите семейства тук и там.
     Много ми е хубаво да ви чета, момичета, но за писане се иска повече време.  😘😘

# 13
  • Мнения: 2 472
Благодаря за новата тема Бибит!

Аз съм била в Дортмунд в зоопарка и много ми хареса. Иначе тук сме ходили през зимата , но наистина някои животни ги няма и удоволствието не е пълно.

Пожелавам ви на всички много здраве! От него да не се отървете цялата година!
Ние ще сме с две приятелски семейства заедно в къщата на едното и там живот и здраве ще посрещнем новата 2020!
Иначе като експеримент се пробвах да направя Бейлис айриш крем и стана върха! Все едно пиеш купешкия, ако имате представа. Стана чудесно и много лесно. Това го казвам , за да ви разведря от болестите мили момичета!

Хайде, до скоро!

# 14
  • Немция
  • Мнения: 6 813
А_тита, хубаво да си изкарате и да видите сметката на Бейлис-а! Simple Smile
Дортмундският зоопарк е в нашия регион(под "наш" е всичко, което е на периметър от 60-70 км), но точно него не сме посетили, летището посещаваме най-редовно. Laughing Нали сме нагъсто тук и има избор от зоопаркове, до дортмундския не сме стигнали.

Ир, да оздравявате и повече да се разписваш през 2020! Wink

Ася, как се казва сиропа? Моите момчета имат фаворит, Проспан- и само чакат да се разкашлят и да им  давам от него. Crazy Трудно ще намерят негов заместител.

Къти, приятни емоции на цялата банда! Моите деца много са впечатлени от Чарли Чаплин, като фаворит им е "Треска за злато". Между другото в четвъртък ще дават по Арте "Циркът" на Чаплин, от 20 и 15. По-късно ще пуснат "Светлините на града". Къти, но не знам дали при вас Арте ще е със същата програма, като в Германия.
Сега се сетих, че сте без ТВ, но през компа сигурно ще може да се види Thinking.

Пожелавам на всички приятно изкарване на Новата Година, без големи грижи и големи разболявания!
Да е здрава и щастлива Новата Година и както казва голямото Бибитче "Добре дошли в новото десетилетие"! Simple Smile Замислил се беше вчера, че това му било първото кръгло десетилетие, от което имал спомен.
Приготвил е цяла щайга с бомбички, кьор фишеци Mr. Green, бенгалски огньове, фойерверки, пироманията му се вихри с пълна сила.

Последна редакция: вт, 31 дек 2019, 01:02 от Бибит

Общи условия

Активация на акаунт